Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tiszta értelmi beállítottság...

A tiszta értelmi beállítottság nem tudja boldogsághoz vezetni az embert?

Figyelt kérdés
2021. okt. 31. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem. Bár nem tudom, hogy te hogyan definiálod a "tisztán értelmi beállítottság"-ot. Az én fogalmaim szerint így nem lehet érezni, máshogy még nem lehet érzékelni/megélni a boldogságot
2021. okt. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan azalatt,hogy " tiszta értelmi beállítottság"?
2021. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
.. egy indiai közmondás: miszerint az értelem az sárkány, ami a paradicsom kapuja előtt fekszik..
2021. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szeretném hinni hogy a tiszta értelmem vezet az életben és ezáltal boldog vagyok.

Ugyanakkor szükségem van a belső világom megélésére, az érzelmeim kimutatására, a nem anyagi dolgok megismerésére, elfogadására.

Miért ne lehetne boldog az, ki csupán a mérhető, tanult, vagy épp a társadalmi elvárásoknak megfelelően él?

S miért ne lehetne boldog az ki spirituálisan éli az életét?

Vagy ötvözi és így ezáltal teszi kerek egésszé az őt körülvevő világot.

A boldogság az egyénből fakad, ő határozza meg mitől boldog, s mitől nem.

2021. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezed, hogy mit nevezünk értelemnek?

A józan ész, amikor tudatosak vagyunk… tehát ha tudatosan éled az életed, és ilyen beállitottságú vagy akkor lehetsz-e boldog?

Szerintem nem...bár, akkor is lesz aki rávágja, hogy ő boldog..de ezek nem őszinte boldogságok...

2021. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze. Sőt. Bármi, ami tiszta, végső soron elvisz istenhez.


Engem pont ez vitt el a végső boldogsághoz.


Mindig logikusan gondolkodtam, és fejlesztettem magam. Kizárólag értelmet használtam, kerestem.

Az elmém egyre csak tosztult és emelkedett. Egyre közelebb kerültem magamhoz, egyre jobban írtottam kifelé a betegségeimet. Rátaláltam az érzelmek hatalmas világára, erejére. A szeretet univerzalitására.


Szóval ha nekem nincs tiszta értelem az elején, akkor most sehol se tartanék.

Ehelyett egységben élek, teli hatalmas szeretettel, örömmel, stressz és félelem, és betegségek nélkül.

2021. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!