Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van értelme még hinni Istenben?

Van értelme még hinni Istenben?

Figyelt kérdés
Vagy a mai világban ez már botorságnak számít?

2012. júl. 20. 11:14
1 2
 1/15 Antimod ***** válasza:
83%

Szia,

ajánlom figyelmedbe ezt a témát!

-> http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tom Benko ***** válasza:
50%
Van értelme ennek a kérdésnek?
2012. júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hogy van-e értelme. A nevei változnak az idők során. Isten, Manitu, Zeusz stb. helyét átveszik az idegenek. E.T.-t még szerettük, a kicsi zöld lényeken mosolyogtunk, a reptoidoktól már félünk. (Már aki, én nem.)
2012. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó érzés ha az ember tud hinni valamiben, ami erősebb nála és biztonságot ad, mert úgy gondoljuk, hogy segít ha imádkozunk. Nekem amikor nagyon nagy szükségem volt a segítségre(kb.2 alkalommal), mindig segített, de valószínű, hogy az a belső énem volt. Én abban hiszek amit látok és amit tapasztalok, nem abban amit más lát vagy hall. Ha tényleg van és vigyáz rám és szeret, akkor adna valami jelet, vagy megjelenne, de nincs. Az emberi természet, olyan volt elejétől fogva, hogy szeretett kitalálni dolgokat, a bizonyítékok (pl. biblia) semmit sem jelentenek, mert azt is csak emberek írták (és lehet, hogy voltak köztük skizofrének vagy bolondok, ezt senki nem bizonyítja). Önmagadban higgy!
2012. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Van értelme, sőt most van igazán értelme. Mert lassan kitisztul a világkép, kitisztulnak a vallások is.

Korábban nem értették, és eltorzították a vallásokat. Kivált itt a nyugati féltkeén a kersztény vallások tettek meg mindent, hogy megfélemlítésre, bűntudatkeltésre használják fel a vallást, és mindezt a hatalom érdekében.


Aminek nincs értelme, az ez: Hinni egy megbüntető, fenyegető, a felhőkből a népet irányítgató öregbácsi istenben. Szóval egy hamisított istenképben hinni nem érdemes. Meg kell keresned az IGAZI ISTENT.

"A jászol üres

A sírbolt is üres

Most már elég volt a hazugságból

És a színházból

Most már elhengerítem

A követ a szívem ajtajából,

Bemegyek és megkeresem

Az igazi Istent."

2012. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A dolog fordítva működik. Ha hiszel, akkor látod értelmét. Ha nem hiszel, akkor értelmetlennek találod.
2012. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 2xSü ***** válasza:

Hasonló kérdés a témában: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Nem te tetted fel véletlenül azt a kérdést is?

2012. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsónak:én voltam.

Kíváncsi voltam,hogy mi történik akkor,ha ezt a kérdést a vallás topicon kívül teszem fel.

2012. júl. 20. 22:10
 9/15 2xSü ***** válasza:
Hát akkor nem nyert, mert mindkettő kérdés a Tudomány kategóriában van.
2012. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyébként köszi a válaszokat!

Te hova tetted volna fel ezt a kérdést?

2012. júl. 20. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!