Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok elviselni azt...

Képtelen vagyok elviselni azt ha lecsesznek, ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

Egyszerűen tök mindegy miről van szó, illetve jogos e vagy sem. Ha valaki megemeli a hangját velem szemben elkap egy dühroham.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy összetördelek mindent ami körülöttem van, hanem levörösödik a fejem és elkezdek káromkodni és 2 percen át levegő vétel nélkül öntöm magamból a trágár szavakkal megáldott mondatokat.


Ez talán akkor veszélyesebb amikor épp volán mögött ülök, mert olyankor úgy reagálom le, hogy egy fél perc erejéig felveszem a "sietős, köcsög BMW-s" stílust. Utána lenyugodok és még előfordul, hogy én tartom fel a forgalmat.


Szóval ennek mi az oka és mit lehet tenni ez ellen, hogy figyelmen kívül tudjam hagyni azt, hogy megemelik velem szemben egyes emberek a hangjukat?



2021. okt. 27. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyiből úgy tűnik, hogy nem bírod elviselni a gondolatát, hogy te is hibázhatsz, és jogos lehet, ha ezzel szembesítenek. Elég ellenszenves tulajdonság. Ha ilyen van, megpróbálhatod kívülről nézni a helyzetet és magadat (ha még nem durrant el az agyad). Jobban meg lehet látni, mit rontottál el, ha tényleg így volt, és magad előtt is el kell ismerned, ha hibáztál. Nehéz eleinte, és ha nem megy, szakember is tud segíteni.
2021. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 Ez mondjuk igaz lehet.


Bár én azt vettem észre, hogy inkább akkor csinálok ebből problémát amikor leginkább családi körben vagyok.


Ha pl baráti körben akkor sokkal higgadtabban kezelem a konfliktust és ha hibázok akkor szinte azonnal beismerem, hogy bocs, mert úgy érzem nekem fontosabb az, hogy a barátaimmal jó legyen a kapcsolatom, mint pl anyámmal vagy a szomszéddal.


Tehát nagyon nem mindegy, hogy ki indítványozza ezt a stílust. Meg azért úgy családi körben sokkal jobban kiengedem az érzelmeim, mint baráti körben. Baráti körben csak annyira engedem ki amennyire szükségesnek érzem.

2021. okt. 27. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom mert mindig igazad van.
2021. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!