Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak velük ?

Mit csináljak velük ?

Figyelt kérdés
A következő a szituáció. Én 24 vagyok egyetemre járók nappalira és még otthon lakom.Ezt a szüleim támogatják. Amikor nagy családi összejövetel van valahogy mindig összehasonlítanak a nagynéném 37 éves fiával aki otthon lakik mama hotelban. Ez mindig rohadtul zavar de nem nem szoktam visszaszólni mert nem akarok vitát viszont kezd belőle nagyon elegem lenni.

2021. nov. 17. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Használj vesszőt, az egyetemen is értékelni fogják.
2021. nov. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk röhögj rajtuk egy jót hogy ilyen nyomorult kis életük van, hogy nagyítóval keresik azt az egy dolgot amivel fogást találhatnak a másikon és végre élvezhetik a dicsőséget hogy találtak egy dolgot amiben jobbnak érezhetik magukat a másiknál, valami miatt le tudják nézni. Egyszerűen az ő életük ilyen kis nyomorult hogy a más háza táján való söprögetés jelenti nekik az egyetlen örömet.
2021. nov. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Néhány év, azt kibírod. A srác nem megy valószínűleg sehova otthonról, te viszont elvégzed a szakot és munkába állsz normálisan.


A srác egy rossz tapasztalat, egy kudarc, ami gondolom ugyanúgy indult, mint te. Csak azt teheted, ha mihamarabb bebizonyítod, hogy nem úgy fog végződni.

2021. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Nyugi kérdező, az csak itt gyakorin van, meg pár milliárdosnál, hogy valaki huszonévesen elköltözik. Hacsak nem albérletről van szó, aminek rohadtul sok értelmét én pld. nem látom.


De tényleg, én is 25 vagyok. Nem tudok olyat mutatni a korosztályomban, akinek van pémze külön költözni. Pedig mind dolgozunk, spórolunk, persze e-mellett fizetjük a saját részünket a családi kasszában, tehát egyikünk sem ingyen lógatja a lábát itthon. Én pl. szinte mindent kifizetek, vagy megveszek ami elromlik, függetlenül attól, hogy használom-e vagy sem, illetve támogatom a kisebb testvéreimet is, szóval abszolút fedezek mindent magamnak. De inkább adom anyámnak kajára meg fűtésre, meg rezsire a pémzt, mint hogy egy albérlőnek adjak ki alsó hangon 100000 Ft-t, csak, hogy ott lakhassak. Persze más az akinek elKELL mennie otthonról, de nekem szerencsére aranyosak a szüleim, nem szólnak bele a dolgaimba vagy ilyesmi.

2021. nov. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ne vedd magadra amit mondanak, nagyon jól teszed, hogy otthon maradsz ha megteheted. Ha még egyszer felhozódna, kérdezd meg tőlük, hogy nem-e nyitnának számodra egy lakás kasszát, hogy külön mehess minél hamarabb 😊
2021. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az irigység is benne van, hogy neked van lehetőséged tanulni, hogy támogatnak a szüleid, hogy anyagi biztonságban vagy. Csak hát ilyenkor akik ezt nem engedhették meg maguknak, előjön belőlük az irigység és megpróbálják úgy előadni hogy a te életed szar és érezd magad minnél kellemetlenebbül. Mert ha neked is szar az életed, akkor úgy érezhetik hogy az övék kevésbé szar.
2021. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát és tanácsát.
2021. nov. 17. 12:18
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ne is figyelj rájuk. Nekem nagyszűleim nyomták a bezzeg a mi időnkben dumát. Egyszer megmutattam neki hogy mi a valóság azóta kuss van. XD Sokszor könnyű úgy okoskodni hogy az se tudják mi az igazság.
2021. nov. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha te is otthon laksz meg a 37 éves is, akkor mit hasonlítgatnak össze? Ha olyanhoz hasonlítanának, aki 24 éves és már független, eltartja magát, az rosszul eshetne, de a 37 éves ugyanott van, ahol te.Inkább a 37 évesnek kellene rosszul esnie, nem neked. Mondd, hogy a szüleimnek nincs ellene kifogása, és majd a tanulásom megtérül, ezen ne aggódjanak. De mit szeretnének? Hol lakjál? Kollégiumban? Vagy mi a bajuk?
2021. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!