Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ a magabiztosság?

Mitől függ a magabiztosság?

Figyelt kérdés

Bizonyos emberek között nagyon magabiztos vagyok, mások viszont nagyon dominánsak, és megy egyfajta tudatalatti "harc" közöttünk, de többnyire mindig én vagyok az, aki enged. Pár ember előtt pedig azt érzem, hogy nem tudok magabiztos lenni, mert nagyon kritikusak.


Ez normális?


2021. nov. 23. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően önismeret kell hozzá.
2021. nov. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Az önbizalom nem homogén dolog, hanem szerepektől is függ. Minél nagyobb az önismereted, annál több területen tudsz magabiztos lenni akkor is, ha ismeretlen a terep még számodra. Új társaságokban, új helyzetekben. Én például társaságban oldott vagyok, legyen szó új vagy régi emberekről, de a szakmai önbizalmam a mai napig ingatag. Mindig félek, hogy hülyeséget mondok vagy nem vagyok elég kompetens, professzionális. Az önbizalomnak nem kellene szorosan függenie a teljesítményről, mert ha tudod a gyengeségeidet, ugyanúgy lehetsz magabiztos abban, amiben esetleg nem vagy annyira profi. De nekem valahogy a hülyeségtől való félelmem rányomja a bélyegét az önbizalmamra ott, ahol komolynak és profinak kell lennem. Hiszen ott nem tudom elpoénkodni, elnevetgélni a bénaságom.
2021. nov. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyetértek! Szerintem is az önbizalom és a belső egyensúly (ami az önismeret által érhető el) a kulcsa a magabiztosságnak.


Én sajnos nagyon sok helyzetben nem tudok magabiztos lenni, mert még nem ismerem magam, hogy hogyan viselkednék az adott helyzetben. Utána végül rájövök, és magabiztosabb leszek. Úgyhogy ez valahol a tapasztalaton és az érettségen is múlik.

2021. nov. 25. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!