Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tudnék nem hinni Istenben...

Hogy tudnék nem hinni Istenben, hanem csak a tudományban?

Figyelt kérdés

Ateista voltam életem nagy részében, mindig is a racionalitás vonzott, szeretem, hogy a tudomány feltárja a világ és univerzum komplex mechanizmusát végtelen logikával ahelyett, hogy valami kozmikus varázsló kegyelmében bízna. Azonban az elmúlt pár évben olyan tapasztalataim vannak az életben, amelynek hatására elkezdtem hinni, hogy létezik valami felsőbb erő/intelligencia/tudat, amelynek a része az univerzumunk. Próbálok nem hinni ebben, de nem tudok. Valami biokémiai rendellenesség az agyamban?

Pozitív kimenetelű neurózis? Az agyam átveri önmagát? Vagy ne foglalkozzak vele? A probléma, hogy fizika-kémia szakon vagyok egyetemen, ahol elég nevetséges dolog ilyenekben hinni, úgyhogy szégyenérzetem is van miatta.



2020. aug. 25. 12:30
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja, nem vagyok semmilyen vallás követője.
2020. aug. 25. 12:31
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Az egyetlen tudományos megközelítése Istennek szerintem az, ha nem foglalkozol vele, mivel sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudod a létét.

Röviden: Ne agyalj ezen, szégyenérzeted meg végképp ne legyen.

2020. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Olvastam, hogy a hit evolúciós előny lehetett egykoron, így kedvezett neki a természetes szelekció, lehet ez az oka.
2020. aug. 25. 12:36
 4/28 anonim ***** válasza:
"olyan tapasztalataim vannak az életben" Milyenek?
2020. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ezek személyes élmények/dolgok, amiket úgy sem hinne el senki, tehát nem szívesen osztanám itt meg őket. Ezért fordult meg a fejemben, hogy neurózis/pszichózis áll a jelenség mögött.
2020. aug. 25. 13:03
 6/28 anonim ***** válasza:

12:44-es vagyok


A te tapasztalataid mintázatai megegyeznek az ún. misztikusok tapasztalatainak mintázataival?

2020. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Én inkább azért szégyellném magam a helyedben, amiért szégyellni való dolognak tartod a hitet...

Ha kémia-fizika szakos vagy(amiről még nem hallottam önmagában, csak tanári képzésről), akkor pontosan tudnod kell, hogy hit és tudomány maradéktalanul megfér egymás mellett!

2020. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%
Szent Ágoston szerint a hit és a tudás is Istentől van. Nem értem a problémád. Kifejtenéd?
2020. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Így van, tanári képzésen veszek részt. A tapasztalataim nem víziók, illetve hallucinációk, hanem bizonyos meditációs gyakorlatok eredménye, amolyan barangolás a tudatomban, és az emberi lélek rejtelmeiben. Nem tagadom a lehetőségét, hogy ezek az élmények csupán agyműködés mechanikus eredményei, viszont az is tagadhatatlan, hogy elég intenzív érzelmeket váltottak ki belőlem a szubjektivitás megélésének kérdéseit illetően, és megváltozott a gondolkodásom. Azért kezdtem ilyen gyakorlatokat végezni, mert dühkezelési problémáim voltak, és a sportot és meditációt választottam megoldásul. Igen, egyeznek a tapasztalataim némely keleti filozófiai tanaival, ha az nevezhető misztikának. Isten alatt meg fogalmam sincs mire gondolok. Nem egy öregemberre a felhőkön, nem egy biológiai lényre. Egyszerűen nem tudom, “valami nagyobbra”. Az a problémám, hogy ez ellentmond annak a naturalisztikus életszemléletnek, amelyet egész életemben alapkövét képezték a világnézetemnek. Nem nézek le senkit sem akit hisz. De nem akarom átverni magam, és nem létező dolgokról képzelegni, ugyanis semmi bizonyítékom nincs ilyen dolgok létezésére.
2020. aug. 25. 13:20
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező,


eddig, ha jól értem, alapvetően természettudományos alapú volt a világmodelled. Az a világmodell tudja-e kezelni ezen új tapasztalataidat? Ha nem, miélrt nem? Elértél -esetleg- a világmodelled értelmezési tartományának szélére? Vagy még bővíthető az?

2020. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!