Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek olyan lekezelően beszélnek, hogy kihozzák a bunkót belőlem, aztán meg elkönyvelnek bunkó paraszt idegbetegnek?

Figyelt kérdés

Ha az ember nem tűri a megalázó bánásmódot akkor nem az a természetes, hogy keményen kiállsz magadért. És gyakran valóban nem értenek a szép szóból, türelemből ezért az egyetlen megoldás ha kiakadok.


Ez arra bizonyíték, hogy valójában béta vagy esetleg omega lehetek, ilyen esetekben szoktak indulásból lekezelők lenni az emberek?


Darwin mit mondana erre?


2021. nov. 14. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Darwin semmit. nem ezzel foglalkozott.

Itt két kérdés van. Az első, hogy milyenek a te reakcióid. A második, hogy helyesen értelmezed-e másokét.

Annyi sejthető, hogy amit a "keményen kiállsz magadért" nálad jelent, az például nálam mást jelent. Nekem még nem volt szükségem ezt tenni. Szimplán válaszoltam ha kellett. Igazán megalázó bánásmódra eddigi életemben nem emlékszem. Sértegetni próbáltak, kevés sikerrel.

2021. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


De milyen a külsőd? Nem lehet, hogy simán még belefér az elfogadható kategóriába?

2021. nov. 14. 10:34
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom már azelőtt is látszik, hogy egy idegbeteg kis csicskagyerek vagy, még mielőtt kijönne belőled.
2021. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


Nem, teljesen nyugodt vagyok. Csak mindig belém kötnek.

2021. nov. 14. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A külsőnek ehhez csekély köze van. A külső csak első pillanatban jelenthet esetleg hátrányt, és kizárólag a nagyon buták fogják ezt érzékeltetni veled. Azokkal nem érdemes foglalkozni. Azonban amint megszólalsz, viselkedsz, a belső tulajdonságaidat mutatod. Azok lehetnek elfogadók, taszítók, egyből bartáságra késztetők vagy erősen irritálók. Utóbbit a környezeted a saját értelmessége függvényében fogja fogadni. A nagyon értelmesek elviselik vagy figyelmeztetnek (tanácsképpen és nem ellenségesen), a nagyon buták viszont hatalmas ellenérzést éreznek, és ezt kellő alpárisággal ki is mutatják. Ilyesmikre az ember nem válaszol.
2021. nov. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5


Még jó, hogy az emberek többsége buta. Ezért olyan nehéz.

2021. nov. 14. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

#6

A vicc az, hogy szinte minden egyes emberi egyed azt gondolja, hogy az emberek többsége buta, természetesen saját magát nem beleértve ebbe a halmazba :D


Érdekes módon a fizikai képeségekkel kapcsolatban egyáltalán nem ilyen torz az emberek énképe illetve a másokról alkotott képe, nem gondolja azt szinte mindenki, hogy az emberek többsége fizikailag gyengébb nála.

Nyilván mert az rögtön látszik első ránézésre, ha valaki magasabb, nagyobb, izmosabb.


Pedig az értelmi képességek mérésére is létezik egy többé-kevésbé objektív módszer, az IQ teszt.

Ha legalább 110 pontot elértél, akkor elmondhatod magadról, hogy az emberek többsége hülyébb nálad.

Csak hát nem mindenkivel végeztetik el a tesztet, és pláne nincs ráírva senkire.


Én támogatnám, hogy törvényileg előírják, hogy mindenkit kötelezően IQ tesztnek kell alávetni, és az eredmény legyen nyilvános, közérdekű adat :D

Akár rá is lehetne tetoválni az emberek homlokára :D

2021. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a kommentjeid alapján ugyanazt tudom írni, mint korábban egy másik, nagyon hasonló kérdésre: Valószínűleg torz kép alakult ki benned a saját külsődről, ez kisebbrendűség érzéshez, frusztrációkhoz, szorongáshoz vezetett, ami megmutatkozik a megnyilvánulásaidban, talán már a személyiségedbe is beépült valamennyire. Ez általában elég gyorsan nyilvánvalóvá válik mások számára, és ennek megfelelő attitűdöt vesznek fel veled szemben. Az a típus lehetsz, aki csak ideig-óráig tudja elnyomni a feszültségét, de kezelni nem képes, és az okát sem találja magában. Ez egy ördögi kör, és általában nincs jó vége.
2021. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8


“ Valószínűleg torz kép alakult ki benned a saját külsődről, ez kisebbrendűség érzéshez, frusztrációkhoz, szorongáshoz vezetett, ami megmutatkozik a megnyilvánulásaidban, talán már a személyiségedbe is beépült valamennyire. “


Ezt valószínű jól látod. Az önképem valóban az határozza meg ahogy kinézek. Illetve az amit gondolok a külsőmről. A negatív visszajelzések, megjegyzések intenzíven élnek bennem mind a mai napig és napi rendszerességgel kifejtik hatásukat mintegy mindent meghatározó szoftver. Teljesen mindegy, hogy valóban annyira torz vagyok amilyennek magam látom vagy csupán testdiszmorfiás zavar, a hatás lesújtó. Mindent ami történik velem a külsőmre vezetem vissza. Olykor tudom is, hogy talán túlzás ezt csinálni, de máskor meg nincs hatalmam felette.



“Ez általában elég gyorsan nyilvánvalóvá válik mások számára, és ennek megfelelő attitűdöt vesznek fel veled szembe“


Tehát az ember nem reménykedhet mások megértésében a mentális problémákkal szemben? Személyes támadásként élik meg valaki mentális problémáit, önértékelési zavarai megnyilvánulási formáit?


“Az a típus lehetsz, aki csak ideig-óráig tudja elnyomni a feszültségét, de kezelni nem képes, és az okát sem találja magában. “


Igen. Indulásból tele vagyok feszültséggel és gyakran az a hozzáállásom ha valaki ismét diszkriminálni vagy gúnyolódni fog a külsőm miatt akkor nagyon agresszív leszek. Hiszen indokolt az önvédelmem érdekében. A további érzelmi fájdalomtól való megóvás érdekében. És azt láttam eddigi életem során, hogy csakis akkor hagyták abba amikor teljesen kiakadtam, mintegy visszaigazolást nyerve, hogy az az egyetlen működőképes megoldás.

2021. nov. 14. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!