Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy idegbeteg oktatóval...

Egy idegbeteg oktatóval mennyire hatékonyan lehet megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés

20. órámon vagyok, és én már elfogadtam, hogy ő ilyen, próbálom nem magamra venni meg tudom, hogy nem az a dolguk, hogy simogassák a buksinkat... csak nem igazán érzem mostanában a fejlődést, a stressztől meg a frusztráltságtól hiába akar, de nem úgy figyel az ember, főleg ha tényleg (szószerint) végigkáromkodja azt a 60 vagy 120 percet. Mert egy hibától is úgy felhúzza magát, hogy utána 20 percig magyarázza miért vagyok ennyire szerencsétlen.

Vannak szituk mikor pl. meg se adja az esélyt hogy magamtól oldjak meg egy manővert hanem durván belenyúl ordibálva, akkor meg kb le is blokkolok hirtelen a belenyúlásától... utána meg persze azért ideges, hogy miért nem veszem fel azt a tempót mikor kb magamhoz se tértem hogy mi is történt most mert nem én oldottam meg... Most már kezdem úgy érezni, hogy nem kifizetődő nekem ez, mert ha jó napja van, jó a hangulat, sokkal jobban megy minden, mondhatjuk azt is, hogy már magamtól elvagyok a városban. De ha végig ordibál, akkor mintha visszafelé fejlődnék az idegesség miatt... És az elején megértettem ha ideges, mert én is éreztem hogy bénáskodok, de most hogy már egész jól megy, mégis a legkisebb bakitól is néha teleköpködi a kesztyűtartót kb. Gondolkodok oktató váltásban, de nem a finishnél akarok már ebbe belemenni, van aki ilyen oktatóval csinálta végig, és végül sikerült és talán a javára is vált a nagy szigor?

Mert ha más nem az már tuti, hogy azt megtanította hogy hogyan kell vezetni stresszhelyzetben.


24L


2021. nov. 9. 17:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Én már a második ilyen óra után váltottam volna oktatót.


Szerintem nagyon hátráltató a fejlődésedben ha idegbeteg az oktató.

2021. nov. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha elfogadtad, hogy így viselkedik akkor ne rinyálj.
2021. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek akik nem alkalmasak a munkájukra. Ő sem az. Válts.
2021. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján én azt mondom csináld végig ennél a fasznál.

Jól bírod, és jól kezeled a feszültséget általánosan lányokhoz képest


Én hasonló szituban 38 évesen vizsgáztam le férfiként.


Ha érdekel, leírom hogy ment.

2021. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Szerintem ha már a 20.órádnál tartasz és kibirtad eddig illetve azt irtad elfogastad hogy ő ilyen akkor mostmar fejezd be nála a vezetést. A vizsgán zárj ki mindent és sikerülni fog
2021. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Csak azt tudom írni, amit egy hasonló kérdésnél írtam ma:


Válts oktatót!



Nekem is egy vén hülye volt az oktatóm, teljesen elvette a kedvem állandóan üvöltött, meg ledegradált, ha apámék nem presszionálnak tuti feladom. Nagy hiba lett volna, valahogy vért izzadva átmentem, azóta többszázezer kilométert levezettem és hálás vagyok, hogy végül sikerült!



Ne egy idegbeteg idióta tántorítson el a célodtól!



Nekem olyanokat csinált az oktatóm, hogy rámüvölt vezetés közben, hogy csukjam be a szemem, mondom neki vezetek. Ne vitatkozzak csukjam be, becsuktam, eltelt 2-3 másodperc mondja nyissam ki! Kérdezem tőle ez mi volt! Azt mondja ez volt az éjszakai vezetés! Szerinted?

2021. nov. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6

Vált egy másik idegbetegre, más autóra.


"sokkal jobban megy minden, mondhatjuk azt is, hogy már magamtól elvagyok a városban"


A leírása alapján jó eséllyel fog majd vizsgázni, első vagy második alkalommal. Te is levizsgáztál, túlélted, remélhetőleg a jól vezetsz.

2021. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Koaxk Ábel ***** válasza:

Egyébként, hogy az utolsó mondatra is válaszoljak, én annál az oktatónál maradtam, nem volt jó így végigcsinálni, de fiatalként nem tudtam, hogy nem ez a normális.


Nekem amit alaposan megtanultam ettől az oktatótól és biztosan hasznos volt, mert a mai napig alkalmazom, hogy sávváltásnál mindig hátranézek a vállam felett, nem csak a tükröket használom. Ez sok ráhúzásos balesettől megóvott már!


Ettől függetlenül tartom, hogy ezeket a dolgokat, főleg tanulóvezetőnél lehetne emberi módon kezelni, mert összességében nekem nem egy kellmes élmény a jogosítvány szerzés folyamata így 20 év távlatából sem!

2021. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Koaxk Ábel ***** válasza:
#7 van igazság abban amit mondasz, de nem feltétlenül gondolom, hogy egy jogosítvány szerzést így kéne megélni! Ahogy 8-as válaszomban írtam, attól függetlenül, hogy jól vezetek, 20 év után sem kellemes élményekkel gondolok vissza erre az időszakra.
2021. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele mint te, bár más okból, hogy “na most már nem váltok oktatót, mert már kevés van hátra, megbántani sem akarom, stb…” Majd mikor öt bukás után a PÁV-on a pszichológus mondta, hogy ha hazamegyek első dolgom legyen, hogy oktatót váltok, akkor hittem el, hogy tényleg ez lesz a jó megoldás. A következő vizsgán 8 óra vezetés utan átmentem a második oktatómmal. Ha adhatnék bárkinek egy tippet, ha már egyszer is felmerül benne a váltás ne várjon vele sokáig.
2021. nov. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!