Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos élet nem foszt meg...

A vallásos élet nem foszt meg bizonyos örömet okozó dolkoktól, eseményektől, élethelyzetektől?

Figyelt kérdés

Távol vagyok a vallásos élettől gyorsn leszögezném.

De egyre gyakrabban motoszkál a fejemben a hittel való foglalatosság.

Csak valamiért azt hiszem,hogy aki betartja amit elvárnak egy keresztéyntől-már ha van aki képes erre-az , mint ha kimaradna és lemeradna jó dolgokról.

(mondjuk én így is)

Úgy értem jó lenne lánnyokal ismerkedni,szórakozni,de nem szabad a szenírás szerint,khm.... tudjuk mit.

Gazdagab a valásukat nem csak gyakorlók,de azt meg is élők élete? Leszámítva a hitüket?

Több inger,élmény éri őket? Boldogabbak?

Nem unalmasabb az életük attól,hogy sokmindent még csakkipróbálni sem szabad? Még egy egszeri alkalomból,szórakozásból sem.

Jövendőmondőhoz menni és legfeljebb nevetni egyet azon amit mond.


Ki mondta,hogy : Mutass egy igaz keresztényt és én is az leszek!


Ezt arra értette,hogy rendkívül nehéz annak lenni?



2012. nov. 29. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én, ha nem lennék keresztény, akkor sem ölnék, lopnék, csalnék, vagy nem kefélnék félre. Nem drogoznék, vagy innék alkoholt. Nem érzem úgy, hogy nincs életem.

Van viszont reményem a jövőben, hogy az, amit most látok, az a világ, ahol egymást ölik az emberek, becsapják, megalázzák, ahol a külső és a pénz mennyisége számít, a belső szinte semmit, az nem tart örökké.


Amit én látok az az, hogy úgy gyűlölik az emberek a Bibliát, hogy nem is ismerik.

2012. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 elhagyott0 válasza:
17%
Éld úgy az életed, ahogy szeretnéd! Ne hagyd, hogy egy mesekönyv átvegye az életed felett az irányítást!
2012. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Azért vannak dolgok, amik nincsenek megtiltva a vallásosoknak, csak sokan azt hiszik. Nem érzem, hogy bármiből kimaradnék, hiszen bulizni nem bűn. Amiről meg tudjuk hogy rossz azt minek kipróbálni?

Kereszténynek lenni nem jelenti azt, hogy nem vétkezel, csak azt hogy tényleg igyekszel nem vétkezni, és mivel Istennel kapcsolatban vagy ezért a ritkán vétkezés nagy eséllyel sikerül is.

A kérdés feltevője a bűntelen keresztényre gondolt, és ilyen csak egy volt, de volt: Jézus Krisztusnak hívták.

2012. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A kereszténység nem tilt meg jó dolgokat, viszont leírja, hogy mi a jó dolgok élvezésének helyes módja, ideje. Az biztos, hogy a kereszténység nem a hedonisták vallása.
2012. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiből nem marad ki az ember! Inkább lesz egy boldogabb, kiegyensúlyozottabb élete, mint azelőttt(és egy letisztult képe a világról)... Igaz a tény, hogy olykor nem könnyű, de Jézus Krisztussal semmi sem lehetetlen!
2012. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

ELőző vagyok...És nem hiányzik semmi a régi életemből...sőt bár meg se történt volna soha!! (bulizások, piálások, pasizások stb.)Nem voltam ezektől a dolgoktól egyáltalán boldogabb csak szegényebbé tett engem, mind erkölcsileg, mind érzelmileg.

L/23

2012. nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem. Én nagyon boldog vagyok így is. Persze nem maradtam szűz a házasságig meg ilyenek, de soha nem feküdtem le minden utamba akadó férfival, stb. Nem tudom, mennyi idős vagy, de majd rájössz, hogy az általad leírtaknál sokkal jobb dolgok is léteznek. És nem is muszály vallásosnak lenned, hog átéld őket.
2012. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

6.

23 ésves lány. Mi történt? Miért? Hogy hogy?

---

Közeledek a harminchoz és nekem az hiányzik amiből kimaradtam. Csak azok bűnös dolgok.

2012. nov. 29. 21:23
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi történt? Túl sok volt az egész...én sirtam, ha nem mehetttem a barátaimmal bulizni, kiborultam ha nem engedtek el valahova. De ez mára megváltozott..Már két éve,hogy nem érdekelnek ezek a dolgok, amióta, tudom,hogy van egy szerető Isten aki velem van bármi baj érjen, ha szomorú vagyok, ha letört, Ő képes engemkihozni bármiből, és nem kell hozzá egy jó buli, vagy az hogy jól leigyam magam... hidd el nem teszi boldogabbá az embert..sőtt, ez csak a sátán eszköze, hogy elérje hogy a rabszolgája legyél! Te nem érzed, hogy üres az éelted, mert én mindaddig még nem ismertem Jézust az volt, semmi értelme nem volt az életnek...csak a hülyeségekre tudtam gondolni(és ne nézz fanatikusnak, hidd el 2éve ha beszéltünk volna, biztos meggyőztelek volna, hogy bulizni a legjobb gyere szivjunk el egy cigit és minden teljesen rendben van...:-)

Nekem is nehéz volt ezeket elfogadni, és a Bibliát az életem elé helyezni!

Én vagyok a példa arra, hogy Isten igenis képes az embert 360fokos fordulatban megváltoztatni!

Ehhez kellett a jelenlegi férjem is, aki mindezeket a dolgokat megismertette velem. Hiszem hogy ISten tervében vagyok, Ő meghívott engem, hogy vele éljem tovább az életem, nekem csak választanom kellett, vagy Ő vagy a "bulizás" "bűnös elet..."

És nem hiszem, hogy több ingertől boldogabb az ember.

Az elet tanit minket, a mi döntéseinken áll minden!

A lényeg, hogy a jót válaszd és ne arra gondolj miből maradtál ki, mert ami téged vár az egy örökké valóság az Élő Istennel! Aki csak arra vár, hogy hozzá gyere!

A választás a te kezedben van!

2012. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A kérdésem az hozzád meddig akarsz boldog lenni?

És mi lesz veled ha megöregszel? És jön a halál, mit gondolsz hovákerülsz majd? Mit hiszel? GOndolj arra, mi van ha nem éltél a meghívással, és nem oda jutsz ahová szeretnél.../ pokolban lehet bulizni:D vagyis fognak veled szórakozni, gyötörni, egy örökkévalóságig.. kétlem, hogy bárki aki a tudatában van ezeknek a dolgoknak, ezt választja! Ha igen, azt nagyon tudom sajnálni, és csak imádkozni tudok a tévelygő lelkekért, akik még nem találták meg az utat!

2012. nov. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!