Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szeretem erőszakot! Apám...

Nem szeretem erőszakot! Apám vert gyerekkoromban nem szeretnék olyan lenni mint ő mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 5. 14:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha apa leszek nem szeretném rá bízni gyerekeimet! Ez normális dolog?
2021. nov. 5. 14:03
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Jó, hogy elejét akarod venni ennek, de szerintem egy netes fórumon nem fogsz olyan tanácsot kapni, ami ténylegesen ér is valamit.

Nem ártana elmenned egy tanácsadóhoz/pszichológushoz aki segít feldolgozni a traumádat, és rámutatni hogy vannak-e ilyen hajlamaid, vagy sem.

Veszíteni nem veszíthetsz vele, de így legalább megteszel minden tőled telhetőt.

2021. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mért lennél olyan? Nem értem a kérdést! Ő verni akarta a gyerekét, te meg nem. Hol a probléma? És nem bízod majd rá a gyerekedet. Hát ezzel hol a probléma?
2021. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezek a félelmek onnan jönnek, ha valaki semmi mást nem látott nem tanult gyerekkorában, akkor neki is csak ez a megoldás készlete van, nem ismer mást mint az erőszakot. Tehát esélyes, ha nem fejleszti magát, hogy nem tudja másképp megoldani a szituáciokat.
2021. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az apja börtönében él és nem hülye, lát embereket maga körül, nyilvánvalóan képes lesz normálisan nevelni a gyerekét. Állami gondozottak is képesek családot üzemeltetni, pedig sose volt benne részük.
2021. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekek ez nem akarat vagy épp hülyeség kérdése.

Az ember hajlamos visszaesni a tanult magatartási formákba, akkor is, ha nem akar. Nagyon kevés olyan ember van, aki eldönti magában előre, hogy "na ja, én heti kétszer széttörök majd egy vázát a párom fején, ha megházasodunk" vagy azt, hogy "tönkre fogom tenni a gyerekem életét", ugyanakkor viszont nagyon sok emberből jön ez elő idővel.


2021ben már ideje lenne elhinni,hogy az emberi elme jóval komplikáltabb annál, mint hogy eldöntesz valamit, és az aztán mindig úgy is lesz 100%ig. Tudod tartani magad a jelenlegi morálodhoz akkor is, ha vöröset látsz a dühtől, vagy akkor is, ha nem alszol hetekig a stressztől?

Az indulatokra, ösztönökre és régi, tanult magatartásformákra/beidegződésekre nem lehet csak úgy legyinteni.

Ha lehetne, és egy könnyű kis döntés kérdése lenne eldönteni a reakcióidat, akkor közel sem lenne ennyi erőszakos ember, sőt, még függő, vagy mentális problémával küzdő sem.


Persze nem lesz minden bantalmazott gyerekből bantalmazó szülő, de az igenis egy létező jelenség; egy könnyen megkereshető, és elszomorito statisztika, hogy sokszor pont egy múltbeli áldozatból lesz elkövető.

Erről pedig nem árt beszélni egy szakemberrel.Nem csak egy jövőbeli gyerek miatt, hanem a bántalmazás áldozatának lelki világa miatt is.


Na, kérdező, pont ezért mondtam, hogy gyk helyett vidd egy szakemberhez a traumádat.

2021. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor, ha az illető nem tudatos! A kérdezőnek semmi félnivalója ettől, és kifejezetten ártasz neki, ha beülteted a nemlétező bogarat az amúgy is bizonytalan fülébe!
2021. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Pszichoterápia.
2021. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!