Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Személyesen mit gondolsz? Mi...

Személyesen mit gondolsz? Mi lehet, miután meghalunk?

Figyelt kérdés

2021. nov. 18. 00:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
24%

Kilences, ezeket az energiákat te milyen műszerrel mutattad ki, mire alapozod ezt az állítást? Úgy gondolom, hogy a 21. században, több száz év vallásos elnyomás után ideje a bizonyítékokra hagyatkozni, bármennyire is bonyolultak azok egy átlagember számára.

Gondolkozzunk modern emberként, logikusan, ahelyett hogy az egyszerű és kellemes hazugságokba menekülnénk.

2021. nov. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%
Személy szerint nem hiszem, hogy van utána bármi.
2021. nov. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorom óta, 4-5 éves korom óta foglalkoztat e kérdés. Ha erősen belegondolok abba, hogy "utána a semmi van", "soha többet nem fogok létezni", akkor az a legrettenetesebb félelem, amit valaha éreztem.

Nekem már "elég az is", ha mások természetességgel beszélnek arról: "mi lesz száz év múlva", stb. Azt is tudom, hogy ha majd már megszűnök létezni, akkor már ez "nem fog zavarni". Biztos "nagy az ego-m" vagy nem tudom, de rendkívül nagy nyugtalansággal tölt el belegondolni ebbe.

Jung írta sokat, hogy aki nem tudja elfogadni a halált, az az életet se tudja élni a maga teljességében, vagy valami hasonlót írt erről.

2021. nov. 18. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%
Ugyan mi lenne? Köztudott hogy a jók a mennyországba kerülnek, a rosszak meg a pókólba. Akik a mennybe kerülnek azoknak jó lesz, mert ott műszak közben is ki lehet menni néha hugyozni meg kávézni. Meg szabadságra is elengednek, nem izélnek hogy ne menjél már most mert kell az ember. Meg nem rángatnak be vasárnapi munkára mert akkor a templomba kell menni. Meg ott mindig és örökkön örökké Orbán Viktor a miniszterelnök, nem kell attól félni hogy majd visszajön a Gyurcsány és behozza oda is a migrácsokat. A pókólban meg nyilván nagyon rossz lehet, annyira hogy bele sem merek gondolni hogy mennyire.
2021. nov. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
48%
A nagy semmi, így ennyi.
2021. nov. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%
Semmi sincs.
2021. nov. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Keresztényként én hiszem, hogy a halál után az örök élet kezdődik, jó esetben a mennyek országában.
2021. nov. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
23%
Ha valaki meg se születik valamiért, akkor mi van? Vallási aspektusból ítélve is érdekelne. Semmi sincs előtte szerintem. A halál után is ez van, attól tartok.
2021. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
18-as, keresztény szemszögből röviden válaszolok: az intrauterén (tehát méhen belüli) élet előtt semmi nincs. Ha valaki vetélés/abortusz miatt még a születése előtt meghal, szerintem teljes értékű személyként élné meg az örökkévalóságot a mennyekben. Persze sosem voltam elvetélt magzat, így a válaszom legfeljebb vélemény, én így látom.
2021. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
11.: Közismert tény a fizikában, hogy az energia nem vész el, hanem átalakul. Ennek semmi köze semmilyen vallásossághoz. Manapság azt veszem észre, sokszor azok próbálnák a tudományt képviselni, akik alapfogalmakkal sincsenek tisztában...
2021. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!