Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek ennyire énközpontúak? Hogy ennyire semmibe veszik a másikat?

Figyelt kérdés

Legjobb példa erre az, ami nemrég történt és szemtanúja voltam. A metró ajtaja már záródott, erre odadugja az esernyőjét, az ajtó beragad, majd erőszakkal kinyitja az ajtót. Az illető egy kb 50 éves férfi volt a feleségével.

A metró pár perc késéssel tudott elindulni csak. A vezető is bemondta a hangosbemondóban, hogy ez tilos, meg veszélyes. Le se sz@rták, csak nevettek. De amikor a rendőr a metrón odament hozzájuk, akkor meg fel voltak háborodva, hogy ilyen dologért miért kell figyelmeztetni, ő nem óvodás, meg ő aztán nem fizet semmi büntetést, lesz@rja, hogy a metró nem indult el időben, neki ezt el kellett érnie.


Ugyanez, amikor valaki felszáll vagy leszáll, és pont középen megáll azonnal, nézelődik, telefonál, kutat valamit a táskájában, és még véletlenül sem lehet tőle se felszállni se leszállni. Aztán ha ezt valaki szóváteszi, vagy véletlen nekimegy, akkor meg egyből elkezd az illető hisztizni. Velem is történt ilyen. A nő megállt leszálláskor az ajtó előtt, én meg nem tudtam jól kikerülni, és véletlenül kicsit meglöktem, erre csapott egy hisztit, hogy nincs szemem, figyeljek oda. Mikor megmondtam neki, hogy egyszerűbb lenne, ha nem az ajtó közepén terpeszkedne meg túrná a retiküljét, akkor meg közölte, hogy neki ehhez joga van, ha nem tetszik, takarodjak a következő ajtóhoz.


Veletek történt ilyen? Ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket?


Miért van az, hogy egyes emberek "mindenki b ssza meg" alapon közlekednek, és magasról tesznek rá, mennyi embert hátráltatnak?


Van erre valami jó megoldás, ha én vagyok az "áldozat"?



2018. febr. 4. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat láttam már többször, hogy anyuka libeg a járda kellős közepén a nagy babakocsival, és semelyik irányban nem lehet normálisan kikerülni, csak ha lemegyek a forgalmas útra, vagy átmászok a bokrokon. Vagy ha valamilyen más ember teszi eszt iszonyat lassú tempóban, 200 cekkerrel a kezében, vagy egy pár kézen fogva gyök kettővel.

Párszor szóltam, hogy szeretném, ha elengedne, a pár oldalra húzódott, az anyuka meg visított egy sort, hogy ő gyerekkel van, neki ne parancsolgassak.

Én nem álltam le vitatkozni vele. Felesleges ezekre pazarolni az energiát, mert úgysem fogják fel soha, hogy nem ők a világ közepe.

2018. febr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

millio ilyen pelda van

mint az elso is emlitette az idiota babakocsis nok kozepen, vagy mikor huzza a no az idiota gyerekeit egy sorban ugy hog kikerulni ne lehessen, vagy mikpr a sok barom a buszrol leszal mint mikor az allatokat kiengedik a karambol, mindenfele mennek

idiotak a magyarok

2018. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ja es hogy mit csinalok olyen esetben? siman nekik megyek konyokkel ha kell fel is lokom oket
2018. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen: a Banán-villamosoknál szokott az lenni, hogy az első két ajtónál megállnak az emberek (mintha pénzt osztanának), és akárhány szabad ülőhely van, nem használják, inkább állnak az ajtóban.

Nem tudok rájönni arra a "gondolkodási logikára" sem, hogy az emberek az egyik szavukkal fikázzák a közlekedési eszközöket, a másikkal meg (mint a kérdező példáján is látjuk) rongálnak, de mivel azt ő tette, az "nem számít".


Erre és ezen problémákra megoldás az lenne, ha lehetne egy nagy Format C/S-et nyomni a társadalomban és helyrezökkenne végre sokak helytelen vágányon való agymenetele.

2018. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Én pontosan ezért utálom az embereket


Nem járok már tömegközlekedéssel de ha lemegyek vásárolni ugyanez van.

El állja az egész üdítős utca bejáratát a kosarával keresztbe, egy másik a zsömlékhez áll a kosarával teljes szélességbe.

Neked tolják a kosarat, rád szólnak, le köhögnek, fellöknek.


Múltkor a pénztárhoz visszajött egy nagy darab fickó elég jól nekem jött, szóvá tettem neki figyeljen már oda. Erre ő lenézően hogy maradjak már neki dolga van mert a pénztáros elrontott valamit. Mondtam neki hogy akkor menjen a vevőszolgálathoz ne engem lökdössön.


Ilyet szól azt nem én mondom meg, erre a pénztárosnő is mondta hogy tényleg a vevőszolgálathoz menjen.

Mondtam neki hogy mostmár takarodjál innen mert kapsz egy fülest. Erre ő hogy kitől tőled ?? és ezzel ment is kifele, mondom majd meglátod.


Utánamentem ki a parkolóba ne legyen kamerafelvétel hogy szájba verem.

Kint mikor odamentem számonkérni megijedt és bocsánatot kért.


Pontosan így kell ezekkel bánni.

Vissza kell lökni, neki kell menni, rá kell ordítani vagy fel kell pofozni hogy észrevegyék magukat.


A lényeg hogy sokkal kajakabbul kell fellépni mint ahogy azt a helyzet megkívánja.

Tehát ha oda áll a metro ajtajába és még neki áll feljebb akkor két kézzel akkorát löksz rajta hogy hanyatt esik.


És nem kell félteni a szaros testi épségüket, ők sem törődnek a tieddel, ha kell belöknek a villamos alá csak hogy ne kelljen megvárniuk a következőt ami 2 perc mulva jön.

2018. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezekbol azt vonom le, hogy a nem tehetos emberek mind idiotak.
2018. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg idegesítőek ezek az emberek. De én próbálok alapvetően kedvesen, udvariasan, mégis határozottan, kijelentően szólni hozzájuk. Az esetek nagy részében hatásos. Nem vitatkoznak, elengednek, én megköszönöm és vége. Persze vannak kivételek. De onnantól hogy ő bunkó volt, nem kell sajnálni és kedvesnek lenni vele.


Nekem minden este futnom kell járművek között, mert ha nem akkor az utolsó buszomra 1 óra 10 percet kell várnom.

Szállnák le a metrónál. Odaállok az ajtóhoz. Nő még befurakszik elém. Gondoltam semmi baj, neki is sietős a dolga. De nem. Amint kinyílik az ajtó csak egy lépést tett előre, majd megállt. Elővette a telefonját és az ajtóban állva elkezdte nyomkodni. Nekem futnom kellett így is a buszig hogy elérjem, nem volt se időm se kedvem este 11-kor 12 óra meló után vele alkudozni. Nem löktem, csak a vállánál megfogva gyengéden de határozottan arrébb tettem. Nem vártam meg mit reagál, hanem ugye siettem. Hallottam hogy mögöttem még felháborodva kiabált.

2018. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a munkahelyem környékén van ez....


Rengeteg kisgyerekes van, amikor indulunk haza, mert ovi, iskola és lakótelep a közelben.

A pékség előtt elállják az amúgy nem túl szűk járdát. Én gyalogolhatok a villamos felé a kanyarodósávban.

Tolják a babakocsit egymás mellett, bámulnak a képembe mialatt én belegázolok a dzsuvás dzsindzsásba, töröm ki a bokám. Egymás mögé nem húzódnának, én ugorjam át őket....


Reggel háromnegyed 8-kor idős néni törtet a pénztár másik oldaláról és BETOL, hogy ő csak a telefonját akarja feltölteni. Jó, mindjárt munkaidő, én csak két db péksütit vennékm mögöttem egy péksütit és egy gyümölcsöt, ő mögötte egy üdítőt és egy gyümölcsöt, mindenki várja ki a sorát...

Állok a sorban munkaidő előtt, idős bácsi hátulról megtol! Szó szerint megtol... Hogy gyorsabban rámoljak fel a szalagra.


Az egyirányú utcán fordítva mennek az autósok, a kerékpáros nem ad jobbkezet az autósnak és még k.a.-zik neki..

Egész nap villamoscsengetés és dudálás hallatszik az irodából.


Budán mindenki megőrült.



CAF villamoson pedig nem tudok leszállni otthon, mert mindenki a 2 ajtóval szembeni térben áll. Van ülőhely, kényelmes állóhelyek, a CAF-on van tér besétálni oda. De nem, egymás intim szférájában jó nekik nyomorogni.


A villamost nem engedik a jelzésre kimenni a megállóból, holott mögötte a kövi. Ilyenkor ugyanígy kerek 1,5 perc múlva indulhat el, csak ha feltartja a villamost és a megállóban marad, másik 300 is anyázik, ha nem tartja fel, akkor a következő jut át a szóban forgó jelzésen.



Szeretnem kellene az embereket? Most komolyan?

2018. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt utálom a legjobban, amikor valaki az legeslegutolsó pillanatban esik a vonathoz/buszhoz/villamoshoz. Már végre indulnánk, de nem, őkelmének pont az induláskor jut eszébe, hogy ő is azzal a vonattal megy, így nekiáll rohanni a vonathoz, és feltart mindenkit, mert megvárják, míg felszáll.

A legnagyobb taplóság meg az, amikor direktbe feltartja a járművet azzal, hogy beáll az ajtóba, hogy ne tudjon becsukódni, mert a debil, hülye haverjai/barátai/párja/családja szépen komfortosan sétál az ajtóhoz, mert minek sietni, ha XY tartja nekünk az ajtót. A legszívesebben az ilyen idiótát kilökném a francba, aztán menjenek a következővel.

Vagy amikor a villamoson annyian vannak, hogy a babakocsi már nem fér fel, de azért megpróbálja feltuszkolni, amikor még a sofőr is mondja nekik, hogy nem férnek fel vele.


Az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, csak akkor értenek a szóból, ha valaki őket ugyanúgy félrelöki vagy hátráltatja.

Amit az utolsó írt, azzal én is találkoztam. Nagy a sor, és hallom, ahogy tolakodik előre a mami, mert neki csak pár cucca van, és a papa már várja, holott a többi ember kezében sem volt több, mint neki.


Autósoknál ugyanez van, nem csak tömegközlekedésnél. Ha valaki miatt várnia kell kemény 10 MÁSODPERCET, már anyázik meg izomból nyomja a dudát, mintha az a 10 másodperc olyan k rva sokat számítana.

2018. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!