Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha szeretnék...

Mit tehetnék, ha szeretnék segíteni a házimunkában, de béna vagyok, és csak lecsesznek?

Figyelt kérdés

Főzni szeretek, de szüleim utálják a főztöm, így max akkor főzök, ha egyedül vagyok itthon hétvégére.

Mosogatásnál anyám állandóan beleköt, hogy rosszul pakoltam az edényeket a szárítóra.

Csak a saját ruháimat engedik leszedni a szárítóról, mert csúnyán hajtogatom össze őket, és ne gyűrjem össze az ő ruháikat.

Mosást beindítani anya szokta, mindig akkor mikor alszok, teregetést szintén nem engedi hogy én csináljam, mert elrontom.

Port nem törölhetek sehol a szobámon kívül, mert ne pakolásszak mindenhol.

Egyedül porszívózni hagynak máshol is.

Bevásárolni nem tudok, mert messze lakunk a bolttól, anyának esik útba, mikor jön haza munkából.

"Komolyabb" munkáknál, pl fürdőszoba takarítása, ablakpucolás, stb, meg konkrétan a kezembe nyomja a kutya pórázát, hogy vigyem el sétálni, és ne legyek láb alatt pár óráig.

Én szívesen segítenék, de úgy néz ki nem tudok jól csinálni semmit :/

Mit csináljak?


2015. márc. 29. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Mintha a ferjem irta volna szorol szora, csak anya helyett rolam van szo :))

Nagyon nem kell erolkodnod, mert ha anyukad is azert csinalja ezt, amiert en, akkor az van, hogy o szereti is csinalni, meg leginkabb az a baja, hogy o akkor nyugodt, akkor erzi teljesen elvegzettnek a munkat, ha tudja, hogy az "jol" van megcsinalva. A "jol" ertsd: ugy, ahogy en szeretem.

Esetleg megkerheted, hogy mutassa meg, hogyan kell hajtogatni, momdja el, mi a szisztema a teregetesnel (en pl egy sorba teritem a polokat, egy sorba a nadragokat, egybe az agynemut, tehat nem keverem ossze-vissza a dolgokat).

2015. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De azért is folyton piszkál, hogy nem segítek, szóval ő szeretné, gondolom.. :(
2015. márc. 29. 13:43
 3/14 anonim ***** válasza:

1: szerintem tök más , ha ez a férjeddel van így, vagy ha egy anya-lánya között.

ezzel életképtelenné nevelne, kérdező.. abba nem gondol bele, hogy egyszer el fogsz költözni, saját háztartást vezetni, és ugyanúgy meg kéne tanítani ezeket a dolgokat neked is, és hagyni hogy csináld.

próbáld ezt megbeszélni vele. és igen, senki nem születik mesterszakácsnak, vagy olyannak aki egyből patyolat tisztára kitakarít mindent.

meg kéne tanítgatnia rá, nem pedig elküldeni , hogy úgyse tudod megcsinálni.

2015. márc. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg beszélni vele erről. Hogy te szeretnél segíteni, de mindig lecsesz. Mutassa meg, hogy hogyan csináld, és legyen hozzád türelemmel, ő se két nap alatt tanult meg pl. ruhát hajtogatni.
2015. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem tudsz mit tenni abból a szempontból, hogy nem fog neked megtanítani semmit, és nem fogja hagyni, hogy segíts, és ezáltal fejlődj, felnőj, önállósodj.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy nem hiszed el, hogy ügyetlen vagy. Ezek olyan munkák, amiket még egy értelmi fogyatékos is el tud látni (elnézést, de így van), tehát nyilván te is kiválóan meg tudnád/már most is meg tudod csinálni.

Ő valamiért nem akarja hagyni, hogy felnőj, és tőle független legyél. Ez az ő betegsége, neked ehhez semmi közöd, te attól még egy jó képességű ember vagy.

Ha majd saját életed lesz, akkor megtanulod, késve. Addig is igyekezz jól érezni magad, és ne hidd el a rosszakat, amiket rólad mond.

Én harmincas nő vagyok, hosszú évek óta főzök, anyukám mégsem enged a konyhájába, max. krumplit pucolni, mert én úgyis ügyetlen vagyok. Úgy tartja, hogy én még a mosógépet sem tudom bekapcsolni, ezért azt sem engedi meg nekem.

Hát ez van, nem lehet szerintem mit tenni. Főzni én is elég nehezen tanultam meg, mert mindenre magamtól kellett rájönnöm, és a kezdetekben elég ehetetlen dolgokat csináltam. De ezen hamar túllendül az ember, annyira nem bonyolult dolog. Legtöbbször magam találom ki az ételeket, mert recepteket sosem tanítottak nekem. Így elég kreatív lettem a konyhában.

2015. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy sokkal könnyebb valamit megcsinálni, mint valakit megtanítani arra, hogyan is kell azt a valamit jól megcsinálni.

De ha nem vesszük a fáradságot, nem áldozunk időt, energiát arra, hogy azt a másikat tanítsuk, ... ez az eredménye, amiről írsz.


Ezek szerint:

- valóban le kellene ülnöd édesanyáddal megbeszélni ezt a dolgot, és én rákérdeznék nála, őszerinte mégis honnét kellene tudnod, mit-hogyan, ha örökké kiveszi a kezedből??

- ha a beszélgetésnek nincs eredménye, akkor marad az, amit írsz, a sajátodat megcsinálod, és előbb-utóbb majd addig-addig próbálkozol, hogy belejössz a dolgokba a gyakorlás révén. És főzni is csak magadnak főzzél-süssél, ha nagyon jó az illata, szép a tálalás, stb. stb. előbb-utóbb nem fogják tudni megállni, és majd belekóstolnak. Te ne kínálgasd nekik, annál rosszabb lesz a helyzet!

2015. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

így van, ahogy az utolsó mondja, te ne kínáld, amit főztél,

mert a kritika elveszi az önbizalmadat.

saját tapasztalat, hogy ha nem is olyan rossz az étel, mégis éles kritikát kap. így az embernek a kis éledező önbizalmát is elveszi.

2015. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ah, nekem is ilyen anyám van, én emiatt nem is segítettem inkább, úgyis mindig cseszegetett. Utólag persze kiderül, hogy nem is veled van a probléma, hanem vele, ezen nem lehet változtatni. Nekem az jött be, hogy jó távol élek tőle, és egy évben egyszer-kétszer látom. Luxus! Ja, és szeretek takarítani, de anyámnak hála, erről sokáig nem is tudtam, mert folyton lehülyézett, lebénázott. Ne aggódj, nem lehet rosszul csinálni, anyád csinálja rosszul, de nagyon. Kitartást!
2015. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

hát vannak ilyen anyák... egyszer a lányom aszonta, hogy azért nem porszívóz, mert utána nagyítóval megyek végig az általa kitakarított területen...és habár a nagyító túlzás volt, rájöttem, hogy csak igaza van.:)


baromira felháborodtam egy ottfelejtett pormacskán...azóta visszafogom magam....


de az is tény, hogy nagytakarításkor az a legnagyobb segítség nekem, ha mindenki elmegy otthonról....

2015. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A főztöm nem rossz, legalábbis nekem ízlik, de szerintük "furán" fűszerezem... szeretek kísérletezni a fűszerekkel, illat alapján rakok az ételbe, hogy mi illene bele, és általában jó lesz, csak ők nem úgy szokták meg.

Próbáltam vele beszélni, de ő biztosra veszi, hogy direkt bénázok, hogy ne kelljen csinálnom....

2015. márc. 29. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!