Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami iszonyat módon rendetle...

Valami iszonyat módon rendetlen vagyok. Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki elkezd kötekedni leírom a sztorit.

Szóval, reggel 3kor kelnem kell munkába indulni, és este 6 körül érek haza, jobb esetbe 5kor de 8kor már le kell feküdnöm hogy fel bírjak kelni másnap.

Abba a 3 órába szorítom bele a boltba menetelt, fürdést, kajálást, és a szociális életem ápolását. Most is valami baszott nagy kupleráj van a szobámba, de mire hazajutok és le bírok ülni, odatapadok annyira fáradt vagyok. Pedig ottvan a fejembe hogy "Baszki rakj már rendet te k*csög hát hogy néz ez ki" de egyszerűen nincs hozzá erőm.

Ma volt nálam a bejárónő mert 2-3 naponta jár, és rámírt hogy ő nem hajlandó megcsinálni. Égett is a fejem rendesen. Hétvégén rendet szoktam tenni, de a hétköznapok? ÁÁÁÁ hihetetlen ami akkor van. Mit csináljak?



2021. nov. 18. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha nincs időd semmire, akkor mitől van kupi? Én nem nyúlok semmihez köbö, nincs kupi soha. Nem értem. 🤔
2021. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen elkerülheted: miután használtál valamit, mindig tedd el magad után, mert ha ott hagyod, egyre halmozódik a sok cucc.
2021. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mitől van kupi? Bár tudnék erre válaszolni :D

Ha hétvégén rendet rakok szerdán már azt veszem észre hogy a ruháim össze vissza, csipszes csokis zacsi mindenhol, kuka teli, meg ahogy ugye töltöm a cigarettát dohi a földön, vonatjegyek, buszjegyek az asztalon szétszórva, laptopom valahol a ruhák alatt. Mikor hazaérek melóból úgy vagyok vele hogy "Ah na majd holnap rendet rakok, ma nincs már hozzá erőm." Csak az a baj hogy valamiért minden hétköznap így van ez. :/

2021. nov. 18. 10:22
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindig, amikor elbeszél valamit, tedd vissza a helyére használat után. Ehhez az kell, hogy mindennek legyen egy állandó, ergonómiailag jó helye is. Ha mindent a helyére teszel, nincs mit összepakolni sem. A lehullott dohányt pedig a takarítónő vagy robotporszívó elintézni.
2021. nov. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben vagyok, 24 órázok, és pihenni nem sokat lehet. Egyik napomat végig döglöm kb, nem bírok megmozdulni se, nem csinálok semmit, másik napom meg full rohanás, kaját vegyek másnapi melóba, főzzek, mosogassak, stb. Kupi van iszonyatosan, és nem tudok vele mit kezdeni. :/ Fejemben van nekem is, hogy "Ez undorító b+, csináld már meg" de nehezen jutok el, hogy 1-1 dolgot is megcsináljak.
2021. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is ilyen vagyok és már pár taktikát kidolgoztam az évek során. Nem tökéletes még mindig, de közel sincs olyan a helyzet mint régen.

Szóval a cuccaim nagy részétől megszabadultam, még van mitől, de azért a különbség nagy.

Tányér, pohár alig van, csak amennyi muszáj, különben addig használom, amíg van tiszta.

Igyekszem nem hazahozni semmit, pl fecniket, buszjegyeket eleve használat után kidobom. Nem veszek szinte semmit, addig használom a ruhákat amíg szét nem szakadnak és utána nem veszek helyettük újat,csak ha muszáj, mert így is van több mint elég. Ajándékokat se fogadok, max olyat ami ehető es elfogy.

Meg így is kupi van, mert pl van egy hobbim ami elég nagy kupival jár, de korábbi helyzethez képest nagy a fejlődés.

2021. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen napjaim. Bevezettem hát az 5 perces szabályt. Azaz 5 perc alatt mindent, ami a kezem ügyébe kerül, eltüntetek. Szemét a szemetesbe, ruha a szennyestartóba. Meglepő módon hatékony.

Ott a lehetőség ugyanis, hogy ha nem megy, 5 perc múlva abbahagyom. De legtöbbször - ha már belelendültem -, folytatom. Meggyőződésem ugyanis, hogy elkezdeni a legnehezebb.

2021. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg annyi ami nekem sokat segített hogy átálltam csoportos beszedésre es a számlak online jönnek, így sose tüntetem el a számlákat, minden be van időben fizetve és kevesebb a mindenfele szállongó papírszemét. Így már postán se jön szinte semmi.
2021. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
húú 3 kor kelsz? akkor ne törődj a kupival!fiú vagy vagy lány?
2021. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fiú😅
2021. dec. 6. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!