Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor fog a huszonéves koroszt...

Mikor fog a huszonéves korosztály végre leszokni a nagy önmegvalósításról?

Figyelt kérdés

Ezt tapasztalom a kortársaim körében. Sosem tetszett különösebben ez a fogalom, viszont, a tényeket egybevetve, már elegem van belőle, hogy egyre több influencer hangoztatja.

27 éves vagyok, s a fiatalabb huszonévesek körében is ezt látom. Mindig a saját dolgaikkal törődnek, másokra tojnak. A lányokat a párkeresés sem érdekli már. Nos, önmagában ezzel nem is lenne bajom, megértem az egyéni döntéseket, de egyre többen ilyenek.

Alig vannak már közösségek, ha léteznek is, sosem teljes a létszám.

Nem szeretném, ha az "utánpótló" generáció is ilyen lenne, hanem egymást kellene segíteni. Sokan már gimnáziumban elkezdik a versengést, vagyis a másik tiprása lévén jutnak előre...

Én is törődöm magammal, de mással is. Nem vagyok antiszociális típus.


Normális válaszokat kérek, s nem szidást, hogy miért gondolom így.


2021. nov. 10. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
70%
ffirst world problem
2021. nov. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is kissé túlmutat ez, ha már kérdést teszel fel. engem egyáltalán nem érdekel, más mire fog jutni az ilyen hozzáállással...én azokkal fogok foglalkozni magam mellett, akik ezt viszonozzák...ha ez csak 2-3 ember, akkor annyi. mitől lenne nekem jobb, ha mondjuk 100 ilyen ember lenne a közelemben?
2021. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
98%
Meg jo h magukkal foglalkoznak nemis ertem... 🤔
2021. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:

Mondjuk ebben igazad van, nem is 100 emberre gondoltam. Viszont valóban zavar, hogy sokan nem segítenek egymásnak, illetve, a párválasztás is nehéz a mai világban. Egy munkahelyen is inkább csupán kapcsolatok vannak. Még szerencse, hogy egyetemen szereztem némi barátot, bajban is lennék nélkülük.

Igen, ez első rangú probléma. 1. 20 éve még nem volt ez. 2. Meg is voltak nélküle az akkori huszonévesek.

2021. nov. 10. 15:33
 5/61 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy csak magukkal... mindegy. Látom, nem értem el a célpmat.
2021. nov. 10. 15:34
 6/61 anonim ***** válasza:
95%

Mért akarna bárki olyan közösségnek a tagja lenni, ami ellenzi, hogy a saját céljainkért küzdjünk? Csak azért, hogy ott legyen a falka, és kicsit kevésbé félj a nagyvilágtól?


Persze jó és hasznos dolog a közösség, de egy jó közösség segít abban, hogy kibontakozz. Ha valaki azzal indul, hogy álljunk le az önmegvalósítással, biztos nem sok bizalommal tekintenék rá.

2021. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Nem ellenzem a saját célért való küzdést, de nem csupán erről szól az élet.
2021. nov. 10. 15:37
 8/61 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván nem csak erről. De, hogy még mi másról, az is egyéni döntés kérdése. Amikor egy idegen osztja az észt erről, azt általában nem önzentenül teszi.
2021. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
98%
Az egyetlen ember aki életünk végéig velünk van, azok mi magunk vagyunk. És igenis a saját céljainkat kell előre helyezni. Nyilván másokat is kell segíteni ha kapacitásunk engedi, de többnyire ha másnak segít az ember csak önmagát húzza le. Örülni kéne ha valaki önmegvalósít. Nehéz párt találni? Minden korosztályban az. De addig nem is fogsz párt találni amíg nincsenek céljaid és nem vagy rendben önmagaddal. Attól hogy valaki önmegvalósít nem jelenti azt hogy antiszociális. De egy céltudatos személy egy idő után nem fog valaki olyan társaságában maradni aki csak tengleng a levegőben. Baromi demotiváló tud lenni. Inkább neked is kellene célt találni. Ha lenne célod egy idő után olyan emberek lennének körülötted akik hasonlóan képzelik az életüket és tudtok egymástól tanulni. Keress célt..
2021. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg az elsődleges a saját életed. Mivel te mindig ott leszel önmagadnak. Minden más egyéb változik. Ha te nem éred el azt, ami boldoggá tesz, akkor mi értelme az életnek? Persze, tudom, vannak ilyen mindent feláldozó, segítő típusok, de az már tészta.
2021. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!