Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha hiszel Istenben, miért nem...

Ha hiszel Istenben, miért nem hiszel az oltásban?

Figyelt kérdés

Fordítva is érdekes lehet a kérdés. Személy szerint ateista vagyok, de az oltást mellett egyértelműen kiállok.


Gyakorlatilag mindkét témakör abban hasonló, hogy egy átlagos embernek egyikre sem lesz személyes tapasztalaton alapuló bizonyítéka, persze más-más okból.


A kérdés viszont adott, ha te vallásos vagy, de nem oltakozol, miért hiszel a társadalomnak az egyik kérdésben, de a másikban nem?



2021. nov. 19. 14:28
A kérdező szavazást indított:
Isten igen, oltás nem
Oltás igen, Isten nem
Mindkettő
Egyik sem
36 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

A tested nem azért kaptad,hogy tönkretedd,hanem hogy vigyázz a hozzátartozóidra meg teljesítsd a kötelességeid.

Nemde?

Erről a szutyokról normális ember tudja,hogy nem jó.

2021. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Aki mélyen hisz Istenben abban bízik,h majd ő megvédi, ezért elveti a tudományt. Sztm mindenkinek a maga dolga,h miben kiben hisz, v oltat-e.
2021. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha létezne isten, nem hagyná ilyenné alakulni a világot....
2021. nov. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
61%

Fura felvetés, szerintem erre nincs válasz. Én a “segíts magadon, Isten is megsegít” elvben hiszek. Az orvostudomány pedig nem hit kérdése, hanem tény. Az oltások megjelenése óta (nem a covid, hanem általánosságban) sok betegség tűnt lényegében el, a várható élettartam nőtt, és nagyon csekély százalékban okoztak olyan mellékhatást, ami maradandóan káros lett volna az egyénre, vagy esetleg halált. Sajnos mindennek van kockázata.


Kétlem, hogy mindenki sorsa meglenne írva, és Isten irányít mindent. Leginkább hozzám az a nézet áll legközelebb, hogy mindannyian egy kerek egésznek vagyunk részei, és más-más szemszögből éljük az életünket. A sors maximum akadályokat görget elénk, amikből tanulhatunk, de minden azon múlik, hogy döntünk. A döntéseink határozzák meg az utat, vagy épp más emberek döntései befolyásoljak a miénket; vagy mi az övükét. Ezért abban kár bízni, hogy “nem oltatok, mert úgyis meg van írva a sorsom”


Szerintem, de ezt egyelőre nem tudjuk ugyebár :)

2021. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Milyen jó,hogy egy vadonatúj szutyok Szent,és hogy minden ország veszi minden országtól.

Azon tényleg sokan segít,aki eladja.

Kína veszi a Pfizert,utána Amerika megveszi a kínait,aztán az orosz megveszi mindkettőt,aztán össze-vissza.

A sajátjába nem bízik tán?Minek ad el a sajátjából,ha neki sincs elég,tehát miért nem csak vesz?

Érdekes,hogy kb úgy kezelik mint egy telefontokot a szellemifogyi túlsúlyos kiscsajok,mintha valami adok-veszek csoportban lennénk.

De mocskos bűnöző,vagy hlye az aki nem adatja be magának azt,ami másnak sem működött.

Már azzal sincs baj,hogy 350 darab kell belőle,századik hullám jön,és 3 hónap különbséggel az volt a vélemény hogy nem lesz,utána meg hogy lesz.

Sokat példálóznak a régiekkel,bezzeg abból sem kellett 350 darab akkor sem ha új volt.

Én pl nem emlékszem,hogy általános iskolás koromban 300 db hepatitis oltást kaptam volna.

Egy nyanyára emlékszem,akit már első látásra úgy utáltam és féltem tőle...

És még amit adott sem köszöntem meg...

Picit nagyon fájt.

Viszont másnap senki sem mondta,hogy jajj lerohadt a micsodája.

Kétlem,hogy ha nem lennének olyan mellékhatásai,stb amik rosszak és nem csináltak volna belőle akkora eseményt,mint Elon Musk a világmegváltó találmányával akkor biztos hogy mindenki beadatta volna.

Persze úgyis kiderült volna,hogy milyen hatásai vannak.

Vityabá szerint a statisztikák nyilvánosak,tehát ami hír az kizárólag igaz.

Mondaná a nyugger...

Tehát miért van az,hogy az öltött őskori leletek akik kórházba kerülnek oltottak?(45%-uk)

Illetve miért van az,hogy egy kísérletben részt venni nem akaró tájékozatlan és hlye?

Mert aki beoltatta magát,az mind orvosi akadémiát végzett 3 különböző országban ugye?

Persze.

Tehát aki hívő,annak sem kötelező hinnie az oltásban.

Nem az oltásban kell hinnie,és nem is kötelező hinnie bármiben amit itt a földön rá akarnak erőszakolni.

Az oltást nem Isten készítette ráadásul.

2021. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Ha csak 0,0000000001 százalék esélye van annak,hogy ennek köze van a fenevad bélyegéhez,nekem már az bőven elég, hogy soha ne oltassam be magam.
2021. nov. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Épp az a baj, hogy ez az egész oltáskérdés már kezd hit alapú lenni és függetlenül mindenféle tapasztalattól csak azt fogadják el valós állításnak a hívők, ami egybevág a hitükkel. Mindegy, melyik oldal, oltásban hívő vagy oltásellenes, egyik esetben sem jó, ha kapásból elutasít minden ellentétes bizonyítékot és érvet. Nekem ettől hiteltelenné válik az, aki bizonygatja a hitét.
2021. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

van jehova tanúja ismerősöm.

azért nem oltat, mert majom dns ből, meg embrió mit tudom én miből is fejlesztették az oltóanyagokat, ők meg ugye se vért nem kaphatnak, se szerveket, se ilyesmit nem vehetnek magukhoz.

2021. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Első és ötös is én vagyok,és mekkora a különbség...
2021. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A kérdés viszont adott, ha te vallásos vagy, de nem oltakozol, miért hiszel a társadalomnak az egyik kérdésben, de a másikban nem?"

Nem azért, de komolyan gondolod, hogy a jelenlegi nyugati társadalmakban (vagy akár Magyarországon) több a vallásos/istenhívő ember, mint az ateista/agnosztikus?

2021. nov. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!