Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az életnek van értelme?...

Az életnek van értelme? Szegény vagyok és úgy érzem nincs

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 20:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%

Én viszonylag rendben vagyok anyagilag de mégis úgy érzem hogy nincs.. :D már 11 éves korom óta. Igazából várom a végét.

25/n

Szilvi

2021. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Neked kell tartalommal megtölteni/értelmet adni neki. Nekem nem sikerült, attól még mások élete nem lesz értelmetlen.
2021. nov. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát igen, de nekem se sikerült, érted?
2021. nov. 8. 20:31
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Én is igy érzem
2021. nov. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%
Én is szegény voltam, nagyon döcögősen mentek a dolgaim. Azt hittem, ha lenne pénzem, az mindent megoldana, boldog lennk. Azóta anyagilag rendbe jöttem, de az életem nem fordult 180 fokot. Ez alapján úgy gondolom, nem a pénzen múlik, látod-e értelmét az életnek, boldog vagy-e.
2021. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Attól hogy anyagilag valaki szegény,még nem feltétlenül kell lelkileg is annak lennie.Mi régen nagyon szegények voltunk,mostanra már nem nagyon,de még mindig szegények vagyunk.Ez lehet hogy csak megszokás,sőt biztos,de én már nem is szeretnék anyagilag gazdag lenni.Tudom hogy vannak sokkal de sokkal rosszabb helyzetben élő emberek is,ezért nem panaszkodom hogy nekünk milyen rossz,mert egyáltalán nem az,csak elfogadás kérdése az egész.
2021. nov. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Én is szegény voltam. Azóta már nem vagyok szegény és azzal foglalkozom, amivel mindig is szerettem volna. Nem érdekel más és van értelme az életemnek. Akit zavar a szegénysége, az foglalkozzon annak felszámolásával. Azzal eltelik pár év.
2021. nov. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
az az értelme amit adsz neki. Te az önsajnáltatást adtad a saját életed értelmének.. bármikor változtathatsz rajta és csak te vagy az egyetlen aki változtatni tud rajta. Senki nem fogja neked megmondani mit csinálj és merre menj, helyetted se fog rájönni az életed értelmére.
2021. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

7-esnek igaza van abban, hogy a célok értelmet tudnak adni, mégha csak átmenetit is.

Régen én is kilátástalan nyomorban éltem, és pár éve már nem. Ez jó, erőt ad, de szerintem mindig félni fogok a lecsúszás lehetőségétől. Plusz most lett más nünükém, amin szenvedhetek. Az egyik fizikai betegség, ami ellen elég tehetetlennek érzem magam, és kínlódok. A másik pedig a magány. Nagyon vágynék tásra, szerető családra, de nem is tudom hol keressem. Nincs nagyon lehetőségem ismerkedni, a sok bántás miatt bezáródtam, most meg itt ez a betegség is. Nehéz mindennel egyedül megküzdeni. Szóval olyan általános értelme szerintem nincs az életnek. Nekem jelenleg nincs sok örömem, meg célom, inkább csak a jövőbe vetett hit ad erőt. Meg arra szoktam gondolni, hogy mi más választásunk van? Most már úgyis itt vagyunk a Földön, kezdenünk kell magunkkal valamit...

2021. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
"akkor éljük helyesen az életünket, ha az időnket az egyéniségünknek megfelelően éljük meg"
2021. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!