Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdenél a helyemben?...

Mihez kezdenél a helyemben? Törekednél a későbbi életre és spórolsz, vagy belevágnál ebbe-abba amire vágynál?

Figyelt kérdés

18 éves koromtól nagyon motivált voltam a spórolásban, csak azt pótoltam ami elromlott, és nem vettem hülyeségeket, nem jártam nyaralni.

Jelenleg 29 évesen nem sokra mentem vele, 8millió ft megtakarítás és egy 2,7milliós piaci értékű autó amit feltudok mutatni, viszont emberi kapcsolataim nincsenek, de vágyok egy sportmotorra még, mindig is érdekelt csak nem volt meg az életkorom hozzá fiatalon, utána meg már inkább elraktam a pénzt, és autó kellett inkább.


2021. nov. 20. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha se kutyád se macskád, csak magadért felelsz, tedd, amit jónak látsz/ami örömet okoz. A többi jön magától.
2021. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én egy részét mindenképp befektetném. Ha nincs asszony gyerek vagy bármi, a másik felét elkölteném pl a motorra. Utaznék, ilyesmi. Ha pedig tervezek családot akkor megtartom a másik felét is, mert jól fog jönni ha el akarsz vinni egy jó csajt valami jó helyre ismerkedni, vagy ilyesmi.
2021. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad,hogy hol laksz.

Ha szülőkkel,akkor én a lakhatásomat próbálnám megoldani belőle.

Ha viszont mondjuk örököltem egy lakást,ami elfogadható állapotban van, akkor simán elkölteném akár jelentős részét is ,akár utazásra vagy bármire,ami örömet okoz.

Nyilván lenne tartalékom.

De annak nem látom értelmét,hogy a bankban gyűjtögessek.

2021. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tehetném, én is félretennék, de sajnos kevés a fizum, így nem tudok, szóval nekem annyi megtakaritásom se lesz 29 éves koromra, mint neked, kérdező.

Én azt mondom neked, hogy a nagyobb részét tedd félre, aztán kezdd el azt csinálni amit szeretnél. Mozdulj ki, menj el valahova valakikkel.. Nyilván ne két marékkal szórd a pénzt, de nem kell ennyire görcsösen spórolni. Egyszer élünk.

2021. nov. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a pénzt megkellene forgatni valahogy. Akkor kell vásárolgatni, amikor már a kockázat vállalás bejött. Azaz gazdag ember vagy.

Piramis játékot ajánlanám. Bár Tribucerné sokat kapott érte.

2021. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem költöztem külön, 60nm a tetőtér az enyém, amiben önálló vagyok a mindennapokban, tehát gáz, víz, berendezések, magyarán mint egy külön ingatlan, a szülők is realizálták bennem, hogy bár én tudom mire fizetek ki 60-70 ezret bérleti díjnak, de más örülne ha ily módon megoldott lenne a saját élete.
2021. nov. 20. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahha, szóval van egy járműved, ami zabálja a pénzt és annyi megtakarításod, amivel lehetne bőven mit kezdeni egy kis ésszel.


Itt nem az a kérdés, hogy élsz vagy gyötrődsz, hanem hogy hülyeségekre baszod el itt és most ugyanazt a pénzt vagy értelmesen. Nálad nem az a helyzet áll fenn, hogy most élj vagy spórolj, amíg nem lesz elég pénzed, mert bőven elég pénzed van a későbbi életre is. Csak elég eszed nincs.

2021. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Írhatnál még akkor, de azt Te is tudod hogy nem 20 millióról beszélünk amennyiből itt Borsod megyében, a városomban csak egy kifesteni való házat vehetnék és kész, most tartok ott hogy kicsit már élnék is, úgy mint más teszi ugyanis nekem nem a bulik, utazgatások a fontosak. Az elmúlt időszakban két személy is elhunyt a vírus szövődményeiben, pedig ők gondoskodtak is elsők között az oltásfelvételéről, fertőtlenítettek a legidősebb 41 volt egy 3 éves gyerekkel akit egyedül nevelt. Belegondoltam ilyen dolgokba is, remélem érted.


Én arról dönthetek hogy az elkövetkező években egyszer külön költözök, vagy maradok a szülői háznál , előbbinél ingatlant kell hogy vegyek, utóbbinál így nem.



Ha lenne ismeretségem, segítségem, és ötletem akkor nem itt kérdeznék, hanem már gondtalanul gyarapodna a megtakarítás, amellett hogy egy hobbinak is élek, de nem ez a helyzet.

2021. nov. 20. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!