Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha a családom...

Mit csináljak ha a családom vallásos, főleg anyám, de én egyáltalán nem hiszek semmi ilyesmiben, szigorúan ateistának vallom magam, és szörnyen idegesít az egész. Mit csináljak, hogyan tudnám velük megértetni, hogy a vallás hülyeség?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 23:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Megértetni? Sehogy. Bocsi, ez van, mindenkinek joga van abban (nem) hinni, amiben akar. Neked milyen (lenne) ha elkezdenének állandóan térítgetni? Mert amit te akarsz, az kb ugyanaz.

Tenni annyit tudsz, hogy finoman a tudomásulra hozod, hogy ez téged nem érdekel, kevésbé nyersen fogalmazva te nem vagy hívő, nem fogsz velük elmenni templomba, imádkozni, etc. De nem veheted el tőlük a hitüket, mert nincs ehhez jogod, akkor se, ha h.lyeség a te szemléleted szerint. Amíg nem erőltetik rád, addig felesleges feszegetni a témát.

Üdv, egy katolikus ^^

2016. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 eznemlényeges ***** válasza:
82%
Mindenki azt hisz amit akar. Én is ateista vagyok, de szívesen hiszek Istenben, ha majd valaki ad rá bizonyítékot. Elmondod, ha nem értik meg, elmondod még egyszer, és ha most se értenék meg, akkor mondd azt, hogy bizonyítsa, s ha eltereli/ valahogy próbálgatja bizonyítani, valami hülye dumával, mondd azt, hogy a keresztények évszázadokig üldözték az ateistákat, szóval a mai modern korban nem kéne folytatni.
2016. jún. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Elég, ha csak azt igyekszel megértetni velük, hogy te nem hiszel abban, amiben ők igen, de őket nem kell meggyőznöd a magad hitéről: Isten nemlétét ugyanúgy nem bizonyították, mint a létét, tehát voltaképpen az ateizmus is hit, csak tagadó formában. Sőt, a laikusok számára a tudomány is közvetett ismeret, hiszen nem végeztek el kísérleteket, csak elhiszik és elfogadják igaznak, amit a tudományos szakirodalomban olvasnak. Hit nélkül a placebohatás sem működne. :)
2016. jún. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

3# Azért a hinni valamiben és hülyének lenni ne legyen már ugyanaz.

Vannak dolgok, amik nem létezéséről tudunk bizonyítékok nélkül is.

Pl.: Tudom hogy nem lakik az ágyam alatt leszakadt lábú, húskloffoló kezű, meztelencsiga fejű zombimajom, mivel nincs bizonyíték a létezéséről és józan paraszti ésszel rájössz, hogy ezt egy ember találta ki, aki nem tud aludni... Viszont a nem létezéséről sincs bizonyíték, ezért valaki simán hijet benne annak ellenére, hogy ilyen 100% hogy nem létezik ezen a bolygón, de valószínűleg máshol sem. Az istenek is uhyanígy jöttek létre. Emberek agyszüleményei. Világosan látszik. Aki azt mondja, hogy nincs bizonyítékunk a nem létezéséről, annak csak annyit tudok üzenni, hogy ott az agyad b@$$zameg. Gondolkozz épeszűként.

Isten a mi múltunk, jelenünk, jövőnk... Mi vagyunk azok, akit istennek hívnak a keresztények. Könnyen lehet hogy mi általunk vagyunk most itt.

2016. jún. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
A hitet nem lehet erőltetni! Bizonyíték kell mindenkinek istentől, de megdöbbenének sokan, hogy még beszélni is tud és SAJÁT hangja van..álmokat küld amiben beszélni is tud hozzád. Tudjátok mi isten szemében az ateizmus ?? Bálvány imádás, vallás tudjátok miért nem beszél veletek mert ennek valjátok magatok. Okosnak hiszitek magatokat , mert az hiszitek hogy isten elalvult vagy nem létezik..na én egy olyan ember vagyok aki nektek bizonyítékot is tud adni arról ,hogy istennek hangja van!! csak van egy probléma...istenről akkor fogtok tudni egy fikarcnyit is , ha pici keresési vágy is van bennetek, és még ez sem elég mert akkor fog megkeresni titeket amikor ő akar , és mindenkinek ez 1 szer minimum megfog történni az életében:) tudátok mikor amikor bukik a saját megvallásotok..a saját gondolaitok amikor rájöttök ,hogy magatokban bízni törékeny támász sőt életveszélyes! AKKOR fog szólni isten először amikor a legnagyobb problémában vagy saját magad miatt viccesen "HELLO na milyen volt a saját hited...barátom ÉN IRÁNYÍTOK elfogadod a szeretem vagy nem? Saját döntés"
2016. jún. 16. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

#5

Durva ez az LSD mi? :D Én is próbáltam már :DDD

2016. jún. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

#4

Kicsit más hozzáállással vagyunk. Amikor azt mondom, hogy az ateizmus hit, nem azt jelenti, hogy az ateisták is hülyék, hanem hogy a vallásosak sem [feltétlenül] azok. Vagy nem tudom mire értetted ezt a "hit = hülyének lenni", mert ilyen nem állítottam.

De azért beleáshatom magam mélyebbre:

Például leülök festeni és esetenként elkap egy olyan eufória, hogy azt még hasonlítani is tudom ahhoz, amit a keresztények Istenkapcsolatnak neveznek. Nem egészen olyan, ahogy ők mondják, de nem baj. Igen, ott van az agyam (megb@$sznám, mint Phineas Gage-t a tömítővas, ha nem kapnék rögtön agyvérzést és persze felérnék odáig), és egy flow-élmény pillanatában igen is felvillantja a lehetőségét, hogy van Isten. Én ennek ellenére mégsem hiszek benne, jóllehet nem is tagadom. Az alkotás örömében viszont hiszek.

Ha már szóba hoztad ezt az ágy alatt lakó kreatúrát... ha van egy elméletünk, amire rácáfolna a léte, teljes joggal átültethetjük az elméletet a gyakorlatba, mivel erősen valószínűsíthető, hogy nincs ilyen lény, ami ezt meghiúsítaná. De ettől függetlenül én még mindig nem jelenteném ki 100%-os bizonyossággal, hogy nincs ilyen lény. 99,999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999%-al már igen. Vagy még egy picit többel, de azért még mindig nem 100%-al. Főleg, hogy már beszélünk is róla; hogy lehetne már beszélni valamiről, ami nem is létezik? Talán mert valamilyen minőségben nem létezik. Azt hiszem, a hívők sem teljesen anyagi minőségben hiszik Istent - ki így, ki úgy. Meg aztán az is hit, hogy az anyag a valóság. Lehet egy intenzív illúzió, aminek ugyan van egy szabályrendszere és a tudomány ezt vizsgálja (mellesleg kiváló módszertannal). De attól még nem bizonyos, hogy valóság. Eleve nem tapasztom a maga közvetlenségében, csak absztrakt módon, és ha hihetünk a multidimenziós elméleteknek, akkor nagyon korlátozott módon (ha viszont nem hihetünk, akkor a multidimenziós gondolkodásmódunkkal meg tudjuk haladni, ergo az anyag korlátozott a tapasztalóhoz képest). Előbb vagyok szolipszista, mint materialista, mert a magam létezése számomra nagyobb meggyőződés, mint a külvilági ingerek tapasztalása. Persze ez az én meggyőződésem, ha nem hiszel bennem, meg tudom érteni anélkül, hogy vágyam támadna tovább győzködni. Mellesleg valóságnak fogom fel a külvilágot is. De azt is, amit álmodom, vagy amit elképzelek. Főleg ha a hatása alá kerülve már testi tüneteket is produkálok. Számomra teremtettél egy leszakadt lábú, húskloffoló kezű, meztelencsiga fejű zombimajmot, amely 100%, hogy nem lakik az ágyad alatt. Király! Jóllehet nem sokra megyek vele, de ez már az én bajom. Talán Douglas Adamsnek lennének vele tervei - Isten nyugosztalja, persze csak ha van olyan. Annyira azért mégis megyek vele, hogy most mosolyra fakasztott, ráadásul pontosan azért, mert nincsen is. Mégis hatással van rám. És ha vidám pillanatokat okoz, ugyan miért is ne higgyek benne? Miközben nem leszek hülye (mármint a szó elmebeteg értelmében). Ha arra sarkallna őmajomsága, hogy gyújtsam fel magam, az már káros hit lenne (ha pedig meg is tenném, akkor orvosi eset). A vallásos hitnek is volt, van és nyilván lesz káros oldala. De egészen bizonyos, hogy van nem káros is. Az ateisták is ünneplik a Karácsonyt: kifizetnek ezreket egy fenyőfáért, behordják a házba, teleaggatják mindenféle üveg és műanyag bіzbаѕzоkkаl, közben értelmetlenül költenek, pedig egy héttel később már minden nyalánkság és csetresz olcsóbb volna, ha egyáltalán kellene belőlük annyi. Mekkora hülyeség ez. Nagyobb, mint hogy a vallásos ember elmegy a templomba, és meghallgatja a misét. Mert az legalább nem kerül annyi pénzbe. Na jó, ő is ünnepli a Karácsonyt. Vagy mégsem hülyeség? Hoz olyan átszellemültséget az életünkbe, hogy megéri? Még egy ateistának is?


Ha visszakanyarodunk a kérdéshez, ezért gondolom, hogy nem érdemes győzködi a vallásos embert arról, hogy hülyeségben hisz, és nem érdemes az ateistát sem győzködni arról, hogy térjen meg Istenhez. Egymás hitét, véleményét tiszteletben tarthatjuk.

2016. jún. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
Hagyd oket. Nem tudsz nékik segiteni. De te istudatlan vagy.
2016. jún. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
Ne akard meggyőzni őket, mindenkinek joga van a hitéhez. Neked is , nekik is kijár hogy senki nem akarja a saját nézeteit rátok erőltetni.
2016. jún. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Mindenki abban hisz amiben akar. Valamiben te is hiszel, ha a realizmusban hiszel, akkor te is hiszel abban.
2016. jún. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!