Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyam egy idegbeteg állat,...

Anyam egy idegbeteg állat, konkrétan 7 napból 6-ot bal lábbal kel fel, minden nap kiabál, fenyeget,hogy megver. Mit lehetne tenni, hogy kicsit nyugisabb legyen a helyzet?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a 16. Születésnapom....persze anyukám ezt is megkeseríti. Utálok itthon lenni. Rendesen undorom van, ha haza kell jönnöm.

Egy baratomat sem hívtam át még magamhoz, pont ezért. Rettenetesen rossz. 16 éves létemre, főzök, mosok, takarítok, mellette tanulok. Mindent megcsinálok, és még így is olyanokat kapok, hogy "Mi a f@sznak vagy életben?!" "Rég meg kellett volna dØglened!"



2021. nov. 6. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Na, még egy hamupipő.. Faterod hol van a sztoriban?
2021. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem normalis az ilyen ember! Szulonek/ anyanak nem is neveznem! Kitartas kerdezo!

1# nek

Most hogy idebuffenteted ezt a tartalom nelkuli ,lekezelo ,mocskossagot , most jobban erzed magad?

2021. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Sajnálgasd már, mert előadta hogy ő a szent... Mindjárt el is hiszem. Szóljon az apjának, nagyszülőnek, akárkinek, nem itt rinyáljon.
2021. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
AMúgy előző válaszoknak kicsit igaza van, hogy előadod az "új születet bárány" és sztoriról semmit se tudni,de mivel én nem tudom mi van otthon,csak annyit tudok mondani hogy szólj akárninek aki tud segíteni..
2021. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha igaz amit írsz, az durva. De szivesen meghallgatnám a másik felet is.
2021. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Szia. Lehetőséged van családsegítőbe vagy gyámhivatalhoz fordulni, egyedül. Mamádnak vagy osztályfőnöknek is jelezd, hogy Te nem fogsz hazamenni.
2021. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Lehet anyád nem akart téged, de apád nem engedte, hogy abortusz legyél, és próbál megszabadulni tőled.
2021. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nem sok mindent tudsz tenni, mondom ezt úgy, hogy egy alkoholista, pszichopata, agresszív elmebeteggel nőttem fel. Meghúzod magad és vársz a lehetőségre, amikor le tudsz lépni. Annak akinek nem volt ilyenben része, nem is értem, hogy mi értelme idehányni az okoskodásait. Én kértem segítséget, hát süket fülekre találtam az összes családtagnál akinél próbálkoztam, vagy le se sz@rták, vagy inkább úgy tettek mintha semmi se történne.

Senkire nem lehet számítani, saját magadon kívül. Legyél rafinált, elemezd a helyzetet, azt hogy adott szituációkból hogyan jöhetsz ki jól. Ne várj sokat egy olyan embertől aki még ha nem is gondolja komolyan, de a halálod kívánja. Aki meg meghallgatná az anyja oldalát... Mégis mit vár? Hogy értelmes választ kap arra, hogy miért kivánja egy ANYA azt, hogy megdögöljön a gyereke?

Kérdező... ha esélytelen, hogy anyáddal normális kapcsolatot tudjatok fenntartani, akkor sajnálom, sok mindent tényleg nem tudsz tenni. Vagy költözöl másik rokonhoz, vagy nem tudom. Én anno utolsó próbálkozásként megpróbáltam mindent megbeszélni, megtenni bármit ami változtathatna anyám hozzáállásán. Közösen leültünk megbeszélni a problémáinkat,ami végül is sikerült. 1 hétig minden jó volt... Nem rajtam bukott a dolog. De egy próbát megért, felnőttként álltam a dolgokhoz, tiszta és nyugodt volt a lelkiismeretem. Ha érzelmileg elhatárolódsz egy olyasvalakitől aki egész életedben jelen volt, nagyon sok dolgot amit ellened tett, máshogy fogsz értékelni, ami segít az elengedésben. De ha helyrehozható a kapcsolatotok, akkor próbálkozz, nézz magadba. Nem ismerjük az életed, itt csak felszínes tanácsok fognak érkezni. Sok sikert, és kitartást, remélem nálatok még menthető a dolog.

2021. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia Kérdező!

6-os vagyok. Nem értem , miért mindenki azt mondja, hogy "várjd meg még 18 legyél és elmehetsz..", ha bemész a gyámhivatalra vagy családsegítősbe, rendszertől függetlenül, valahol kéne lennie egy jó embernek, azon kívül, hogy jogod van jelenteni, de sok helyen hallottam, hogy, ha nem akartál a jelentés után sem hazamenni , vannak olyan gyermeksegítő, gyerekotthonok, ahol szinte kötelességük befogadni..

2021. nov. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
2 évet valahogy bírj ki, aztán utána már több elhetőséged lesz.
2021. nov. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!