Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nézik le egyesek a...

Miért nézik le egyesek a mentálisan beteg embereket?

Figyelt kérdés

Én is ezt a tábort erősítem, kétféle mentális zavart diagnosztizált nálam az orvos. Ettől függetlenül el tudom látni a napi feladataimat, jól teljesítek a munkahelyemen, bár a magánéletem elég zűrös, de ez meg nem tartozik a kollégáimra, remekül el tudom játszani, hogy minden rendben van. Mivel egy kisebb városban dolgozunk, mindenki ismer mindenkit, és megy a pletykálás ezerrel. Egyik kolléganő mondja a másiknak, hogy „XY-t látta a gyógyszertárban Xanaxot venni”, erre a másik: „Én nem is tudtam, hogy XY elmebeteg”. (Amúgy XY anyukám egyik barátnője, depressziós és pánikbeteg.)

Szóba került egy kényszerbeteg személy is, őt úgy nevezték, hogy gyogyós, bolond. És ez nem egyszer fordult elő, rendszeresen. És nem csak a munkahelyemen jellemző, rokonaim, ismerőseim között is vannak ilyenek. Ha valaki például depressziós, bipoláris vagy akármi, miért kell rosszindulatúan beszélni róla? Attól ő még nem fogyatékos… Nagyon dühít engem ez a dolog, főleg, hogy én is érintett vagyok.



2021. nov. 5. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Az indiánoknál nagyon is tisztelték őket.

Ahogy a melegeket is.

Az angol kultúra viszont csak abban hisz amit lát én úgy képzelem el a mai társadalmat , mint aki meg van győződve róla hogy a szoba a világ hisz ő csak abban hisz amit lát tehát a falat.

2021. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

A lenézés egy kificamodott hála. A lenézésnek mindig az a pszichológiai gyökere, hogy valaki elégedetlen magával, jogosan, vagy vélten úgy éli meg a saját életét és saját magát, hogy valami nincs rendben, valami hiányérzete van. Ez aggasztja, nyomasztja. És mihelyst talál egy vélt vagy valós módon gyengébbet, nálánál is hátrányosabb helyzetűt, azonnal bekapcsol nála, hogy de jó, ugyan egy rakás szar vagyok, de van, aki mégszarabb és tulajdonképpen a hálaérzet megy át egy egóvezérelt fölénybe.


Ne törődj velük, gyakorlatilag elárulták magukról, hogy mennyire bizonytalanok magukkal.

2021. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
A pszichotikusok viselkedése nagyon ijesztő tud lenni, innen a velük szembeni tartózkodás. Ritka az olyan beteg, aki nem produkál rémisztő vagy taszító viselkedést. Ezért a velük szemben érzett előítélet érthető. Kiszámíthatatlan nagy részük. Az emberi természet úgy működik, hogy ha egy bizonyos fajta emberből 10-nél 8 esetben jellemző valami, az összestől óvakodni fog.
2021. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Miért félsz? 3as

A pszichotikusok is isten által teremtett emberek

2021. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A veszélyt nem rád jelentik hanem a társadalom saját pszichózisára miszerint az a világ amit kitaláltak miközben a világ jóval több ennél
2021. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Illetve nem biztos , hogy jóval több de minden esetben több hisz a közösség úgy jön létre hogy valakit kizárunk és ezek a kizárt személyek nem a közösség hit rendszere szerint fognak élni .

Persze ha a közösség vagy társadalom elfogadóbb lenne velük akkor ők se lennének veszélyesebbek mint egy átlag ember de nem akarom a társadalom nyakába varrni a felelősséget minden embernek maga kell döntéseket hoznia hogy mit szeretne.

2021. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, a legközelebbi családomban volt pszichotikus, vele nőttem fel, nagyon rémisztő volt, folyton közös családi öngyilkosságra akart rávenni minket, vagy belekötött idegen emberekbe az utcán.
2021. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És kezelt beteg volt, orvosi ellenőrzés alatt, csak épp gyógyíthatatlan betegséggel.
2021. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lau6 válasza:
41%

Hogy miért?

Mert lelki roncsok.

Persze én csak a lelki problémákkal élő emberekről beszélek.

Az emberek nem látnak,nem tudnak semmit.

Csupán azt lássák,amit mutat,avagy ami látszik kívülről.

De azt nem tudják elképzelni,hogy ezek az emberek "szenvednek".Persze,amit ki is használnak néhányan,egy jópáran.

Belekötnek,kritizálják,csúfolják,beszólogatnak,ráemelik az ördök karmaikat.De azt nem veszik figyelembe,hogy ők teszik őket még lelki roncsabbá.Míg végül betelik a pohár.És elszabadulnak az érzelmek.Ezúttal már nem lesznek jelen a mindennapi életben.Csupán sarat szórnak rájuk,és talán imádkoznak értük,hogy ne elkxrhozzanak.

És mindez azok bűnei,akik a halxlba taszigálták őket.

Ők a bűnösök akik elvették saját életüket?

Nem pedig azok akik,nyomorulltá tették minden napjaikat,és halxlba vonszolták.

Míg szegényekért talán imádkoznak,és elkxrhoznak/tak.

Addig ezek az önelégült,gyilkosok,velejéig romlottak,csak élik tovább mindennapjaikat,bűntudat,fájdalom,megbánás nélkül.Ők vitték a szavaikkal,tetteikkel a halxlba.És mégis elszórakoznak minden egyes órát,napot az életük minden pontján,napján.

Nem vesznek tudomást arról,mit tettek.Mit csináltak.

Belehajszolták a végzetbe őket.

Minden szavukkal,tettükkel.

Csak élik nyugodtan napjaikat,éveküket.

Nem gondolnak arra,mit tettek.

Hogy meghaltak miattuk.

Önelégülten élik tovább életük minden percét.

És ők nem lakolnak meg tetteik miatt.

Nem sírnak minden este,amiért elvettek egy másik életet.

Nem gondolnak vissza azokra a napokra,mikor mit tettek vele.

És remélni tudja az ember csak hogy velük is megtörténik egyszer.És végre szembesülnek majd a tetteikkel.Amit ők tettek annak idején.Most vissza kapják.És talán ők is arra a sorsra jutnak.

2021. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!