Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol van szerintetek a határ...

Hol van szerintetek a határ sznobizmus és egészséges önértékelés között? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból közvélemény kutatást tartok. Például előfordult már velem, hogy várakozás közben szóba elegyedett velem egy kőművessegéd fickó, amúgy nagyon kedves volt, de mondjuk úgy, csak testnedvek vagy egyéb jelzőkből állt kizárólag a beszéde, én csak udvariasan hümmögtem és mosolyogtam, nem hajtottam el. De azért több nyelven beszélő egyetemista vagyok, a legjobb barátaim szintén, nem szoktam a sarki kocsmában közmunkásokkal inni, nem lenézésből hanem nem lenne bennünk közös. Szóval szerintem ez helyes viselkedés, ti mit gondoltok?

2021. aug. 31. 13:14
 1/4 Senior Séf ***** válasza:
100%

Megvan a dologról a véleményem, de itt most hadd idézzem Moldovát.

"A világ legjobb üzlete lenne megvenni az embert annyiért, amennyit és, és eldani annyiért, amennyire tartja magát."

2021. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
A sznobizmusnak semmi köze nincs az önértékeléshez. Teljesen mást jelent.
2021. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2, a kérdés az volt hogy hol kezdődik az egyik hol a másik.

Pl. nem állok le szipus utcagyerekekkel de nem is vagyok velük bunkó

2021. aug. 31. 18:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szállsz le az űrhajóval, ott már gyanakodhatsz, hogy sznobizmus.
2021. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!