Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan tudjam, hogy hol a határ?

Honnan tudjam, hogy hol a határ?

Figyelt kérdés

Amikor valakivel beszélgetek, akár személyesen vagy neten, elmenekülnek tőlem az emberek. Amikor valakivel úgy beszélek, hogy anyám is ott van, folyton rám szól. Például a tesóm (30 éves felnőtt ember) és az egyik barátnőjével ott nyavalyogtak a tükörbe nézve, hogy milyen kövérek, holott tök vékonyak, én meg közbeszóltam, hogy ez szánalmas és hogy ettől nem tűnnek szerényebbnek, csak röhejessé teszik magukat. Kicsit beleéltem magamat (ránéztem az egyikük férjére) erre előadtam, hogy mit szólnál ha a párod a tükröt bámulva azt mondogatná, hogy: “milyen vézna vagyok! Nem áll fel a farkam! - Ugye kiröhögnéd?”


Erre anyám lekapcsolt. Nem sokkal később eljöttünk onnan. Mondjuk nem bántam, viszont nem értettem mi rosszat mondtam, semmi sértő nem volt benne, építő jellegű maszlagnak szántam, de ha nem, hát nem.


Ez nálam mindennapos, konkrétan egy ember sem akarja velem tartani a kapcsolatot még virtuálisan sem. Nem szoktam beszólogatni, csupán a gyerekes baromságokra reflektálok rá, mindenféle rosszindulat nélkül. Ha valakinek van egy pozitív tulajdonsága, azt kiemelem és szívesen csevegek arról. Például amikor kajálni voltunk még ‘18-ban valakinél, mondtam hogy ez nagyon finom lett, anyámra néztem és mondtam neki, hogy kár hogy ő ilyet nem tud.


Viszont unom, hogy mások seggét kell(ene) nyalni ahhoz, hogy elfogadjanak. Továbbra sem játszom meg magam, de eléggé aggasztó, hogy egy őszintén, érzelmek befolyása nélkül nem lehet kommunikálni senkivel. Mind önérzetes, sajnálnivaló ripacs.


Tehát, eldöntöttem, hogyha valamelyik családtagommal összeülünk például karácsonykor, kussolok. De mivel azt nem bírom megállni, azért jó lenne valahogyan, valami szabály szerint behatárolnom, hogy mégis mihez szabad hozzászólnom. Tavaly is sértődés lett meg azelőtt is. Sajna nem tudom magamat teljes egészében kivonni a forgalomból, mert akkor az lenne a probléma. Normál esetben az sem zavarna, ha valaki sírna miattam, viszont nem tűröm a feszültséget és a vitákat.


Ötlet?


2021. okt. 25. 13:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért kussolnál? Te egy büszke seggarc vagy, vállald fel. Hadd meneküljenek, kit érdekel? Eddig se zavart. Ha szerinted csak nyalással lehet kapcsolatokat kiépíteni, akkor miért gond hogy senki nem akar meglenni körülötted?


Élvezd a seggarckodást ahogy eddig, ne legyél nyalinger.

2021. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
A leírás alapján egy igazi bunkó paraszt vagy, hát vállald is a következményeit...
2021. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1# Nem csak ez a két véglet van, és nem tartom magamat seggarcnak. xD

Vitát nem akarok, érted? Mert utálom mikor rossz a hangulat meg üvöltöznek velem, nem bírja a gyomrom.

2021. okt. 25. 13:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána az empátiának. Valószínűleg új lesz minden amit olvasni fogsz róla, de valahogy el kellene érned, hogy legalább egy kicsivel te is rendelkezz és akkor nem fog mindenki utálni.

Amit írtál példákat, azok alapján én se akarnék beszélni/találkozni veled, mert nagyon savanyú és megkeseredett embernek tűnsz.


Lehet, hogy szebben is meg lehetett volna fogalmazni, de igyekeztem a te stílusodban átadni az infót, hátha így könnyebb átmegy a lényeg.

2021. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy de, folyamatosan beszólsz másokat. A seggnyalás és a bunkóság (jelenleg te ezt képviseled) között van különbség, ezt kéne észrevenni.


"szánalmas és hogy ettől nem tűnnek szerényebbnek"

"kár hogy ő ilyet nem tud"

Ezek kifejezetten bunkó megszólalások részedről, csodálkozol, hogy kerülik a társaságodat?

2021. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5# Akkor mit mondjak az alábbi helyzetekben? Volt, hogy egy összejövetelnél végig csendben voltam, akkor azért kötözködtek.
2021. okt. 25. 13:34
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A tükrös esetnél mondhattad volna, hogy nem érted, mi bajuk, amikor teljesen rendben van az alakjuk és mondhattál volna pár biztató szót, hogy ne aggódjanak.


A receptes esetben elkérhetted volna a receptet és felvethetted volna ötletként, hogy édesanyáddal otthon is elkészíted.

2021. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7# Nyilván arra ment ki a játék, hogy bókokat zsebeljenek be önmaguk ócsárolásával. Nem, ezt nem így kell kierőszakolni a körülöttünk lévőkből. Évek óta ez a szövegük, nem bejövős. Azóta talán elment a kedvük ettől a hülyeségtől.


Azt a receptet megfőztem én, szintén szarul készítettem el, mert ez egy nehezebb kaja volt számomra. Sok pancs, és nem laktatóbb mint más húsos kaja. Nekem más a specialitásom, ahogy anyámnak is és a többi emberkének is. Ez így van rendben. Ennek ellenére gyötröm magamat, hogy minél több mindent el tudjak készíteni.

2021. okt. 25. 13:45
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. Szerintem tényleg nézz utána, hogyan lehet empátiát fejleszteni. A mai világban a instagram, tv, internet, minden tele van szupervékony modell csajokkal, ami miatt rengeteg nő gondolja úgy, hogy neki is olyan vékonynak kellene lenniük, mint a modelleknek. Esetleg felmerülhetne benned, hogy nem bókokra hajtanak, hanem tényleg önbizalomhiányosak és kövérnek látják magukat.


A kajás sztorinál meg a normális válasz az lett volna, ha azt mondod, hogy "Milyen finom volt, próbáljuk meg otthon megcsinálni!". (mint ahogy meg is tetted)

Itt a kulcs kifejezés pedig az "asszertív kommunikáció" lesz, amiben szintén rengeteget kellene fejlődnöd.

2021. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9# Szerinted aki önbizalomhiányos, az mindennap fotózza magát és kirakja Facebookra + küldözgeti mindenfelé? :D Tipikus csajos baromság, divat lett bókokat kunyizni. No mindegy.


Azóta már az a kaja sem kell, tudok én jobbat. :D

2021. okt. 25. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!