Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon lecsesznek a rendőrök,...

Nagyon lecsesznek a rendőrök, ha B kategóriás jogosítvánnyal egy Derbi GPR 50-t vezetek?

Figyelt kérdés
Helló midenki! Tisztában vagyok azzal, hogy a B kategóriás (személygépjármű) jogosítvánnyal segédmotort vezethetek, de hallottam szabályozva van, hogy a 4 kW teljesítményt és a 40 km/h sebességet nem haladhatja meg. Nos, én Székesfehérvártól körülbelül 30 km-re élek és az egyetlen lehetőség az a 62-es főút. Arra véleményem szerint nem lenne a legbiztonságosabb egy max 60-nal hasító robogóval felhajtani, ezért választanám a Derbi GPR 50-et. Ez a motor gyárilag képes a 100 km/h-s sebességre és a teljesítménye valahol 7 kW és 9 lóerő körül van. A kérdésem tehát az lenne, hogy a rendőr ezért megbüntetne? Köszönöm, ha elolvastad a kérdésem!

#segédmotor #Derbi gpr 50 #b kategóriás jogsival motort
2018. aug. 11. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

ha a forgalmilyában az van hogy segédmotorkerékpár, akkor vezetheted

40Km/H val!

a müszaki adatlapja a léányeg, mega forgalmi, nem az hogy szerinted mennyi a teljesítménye.

Pl: sok kinai robogót hoznak be 50 köbösként lepapirozva, miközben nagyobb motor van benne.

2018. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, hogy az 50 köbcentiseknek nincs forgalmijuk, se rendszámuk, és hogy csak az adás-vételi szerződést meg a jogsit kell vinni.
2018. aug. 11. 18:37
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

igen, ha nincs rendszáma meg forgalmija akkor segédmotor, és 40km/H val mehetsz


vagyis mia kérdés?

Ha bemérnek 60 al akkor IGEN, megbüntethetnek.

ha felmész autópályára vele akkor is megbüntetnek

2018. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a választ! :)
2018. aug. 11. 18:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"hallottam szabályozva van, hogy a 4 kW teljesítményt és a 40 km/h sebességet nem haladhatja meg"


Valamit rosszul hallottál.

"Segédmotoros kerékpárok (robogók), azaz kétkerekű segédmotoros kerékpárok (L1e kategória) vagy háromkerekű segédmotoros kerékpárok (L2e kategória), amelyek legnagyobb tervezési sebessége 45 km/h (kivéve azokat, amelyek legnagyobb tervezési sebessége 25 km/h-nál kisebb vagy azzal megegyezik), és az alábbi jellemzőkkel rendelkeznek:

a) kétkerekű típusnál a motor:

- hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél a belsőégésű motorok esetében, vagy

- folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motor esetében;"


Tehát benzinmotorral szerelt kétkerekű segédmotoros kerékpár esetén:

1) 45 km/h lehet maximális sebessége. (Ezt nem szokták ellenőrizni, a legtöbb motor gyári állapotában is többet megy)

2) a motor hengerűrtartalma maximum 50 cm3 lehet. A 4kW csak elektromos motorra vonatkozik.


ui.: A KRESZ szerint a megengedett legnagyobb sebesség 40 km/h.

2018. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2018. aug. 18. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!