Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes szülők! Mennyire...

Kisgyerekes szülők! Mennyire nevelitek “modern” módra a gyereket?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy pl tabletet telefont adtok-e 3-5 éves gyereknek, lefekvési idő betartása,

napi rutin betartása.

Nekem még igazából nincs gyerekem, lassan majd szeretnénk és az anyósommal sokszor feljön ez a téma, kíváncsi, hogy hogy állok hozzá.

Nekünk pl nyolckor lefekvés volt, meg úgy meg volt a rendszer a gyermekkorunkban, tablet meg ilyesmi nyilván nem volt még akkor, telefonja meg csak felnőtteknek volt még (90-es évek vége fele). Velem egy idős anyukák meg tök lazán nevelik a gyereket, fent lehet egész éjszaka ha akar, 6 évesen altatni kell, anyukával alszik, adnak nekik mindenféle kütyüket, meg ilyesmi. Nekem személy szerint ezzel sincs bajom, nem lesz ettől valaki rosszabb vagy jobb szülő, nyilván sok minden úgy nem is “divat” már, teljesen érthető szerintem. Meg anyagilag is több dolgot meg lehet engedni. De abba is látok igazságot ha valaki régimódiasabban fogja fel. Én teljesen el vagyok veszve és félek is a gyerekvállalástól emiatt, de gondolom majd úgy is ki alakul.

Lehet hogy horror anya leszek.

Ti mennyire vagytok engedékenyebbek ilyen téren ?



2020. dec. 6. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szia, én az arany középutat választottam, amit nagyon nehéz ám betartani. Muszáj haladni a korral, nem lehet elzárkózni a modern kütyük elől, viszont fontos a szabályokat felállítani és betartani. A lányom osztályában 20 gyerekből 15 túlsúlyos és szemüveges, ez szerintem mindent elárul.
2020. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Középút.


Van napirend


De a fejem tetejére állva sem fog aludni, ha nem akar.

Akkor ágyban fekszenek.. mesét olvasok..


Tablet telefon mértékkel.

Általában a fotókat nézik... youtube-on mesék

2020. dec. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

1!


Amikor én gyerek voltam, még tv se volt minden haztartasban. Negyvenen voltunk egy osztályban és kb a fele szemüveges volt. Ez konkrétan mit árul el?



Kérdező!


Van az a mondás, hogy ember tervez, Isten végez. Ez konkrétan azgg jelenti, tervezheted te bárhogyan a gyermeknevelést, amíg nincs gyereked, cainalninviszing akkor tudod, ha már benne vagy. Az elképzeléseidet nagyon gyorsan át tudja írni a valóság. Az én gyerekem p, alvaszavaros volt. Már egy évesen se aludt napközben, csak éjjel, akkor is csak 23 órától reggel 6ig.

2020. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem régimódi az, aki korlátozza a képernyőidőt (3 év alattinak 0 perc a javasolt, mert káros az idegrendszeri érés szenzitív szakaszában), és normális napirendre törekszik. Ezt a modern kutatások is alátámasztják, hogy így lenne ideális.
2020. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is a középút a jó, 3-as nekem nincs ezért kérdezlek titeket :D

Az elhízás lehet genetika is, meg nyilván a meki is meg a hasonló olcsó gyorskaják is akár.

2020. dec. 6. 09:47
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk szoros napirendet igényel a 4.5 éves kislányunk. Nincs képernyő, csak ritkán (3 éves koráig tiltotta a fejlődésneurológus neki), nem kap kütyüket, csak néha a telefonomat színezni.

Sokat játszunk rendes játékokkal, mint építőkocka, puzzle, babaház, stb.

Valamint sokat beszélgetünk.


18kor vacsora, 19től mese, 20:30-kor villanykapcsolás van.


Tv-t nézhetett egy ideig, de most épp elutasítja. Úgyhogy most azt sem néz.


Lennék én engedékeny, de nem lenne jó vége... :)

2020. dec. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok engedékeny, de azért igyekszem nem feleslegesen szigorúskodni sem. Aranyközépút, és következetesség jellemez. Hülyeségeket nem engedek, nem adok feleslegesen a kezébe technikai kütyüt, csak azért, hogy csendben legyen, ha kell, inkább személyesen ülök le vele játszani. Ugyanakkor a telefon és a tablet nem az ördögtől való, nagy nagy ritkán érdekességképpen mutatok neki az ölemben ülve néhány dolgot rajta.

A napi rutinhoz kisbaba kora óta ragaszkodom, és igyekszem úgy lefárasztani napközben, hogy egészséges időben aludjon el. Nem vagyok órafüggő, van, hogy est 20 van hogy 21 kor álmosodik el, de nálunk nincs este 23 kor is rajcsúrozás. Nem adok neki vacsira cukros, felpörgetős dolgokat, a vacsora tartalmas és laktató, de könnyen emészthető, így jól alszik éjjel.

Engem őszintén nem érdekel mi a divat mi nem, cikis anyuka vagyok e vagy nem. Régebben sokkal jobb volt minden, amik még nem játékkal próbálták lekötni és nevelni a gyereket. Én minőségi időt adok neki, nagyon nagyon sokat játszunk közösen, nem a karrieremet építgetem, őt elhanyagolva. Hiszek ebben, és remélem, jó eredménye lesz.

2020. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Nekem nem voltak ilyen eltervezett elveim, úgy voltam vele, hogy majd meglátjuk mi hogyan alakul.

Most 2,5 éves, iPad-je van de nem használja sokat, naponta kb 15 percet ha néz rajta mesét vagy fejlesztő játékokkal játszik, illetve utazásnál a kocsiban is szokott ha elunja magát de alapvetően nincs nagy igénye rá, nem igazán kéri magától csak ritkán.

Napirendünk mint olyan nincs, egy fix része van a napnak; vacsora 7-kor majd fürdés este 8-kor, 9:15-kor pedig megy aludni, babakora óta egyedül alszik el a saját ágyában, tudatosan nem szoktattuk soha az ágyunkba és neki sem volt rá igénye.

Alapvetően laza vagyok és rugalmas, de vannak dolgok amikből nem engedek, a gyerek és a saját érdekünkben.

2020. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Én teljesen feleslegesnek találom a saját eletvitelunktol eltérő dolgokra nevelni a gyerekeimet, hiszen úgyis főképp peldamutatassal lehet nevelni.

Mivel dolgozunk, ezért mindig is volt napirend, amihez bizonyos keretek közt ragaszkodtunk, hisz aludnunk kell, hogy jol tudjunk teljesíteni, meg szerintem a gyerekek szeretik a szertartásokat. Illetve mi kis korkülönbséggel szerettünk volna gyerekeket, ezért már a legnagyobbnal is gondoltam rá,hogy tudnám e így csinálni az ujszulott mellett.

Nyilván mi is nézünk filmet, hallgatunk zenét, ezért a gyerekek is nézhetik a meséket olyankor. Meg hát mikor főzök és nincs segítség akkor a tv vigyáz rájuk kicsit .


Én nem vagyok szerintem meno modern anyuka ezek alapján, de én is csak boldog családot szeretnék osszetartani.

2020. dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Mi szigorúak vagyunk (a többi szülőtárshoz képest, akiket látok). Nem zavar, a saját értékrendem szerint nevelem őket, és nagyon szépen növekednek, egészséges és okos gyerekek. Csak ezt figyelem, hogy mit csinál a szomszéd másképp, az nem nagyon érdekel.
2020. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!