Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szegénység van magyarországon,...

Szegénység van magyarországon, átlagot tekintve? Én valahogy nem így látom.

Figyelt kérdés

Jelenleg 210et kapok nettóba, nálam ez annyit jelent hogy bár itthon élek(messze vagyok még a 15-20milliós ház áraktól) de ezáltal spóroltam sok évig keményen, tényleg csak akkor költöttem sokat ha muszáj volt, a mindennapokban nehéz, de sajnos ki spórolom a gyomromon annak az árát ami éppen kell.

Sok fiatalon látok 60 ezres Nike-t, pár éves vagy új ájfont, egy fodrász gyereknek pl 100 valahány ezres a cipője.


Én is megveszem ezt azt amit szeretnék de pl Xbox-al, PS-el sosem foglalkoztam, inkább jó minőségű márkás ruhákra szerettem költeni, mert gyerekként nem volt rá lehetőségünk, 2016-os telefonnal járkálok manapság. Sajnos akkor sem lenne előbb saját házam, ha kínaiból venném a ruhákat, vagy turkálóból azt ami épp jó rám.


2021. nov. 21. 18:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

210 nettó? kit kell leszopni érte?


150 a nettóm 2 szakirányú diplomával, lassan 20 éve a pályán.


210 az majdnem a bruttóm nem a nettóm!! És azért 2 egyetemi papírom van.

2021. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A 60 ezres Nájki lehet keleti olcsó hamisítvány, ahogy az ájfon is lehet "piaci" változat.
2021. nov. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
100%

210.000-nek elégnek kell lennie?!? Jézusom :O Na, az ilyen gondolkodású emberek az egyik okai annak, hogy így kell élni Magyarországon. Első hozzászóló jól írta, valamihez mindig viszonyítani kell, és úgy van értelme, ha a te kategóriádhoz viszonyítasz. Ha szegény afrikai országokhoz hasonlítjuk magunkat, ahol az éhezésnek sok áldozata van, akkor jól élünk. De miért hasonlítanánk hozzájuk magunkat, ha a lehetőségeinkhez képest sokkal többre is képesek lehetünk? Több szakértő állította már, hogy "Svájc 2" lehetne ez az ország. Ha ehhez mérjük, akkor viszont határozottan sz@r, ami itt van.

Visszatérve az elejére, tényleg nem értem, mire elég 210.000Ft. Szüleimnek oké, vidéken, meg öregek is már. De fiatalon, nagyvárosban, amikor szórakozásra is kéne költeni, meg ruhára, meg tervezni is kéne, akkor semmire nem elég. Főleg ha pesten laksz. Albérlet, kaja, és már el is ment a 210k. Az sem normális, ha a kaján kell megfognod a pénzt, hogy szórakozni mehess, meg meg tudd venni magadnak a ruhát ami tetszik. Minden dolgozó állampolgárnak alapvető joga kéne hogy legyen, hogy egészségesen étkezhessen. Aztán ott van a sport, egészséges életmód, az is pénzbe kerül sajnos. És akkor még nem beszéltem a jövő tervezéséről. Saját házról nem is álmodik az átlagos magyar fiatal, mert az neki akkor lesz, ha örököl. De 210.000ből egy pármilliós használt átlagautóra sem spórolsz össze sosem. És akkor a gyerekvállalásba bele sem megyek. Na most ha ezeket összeadod: albérlet, kaja, szórakozás, ruházat, sport/egészség, autó, ház, családalapítás, akkor rájössz, hogy 210.000Ft semmire sem elég, maximum arra, hogy életben maradsz. Annak meg semmi értelme, hogy minden hónapban 0-ra jössz ki, esetleg 10-20-30ezer forintot félreraksz. Annyiból sosem lépsz előrébb. Persze, aki mamahotelben lakik, meg sehova nem jár el, otthon sorozatozik meg tiktokozik egész nap, annak lehet, hogy elég ez, de aki élni is akar meg tervezni, haladni, valamit létrehozni, annak ez igenis nagyon rossz fizetésnek számít. És igen, a környező, hasonló kaliberű országokban sokkal könnyebb mindez, tehát ami itt van az igenis sz@r, és sokan szegények.

2021. nov. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerű a megoldás,többet pénzt kell keresni!
2021. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#12

Ennyit kapni Miskolcon 12 órában, targoncával való forgolódásért.

2021. nov. 21. 21:58
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

KSH adat: Magyarországon az emberek 65%-ának egyáltalán nincs, vagy csak minimális, 2-3 hónapra elegendő megtakarítása van. A magyar lakosság 2/3-ának jelentős anyagi megterhelést jelentene egy hirtelen fellépő, váratlan, előre nem tervezett nagyobb kiadás. Ha ebben az országban 6,5 millió embert érint a szegénység problémája, akkor el lehet dönteni, hogy szegénység van-e vagy nincs. Persze, ott van még mellette az a 3-3,5 millió ember, a lakosság 1/3-a, akiknek nincsenek ilyen jellegű gondjaik (akár önerőből, akár azért, mert közel ülnek a kondérhoz), de nagyon sokszor NEM a valóság jön veled szembe, amikor 100 ezres cipőt látsz valakin, vagy 3-4-500 ezres telefont látsz a kezében, vagy 20 milliós autót a s.gge alatt. Lehet, hogy hitelre/részletre veszi a telót, vagy kifizeti ugyan a cipőt, de ez az egyetlen normális cipője/ruhadarabja van és azt addig hordja, míg le nem szakad róla, közben meg ott van mellette egy csomó hitel, ami kívülről nem látszik (autóra, házra, lakásra, felújításra, személyi kölcsön tv-re, játékra, utazásra, esküvőre, nászútra, akármire). Szóval kívülről esetleg tök gazdagnak látszik, de rengeteg hitel van mögötte. Sok ilyen van.

Egyébként Magyarország a 3. legszegényebb az Unióban. És ahogy sokan írták már előttem, az átlag 150-200 ezer csak az életben maradásra elég, takarékoskodásra nem, vagy csak nagyon szerényen.

2021. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
210 nettó kevés? Miről beszéltek, én emlékszem 2014 környéken Békés megyében 60-100 nettók közt voltak a fizetések aki 100nál többet keresett gazdagnak számított. Ja és 7 év alatt nem lettek duplaáron minden, igenis sokat fejlődtünk.
2021. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Miskolcon 5 éve még nettó 100 ezret lehetett keresni ezzel a munkával.
2021. nov. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Hmm,valaha állásinterjún voltam,sosem mertem azt mondani,hogy szeretnék netto 170-et megkeresni.

Sosem...

Nem akartam pofátlan lenni,mert akkor elküldenek hogy bocsi,ennyit nem adunk mert....

Valami aktuális melóval összevethetetlen abszurd érv,kitalált mese,miközben amúgy nem bonyolult a dolog.

(mert találunk valaki nincstelent,aki elvállalja 2 forintért is)

2021. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

En tudnek neked tancsot adni, habar nyilvan itt a gyakorin nem tudom bebizonyitani, hogy ez nekem bevalt, biztos lesznek akik lehurrognak..De!


En ugy latom, mondjuk ugy, hogy jomodu ember nem a sporolastol lesz valaki. Tehat gazdagra nem sporolhatod magad. Nem az a kulcs, hogy ebbol a relative kis fizubol most 20 vagy 25 ezret teszel felre. 1. Vagy egy bazi jo szakma kell,Ha okos vagy akkor pl nyilvan adott hogy ugyvednek stb. Mesz, de ha erre nincs lehetoseged, egy konnyebben tanulhato de jol kereso szakmaval is meg lehet gazdagodni . Plane olyannal ami sok embernek budos, es lenezett dolog es keves van. Pl. Ferjem burkolo, ne tudd meg egy furdoszobaert mennyit el lehet kerni, es kifizetik mivel nincs mas, vagy megtobbert vallalja. Nem egy olyan ismerosom van, aki valamilyen szerelo, burkolo, asztalos stb. es millio folott keres.

2. Ha van egy parod sokkal konnyebb minden,felretenni is konnyebb.

3. Be kell fektetni,pl. ingatlanba,akar ha sajat reszre egy 1 szobas lakast is ha veszel 1-2ev mulva nagy haszonnal tudod eladni. Hiteles lakast is el lehet adni.mi pl. 2018ban vasarolt ingatlanrt adtunk el iden,hat majdnem a duplajaert,hitel volt rajta azt is kifizettem. Vagy elhiszed vagy nem,csak segito szandekkal irtam ezeket.

En azt tapasztalom amugy hogy altalanossagban tobb a szegen foleg videken, illetve nyilvan azt a reteget latod jobban akik korulotted mozognak.

2.

2021. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!