Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember miért gondolja...

A legtöbb ember miért gondolja az, hogy aki pszichológushoz jár annak valami mentális baja van?

Figyelt kérdés

Véletlenül sem szeretnék általánosítani, de azt látom, hogy a legtöbb ember abban a tévhitben van, hogy aki pszichológushoz jár az valami közveszélyes dili.

Régebben egy nagyon rossz párkapcsolaton voltam túl, ami úgy éreztem, hogy rontott az önértékelésemen, úgy döntöttem felkérésem a pszichológusomat. Jeleztem a főnökömnek, hogy egy ideig szerdánként egy órával előbb elmennék, el is mondtam, hogy hova, miért nem csináltam belőle titkot. Pàr nap múlva vissza hallottam a kollégáimtól, hogy néhányan tartanak tőlem, nehogy hirtelen bekattanjak, mert hallották hova járok. Na akkor ezen nagyon jót nevettem.

Volt olyan, hogy az egyik ismerősöm folyton panaszkodott a lányával kapcsolatban, hogy kezeltehetetlen lett, lóg az iskolából meg ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja akkor tör-zúz bezárkózik a szobájába vagy elszökik otthonról. Finoman felvetettem egy idő után, hogy lehet, hogy van valami, amit nem tud feldolgozni talán érdemes lenne felkeresni egy pszichológust. A nő majdnem leszedte a fejemet, hogy én, hogy merek ilyet kitalálni, az ő lánya nem fogyatékos.

Régebbi kollégám folyton panaszkodott, hogy nem alszok rendesen és alig van életkedve, láttam rajta, hogy iszik is. Nála is felvetettem, a pszichológus ötletét, azt mondta, hogy oda csak azok a hülyék járnak, akikről pénzt lehet lehúzni, azért hogy elmondhassák a nyűgjeiket, különben is neki egy idegen nem turkáljon a fejében.

Honnét ered ennyi sztereotípia a pszichológusokról?



2021. nov. 21. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A pszichológus és a pszichiáter az két szakma.
2021. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt két dolog is van.


Egyrészt az emberek jelentős része nem tud különbséget tenni pszichológus és pszichiáter közt. És nem is nyitott arra, hogy elmagyarázd.


Másrészt a mentális betegségek nagyon stigmatizálva vannak. A pszichiátriáról sokaknak a közveszélyes, beszámíthatatlan emberek jutnak eszébe, miközben sok olyan ember szorul pszichiátriai kezelésre, aki csak szimplán depresszióval, pánikbetegséggel, egyéb betegségekkel küzd.


Ha valaki influenzás vagy cukorbeteg, azt nem kell titkolnia, senki nem félne tőle emiatt (persze fertőző betegség esetén elkerülnék, amíg beteg). Ha viszont valamilyen mentális zavara van, sokan elfordulnának tőle. Ez még inkább arra ösztönzi az embereket, hogy ne foglalkozzanak a problémáikkal, ne kérjenek segítséget.


Szóval sokan se pszichológushoz, se pszichiáterhez nem szívesen fordulnak, mindkettőt a közveszélyes, beszámíthatatlan emberekkel azonosítják. Így pedig tök természetes, ha valaki alkoholista, de cikiniek számít, ha valaki beszél a problémáiról vagy gyógyszert szed pl a depressziójára.

2021. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel egyszerűbb lenne a világ, ha azok mennének pszichológushoz, pszichiáterhez kezelésre, akik úgy tönkreteszik mások életét, hogy miattuk azoknak a másoknak kell orvoshoz fordulni.

Sokkal bátrabb az, aki belátja, hogy orvosi segítségre szorul és felvállalja ezt, mint az, aki más embereken éli ki a kezeletlen pszichés problémáit.

2021. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ma főleg Mo.-n nem lehet elmondani, hogy lenne tökéletes ember, így csak a szokásos "Én oki vagyok, de a másik full h*e" gondolkodásmód miatt van ez.
2021. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

Pár éve én is így voltam vele,hogy a pszichologushoz soha nem mennék el,de történt egy dolog és ez miatt elmentem.


Amikor mentem hozzá akkor volt amikor találkoztam az előttem lévő páciensel,meglepödtem,hogy olyam emberek járnak pszichológushoz aliről nem is gondolná a másik ember. De nincs ezzel semmi probléma mert egy jó pszichológus hasznos!

2021. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A köznapi felfogás ugyanis az, hogy a fájós lábú vagy sánta ember bottal jár, akinek meg a fejében van baj, az pszichológushoz jár.
2022. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!