Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik élethelyzethez nehezebb...

Melyik élethelyzethez nehezebb alkalmazkodni egy bizonyos kor után?

Figyelt kérdés

1) Egyedülállónak lenni azután, hogy valaki tinédzser kora óta folyamatosan párkapcsolatban él


2) Párkapcsolatban élni azután, hogy valaki felnőtt éveinek legnagyobb részét egyedül töltötte


Tapasztalat valamelyikben?


Legjobb barátnőmmel teljesen fordított a helyzetünk. Ő kiskamasz kora óta komoly párkapcsolatokban él, több mint egy évtized alatt max 3 hónapot töltött egyedül. Fantasztikusan alkalmazkodik mások igényeihez, rugalmas, azonban nem tudom hogyan viselné hosszú távon, ha mondjuk szakítás miatt hirtelen egyedül maradna, mit kezdene magával, a szabadidejével.


Én a szöges ellentéte vagyok. Soha nem éltem komoly, együttélős párkapcsolatban, az időm legnagyobb részét egyedül töltöttem. Persze ismerkedtem, voltak rövidebb kapcsolataim, de soha nem lett belőlük semmi. Kezdek aggódni, hogy még 5 év így, és alkalmatlan leszek bármicéle kapcsolatra.


2021. nov. 14. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2.ban vagyok. Olvastam valahol, hogy ez a veszély az egyedüllétben, hogy az ember idővel tartósan berendezkedik az önálló életre, amit már nem szívesen ad fel. Eléggé érzem ezt. Azért még tudnék változtatni, de az odavezető út? ... homály
2021. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Személyfüggő. Amúgy ugyanolyan nehéz mindkettő, mert ugyanolyan teher tud lenni a magány is és a társasélet is. Hogy melyik rosszabb, az az adott ember személyiségén múlik.
2021. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez leginkább emberfüggö, nem az elözö élethelyzet a meghatározó.


Mellesleg azt nem értem, ha szerinted valaki egyedül marad, akkor miért lenne jelentösen több szabadideje és miért ne tudná ugyanúgy kitölteni, mint egy kapcsolat alatt?

2021. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1)-es az nehezebb lehet, mer akkor ott már azér zavarná a magány ha már mexokta volna hogy mindig van valakije, tehát lehet nagyon nehezen viselné
2021. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!