Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetett jóság egy olyan...

Lehetett jóság egy olyan személyben, aki (ember)tömegeket mészároltatott le, de művészlelkű volt? Ugye, az alapvető tény, hogy az ember nagyon összetett lelkileg/személyiségileg, és ez rá is vonatkozik?

Figyelt kérdés

2021. nov. 4. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hitler?


Egyébként a művészeti beállítottság nem jelenti automatikusan, hogy valaki jólelkű. Tudom, mert én is imádom a művészetet, rajzolok, festek, és a közösségben nagyon sok szemét emberrel találkoztam már.

2021. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de nem Hitlerre gondoltam, első válaszoló.

Értem.

2021. nov. 4. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy valaki müvész, még nem kell, hogy jó ember legyen, söt rengetegen a problémáikat dolgozzák fel a müvészetük gyakorlásával.

Másrészt a jóság is elég nehezen megfogható fogalom, meg egy adott esetben lehet, hogy az illetö "jót akar" azzal, amit a társadalom elítél, csak rossz módszert választott, például megmenteni valakiket vagy az országot vagy egyebet.

2021. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a művészi képesség semmít nem zár ki, és semmít nem határoz meg. Főlleg hogy a különbőző tetteket az adott kor és társadalom határozza meg. Ha valaki megöl egy embert az bünös, ha egy hadvezér 100 ezret ől meg, akkor azt ünneplik, és se a környezte, se saját maga szerint fel sem merül, hogy rossz ember lenne. Tehát akár egy tömeggyilkos is lehet kiválló ember, művész egy adott korban helyzetben.
2021. nov. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Minden létezés alapja a jóság.
2021. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!