Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nyerhetném vissza az...

Hogy nyerhetném vissza az életkedvem?

Figyelt kérdés
A húszas éveim végén járok, a fővárosban élek, van hol laknom és anyagilag sincsenek problémáim. De gazdag sem vagyok. Jelenleg munkát keresek. Rendszeresen, hetente találkozom az ismerőseimmel, mégis végtelen ürességet és céltalanságot érzek. Vannak diagnosztizált mentális betegségeim, de nem akarok mindent arra fogni. Egyszerűen újra érezni akarok és élvezni, hogy élhetek. Mert jelenleg képtelen vagyok rá.

2021. nov. 8. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Korábban mi volt az, amiben örömödet lelted? Tűzz ki apró, teljesíthető célokat, egyiket a másik után, ez nagyon jó módszer, mivel látod is, amit elértél, teljesítettél, hamar meg is vannak a kis célok és ez a pozitív visszacsatolás, akár csak saját magadtól is, hogy igen, sikerült nagyon sokat tud segíteni. Fel a fejjel, semmi sincs veszve, ez nem egy maradandó állapot, amiben most vagy :)
2021. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy szerintem egész életemben jelen volt ez az üresség. Sosem tudtam igazán beilleszkedni és a kevés barátom mellett főleg otthoni elfoglaltságokat élveztem. Pl.: olvasás, film nézés, pc vagy konzol játékok. Ami el is megy, amíg mondjuk 14 éves az ember, de én mintha nem léptem volna tovább. Sok mindent kipróbáltam már. Új közösségeket, külföldre utazást, sok munkahelyet, iskolát és sehol semmi, csak az üresség. Amúgy kis célok alatt pontosan mit értesz?
2021. nov. 8. 13:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kis célok alatt olyasmit értek, hogy mondjuk kitalálod, hogy mit szeretnél kipróbálni, csinálni, amitől jobban éreznéd magad. Legyen mondjuk a példa kedvéért az, hogy eljársz valamit sportolni. Kitűzhetsz olyan célokat, hogy keresel egy helyet, ahol űzheted a sportot, kereshetsz edzőt, megveheted a felszerelést, öltözéket hozzá, akkor mondjuk szóba elegyedni másokkal közben, 1 emberrel, többel, rendszeresen, rutin szerűen eljárni. Ezek nem túl nagy ívű, könnyen kipipálható, teljesíthető kis célok, de elég nagy teljesítmény tudatot, érzést tud okozni az, ha elérted, megcsináltad őket.
2021. nov. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó választ kaptál, annyit tennék hozzá, próbálj kevesebb olyan dolgot csinálni, ami elveszi a kedved. Például akik érzelmileg lehúznak, ha lehet ne találkozz velük, ilyesmikre gondolok. Kevesebb rossz, több jó. De neked kell ezeket tudnod, hogy mi okoz örömet. Mindenki képes valamiféle örömre, még a pszichopaták is.
2021. nov. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg nem tudom, hogy mi okoz örömet. Nem sok minden az biztos.
2021. nov. 8. 14:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is elég a te állapotodban, hacsak segít megfeledkezni arról, hogy rosszul érzed magad, vagy milyen borúsan látod a világot. Lehet, hogy nem azt érzed, hogy boldog vagy tőle, de jobban leszel tőle és idővel biztos élvezni is fogod :)
2021. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el autót vezetni, vagy motorozni. Száguldozz kicsit. :)

Persze ahol nem veszélyeztetsz senkit.


Élvezd a sebességet :D

2021. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan adrenalinfüggők, ezért választanak valami extrémsportot.
2021. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó tanácsokat írtok.
2021. nov. 8. 15:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan érzek, de a kutyáktól kivirulok! Ha azt akarom, hogy jó kedvem legyen, akkor hazalátogatok a szüleimhez és kikutyázom magam, vagy csak szimplán egy utcán sétáló gazdit kérdezek meg, hogy megsimogathatom-e. Ezt lehet 'tetézni' menhelyen való önkénteskedéssel, sétáltatással.

Neked is biztosan van egy ilyen gyenge pontod! A párom is nagyon hasonlóan áll az élethez, mint te, de vele is megszerettettem a kutyákat és olyankor őt is feldobja, sokkal többet mosolyog vagy nevet körülöttük.

2021. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!