Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon lesz még olyan korszaka...

Vajon lesz még olyan korszaka az emberiségnek, ahol nem az énközpontúság lesz a fő eszme?

Figyelt kérdés

Mert most ugye egyértelműen az. Mindenki magával törődik legjobban. Az emberek úgy 2/3-ának azért valamennyire fontos még a család, a barátok már csak az 1/3-ának számítanak, a nemzet és az emberiség talán az emberek 1-2%-ának. Nem kell sokat visszamenni az időben, 100 évvel ezelőtt teljesen más volt a világ. Az énközpontúság szinte sehol nem létezett. A legfontosabb a gyerek volt, és utána jött a család. Ma ha véletlenül akar is valaki gyereket, akkor ő nem fog lemondani a saját kényelméről, jólétéről, szórakozásáról. Ha ezek mellett van ideje gyereket nevelni, akkor értelmes felnőtt lesz belőle, ha nincs akkor nem.

Ez a mentalitás egyszer biztosan vissza fog ütni. Én 3-4 generációt tippelnék. Ekkor vajon meg fog változni az emberek gondolkodása? Vagy majd korlátozva lesz a szaporodás? Mert ha nem változik semmi, akkor ki fogja magát pusztítani az emberiség ezzel az egocentrikus gondolkodással.



2021. nov. 6. 03:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket felnevelni lehetett egy fizetésből ma már a két fizetés is kevés....

Nem az emberek gondolkodásával van baj...szerintem pont,hogy jól gondolkodik az aki azt mondja,hogy ilyen árak ilyen fizetések mellett nem lehet normálisan gyereket felnevelni

2021. nov. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Miért fáj az neked,hogy nem életcélja a nőnek gyereket szülni...
2021. nov. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
És te mivel járulsz hozzá ehhez ?na
2021. nov. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Mert szerencsére nem abban a világban élünk,ahol társadalmi nyomásra szültek a nők.


Most többé kevésbé,de saját akarata van a nőnek és ha azt mondja,hogy köszönöm nem akkor mi lesz semmi ....

2021. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, régen se a gyerek volt a legfontosabb: egyszerűen nem volt választása a nőknek. Vagy férjhez ment és szült, vagy nem élt meg. Szóval ne ringasd illúziókba magad. Az akkori gyerekek meg nem mernék megtenni amit a mostaniak: ha a szülő mondott valamit, az úgy volt, eszében se volt egy gyereknek se pampogni hogy ő egyenrangú a szülővel, mert PONTOSAN tudta hogy nem az, sőt az idősebb testvéreivel sincs egy szinten. Ami azt illeti, a legtöbb dologban a nőknek is kuss volt a neve,, csak a férfiak számítottak És nem, nem kívánom vissza azt a világot, mert egyenesek idealizált téveszméi vannak róla.
2021. nov. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező,te miért akarsz uralkodni a nőn?
2021. nov. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

350-400 év múlva.


Te talán még megéred.

2021. nov. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne hidd el hogy hú de jó volt régen. és ezt nem a tévében, meg a könyvekben láttam, olvastam: nekem mesélték az idősek mik voltak. Például hogy volt a családunkban olyan "ideális házasság" ahol a nőnek szó szerint térden állva kellett könyörögni egy kiló kenyérre való dolgok áráért, mert különben a hú-de nem egoista férje inkább hagyta őket a nőt, meg a gyereket is éhezni ha nem tette meg szerencsétlen felesége. Mert a nő csak rimánkodjon, hisz nem ő keresi a pénzt... Azt is volt "szerencsém" Hallani mennyire nem döntésük a nőknek a férfiakkal szemben, legyen az férj, apa, vagy főnök ha cseléd volt a lány. HA mákja volt nem akarta megdugni a főnöke. Ha mégis, akkor bizony a többség összeszorította a fogát és tűrt, mert jobb esetben csak elbocsájtották, rosszabb esetben ráfogták hogy tolvaj, és nem kapott munkát máshol... Az meg hogy maga válasszon férjet, még százötven éve se volt gyakori a nőknek: ment ahhoz akinek odalökte az apja, akin haszna volt az öregnek...
2021. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#1: De, fel lehet. Én úgy nőttem fel, hogy hónap végén kenyérre sem volt pénzünk. És boldogak voltunk, én is, a testvéreim is, a szüleink is. Aki azt mondja, hogy "nem lehet normálisan gyereket felnevelni", az azért mondja, mert luxus körülmények között akar élni. Meg akarja magának és gyerekeinek engedni a legújabb, legdrágább cuccokat. Közben meg elég ha van mit enni és be tud járni a gyerek iskolába. Nem kell több a sikeres felneveléshez. Ha megfelelő értékrenddel rendelkeznek a szülők, akkor ilyen "rossz" körülmények között is boldog lesz mindenki. Mi másra lenne szükség az életben?

#2: Nekem nem fáj. Egyszerűen csak természetellenes gondolkodás. Ha így gondolkodtak volna mondjuk 2000 éve az emberek, akkor mi most nem lennénk itt. Mármint nem csak mi mint személyek, hanem mint az emberiség.

#3: Ahhoz, hogy ne csesződjön el mégjobban az emberiség? Nem sokkal. Csak annyival, hogy racionálisan gondolkodok, és a legfontosabb számomra a gyereknevelésben az, hogy ezt átadjam. Sokan sajnos erre sem hajlandóak manapság.

#4: Ez így van. De remélem érted azt, hogy ez hova vezet. Mert ha az emberek mondjuk 10%-a nem akarna utódokat, és a többi 90% meg igen, akkor azzal nem lenne semmi baj. Ma az emberek kb. 85%-a nem akar gyereket nevelni. Ettől függetlenül ténylegesen csak úgy a 30%-uknak nincsenek gyerekeik, a többi 55%-nak viszont úgy van, hogy közben nem akarja rendesen felnevelni. Nem akarnak velük foglalkozni, a minimumot adják ahhoz, hogy életben maradjanak. Nálunk az iskolában a kisebbik lányom osztálytársainak szülei között szinte mindenki ilyen. Ezzel elég nagy fejfájást okoznak sokszor. 4. osztályban például azért maradt el az osztálykirándulásuk, mert a legtöbb anyuka benyögte, hogy "ő nem fogja elvinni a helyszínre a gyerekét, mert az messze van nekik és nagy időkiesés". Buszra nem volt pénz, a kinézett helyszín pedig 10 km-re volt a várostól. Én és egy másik szülő felajánlottuk, hogy párukat elvisszük, elég lett volna még 2 szülőnek ugyan ezt megtennie. Senki más nem vállalta, még a saját gyerekének fuvarozását sem. Ez az az 55%, amit említettem az előbb. Maradt a 15%, ők azok akik normálisan fel akarják nevelni a gyerekeiket. Most kb. ez az arány, 55%-15%. De ha ez így megy tovább, akkor nemsokára méginkább el fog menni abba az irányba a történet, hogy nem akarnak gyereket az emberek. Ezzel csak annyi baj lesz, hogy a normális emberek száma drasztikusan le fog csökkenni, az idiótákból meg rengetek lesz. Ezért írtam azt a kérdésben, hogy "Vagy majd korlátozva lesz a szaporodás?". Mert ha idióták népesítik be a Földet, akkor abból nem fog semmi jó dolga származni az emberiségnek. Valaki erre rá fog eszmélni időben, ebben szinte teljesen biztos vagyok, és tenni fog annak érdekében, hogy ez ne így legyen. Viszont ekkor már késő lesz. Már most is majdnem késő.

#5: "régen se a gyerek volt a legfontosab" De, az volt. "egyszerűen nem volt választása a nőknek. Vagy férjhez ment és szült, vagy nem élt meg." Ez így van sajnos. Régen hány gyerek nőtt fel szegény körülmények között? Minden második. Ez máshogy nem kivitelezhető, csak úgy, hogy ő legyen a legfontosabb. Kérdezz meg idősebb embereket (legalább 80 éveseket), szinte mindegyik azt fogja elmondani, hogy a szülei amit csak tudtak, azt megtették értük. Az nem számított, hogy a szülők hogyan élnek. Csak az, hogy a gyereknek meg legyen minden, ami kell az élethez. Az én szüleim is így nőttek fel, és így is neveltek engem szerencsére. Ha nem így gondolkodtak volna, akkor én most nem élnék, nem is születtem volna meg, mert már a születésem előtt is a mai szóval élve "létminimum" alatt éltek a szüleim. Én is örököltem ezt a gondolkodást, és szerencsére a férjem is ilyen még. Ez kell ahhoz, hogy havi 300 ezer nettóból (összesen, ez kettőnké) sikeresen fel tudjunk nevelni 3 gyereket. Mindegyikük boldog így is, és mi is. A nagyobbik lányom idéntől már egyetemista, ott is tud ugyanúgy boldogulni, ahogy eddig is tudott. Nem kell ennél több pénz a gyerekneveléshez. Aki azt mondja, hogy kell, az vagy hazudik, vagy csak luxus körülményeket akar teremteni.

#6: Nem akarok, én is az vagyok.

#8: Igen, ilyenek voltak. Általánosságban nem volt jó régen élni, főleg nőként nem. Nem is ezt firtattam a kérdésben. Hanem az értelmes fennmaradáshoz szükséges mentalitás eltűnését.


De a gyereknevelés csak egy része az eredeti kérdésemnek. Nem ezen volt alapvetően a hangsúly. Hanem az egocentrikusságon. Csak ugye azért is jött ide a gyereknevelés, mert az ilyen gondolkodás mellett nem valósulhat meg, hiszen ahhoz be kell kerülnie az "én" mellé egy másik személynek is.

2021. nov. 6. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:
A lényeg: az amit te ideális világnak hiszel régről, egyszerűen nem létezett.
2021. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!