Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önbecsülés a kulcs ahhoz,...

Az önbecsülés a kulcs ahhoz, hogy egy nő ne váljon lábtörlővé?

Figyelt kérdés
Ha esetleg van itt olyan nő, aki régebben túl sokat tűrt és engedett meg másoknak, azonban ma már van kellő önbecsülése, önbizalma, hogy jutott el idáig?

2021. nov. 2. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Az önbecsülés ahhoz kell inkább hogy ne olyan pár válassz, akinek a "lábtörlője" leszel. Vagy ahhoz is hogy ha kiderül hogy rosszul választottál, akkor merj továbblépni..
2021. nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Hiába van valakinek, negatív embereknek az a célja, hogy leépítésék. Aztán meg jön az a pont, hogy nem tudsz hozzájuk alkalmazkodni. Ilyenkor, nem tudom, hogy hogy dobja ki ezt a gép, mindenesetre önbizalom fontos a mai világban.
2021. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
*leépítsék (telo)
2021. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1-es, amit leírtál ugyanaz, amit a kérdező kérdez, csak kifejtve.
2021. nov. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagy szavak, csak azt kell tudni, hogy mit akarunk és a partner hajlandó lesz-e erre. Aki lábtörlő lesz, az ezt is akarta ill. nem akart mást.
2021. nov. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Önbecsülés=nem tűröd tovább.

Ész=bele sem kezdesz vele.

2021. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az önbecsülés, de az nem mindenkinek van, mert pl olyan körülmények között nő fel, ahol nem támogatják érzelmileg. Az önbecsülés a megfelelő önismeret után alakulhat ki, nálam így volt. Volt olyan párkapcsolatom, amiben sokat engedtem meg magamnak, hisztérikus kontrollmániás voltam, majd amikor vége lett, akkor lett egy olyan barátom, akitől ugyanazokat a rossz dolgokat kaptam vissza, amiket korábban én adtam másnak, hát nem volt kellemes, ettől észhez tértem. Mggfogalmazódott bennem, hogy mit várok el saját magamtól és mit másoktól, így már tudtam magam hova tenni, kialakult a saját önbecsülésem
2021. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vuk-91 ***** válasza:
100%

Az önbecsülés fontos része mindenki életének, önbecsülés nélkül élni nem jó, bár nem mindenki él vele. Sajnos a nők gyakran nem élnek vele, ezt tanította nekik a társadalom. Holott egy nő önbecsülés nélkül áldozatul esik a kizsákmányolásnak, a bántalmazásnak.


Egy magát valamire tartó nő nem marad meg egy rossz kapcsolatban csak azért, mert a válás "rossz". Egy kapcsolat sem ér annyit, hogy egy nő a végkimerülésig tűrje a bántalmazását. Minél tovább marad ebben a helyzetben, annál jobban megbetegszik a lelke, annál súlyosabb károsodást szenved el elmében és érzelmeiben. Nem szabad önbecsülés nélkül élni.

2021. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megfordítanám a kérdést.


Egy bántalmazó, narcisszisztikus személy, akár nő akár pasi, olyan párt fog keresni, aki eleve védtelenebb és kizsákmányolható, és igyekszik a másikat patthelyzetbe hozni.


Ez általában nagy korkülönbség, rossz családi háttér, korábbi párkapcsolati vagy egyéb trauma, szegénység, valamilyen fogyaték, addikció és mentális kondítciók mint pl bpd, depresszió, étkezési zavar, szorongás...


Szóval a helyzet nem olyan egyszerű, hogy vannak nők akik hagyják magukat és vannak akik nem.


Az ilyen partnerek általában nem a megaláztatással kezdik, van 1-2 évnyi mézes hét, amíg minden csodás, és amikor kialakul a bizalom, meg elkezdessz támaszkodni rájuk pl gyerekszülés, hirtelen munkanélküliség, depresszív epizód okán, akkor kezdik próbálgatni, hogy na, mennyit tűrsz még el.


Az első általában nem a fizikai erőszak, hanem mikroaggreszziók.

Pl tudatos tehetetlenség, amikor a partnered előadja neked, hogy pl képtelen kivenni a zsepiket ha megkéred, hogy mosson, vagy takarítás címén direkt szétlocsolja a hypót a szőnyegeken fürdőben, hogy egy idő után már meg se kérd rá.


Vagy pl az időddel szívózik, "szervez programot", de nem mondja meg pontosan mikorra. Pl szombaton elviszlek étterembe. Jól hangizk, igaz? Az egész napod rámegy, hogy vársz rá, aztán vagy csak este 10kor állít be, vagy reggel 9kor, vagy egyáltalán nem. Így az egész hétvégéd rámegy a semmire, illetve minden körülötte forog.


Ha az ilyesmit az ember meséli a barátnőknek, a legtöbb csak legyinteni fog, hogy áhh, kicsit szórakozott a te Józsid, de lám, próbálkozik. Ne is láss bele többet, ha gyanakodsz, te vagy paranoid.


Az ilyesmiket sokan jóhiszeműen elnéznek a párjuknak, és mire eldurvul a helyzet, már rég késő.

2021. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik képesek rombolni, önbecsülés ide vagy oda. Nem mindig az önbecsülésen múlik, hogy a másik fél mit enged meg magának. Én nagyon sokat olvastam lelki bántalmazásokról, nekem ez segített, hogy átlássam a szituációkat, pontos képem legyen, ezáltal könnyebben lepereg rólam nagyon sok minden, sokkal kevésbé vagyok sebezhető, befolyásolható. Persze a legtöbbet a felismerés segített nekem, hogy a másik fél megváltoztathatatlan, az ilyenektől meg kell szabadulni.
2021. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!