Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai világban miért az az...

A mai világban miért az az érték amit a celebek csinálnak?

Figyelt kérdés

Legtöbbjük semmi normális dolgot nem mutat. Reklám, reklám hátán, vagy semmitmondó posztok. Korábban én is követtem néhányat, de beleuntam. Bár sajnos a korábbi követések miatt így is dobálja fel őket nekem az insta még mindig.

Ma láttam Hódi Pamelával egy interjút. Bizonygatta, hogy nem az exe hátán kapaszkodott fel, hanem igenis keményen dolgozott 8-10 órát terhesen mert forgattak valami valóságshowt.


Kezdem úgy látni, hogy lassan az az érték, ami instán megy. Sokszor butuska lányok, vagy magamutogató emberek több pénzt kapnak, mint pl egy olyan ember, aki rengeteget tanult és jobban megérdemelé azt a pénzt szerintem. Miért alakult ez így?


Véleményem szerint például egy lelkiismeretes, szakmailag kiváló orvos,napi sok sok óra munkával, életmentéssel inkább megérdemelne sokkal több pénzt, mint egy celeb aki kitesz egy semmitmondó képet és kap érte x százezer forintot.


Szomorú, hogy ezt látják a tizenévesek és sokszor ez a követendő.



2021. nov. 27. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán, mert a nem gondolkodás hívei ma sokan vannak.
2021. nov. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jogos.

Meg mondjuk ha erre van kereslet, nyilván kihasználja az olyan ember, aki szereti ezt a fajta életet.

2021. nov. 27. 23:29
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Manapság a társadalomban nincs értek, amelyben élünk, sokan ezt gondolják. Mindenkiben van értékelhető tulajdonság, viszont az önzés és a rosszindulat gyakran szerepet kap az emberek életében. Nem kell ahhoz celebnek lenni, hogy különbséget tegyünk az emberek munkája között. Aki szerette/szereti a munkáját, az a sajátjával foglalatoskodott/ foglalatoskodik, bár a korábban említett tulajdonságok, gyakran beárnyékolhatják a derűs napját az embernek, persze akkor, ha figyelmet szentel neki.
2021. nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Azert mert mint minden korszakban, a "mob mentality" magyarul "tomeg mentalitas"-t koveti mindenki.


Amit csinal a tomeg, azt csinalja az egyen.


Az ilyen emberek valojaban iszonyu gyengek. Sokszor kepesek lemondani a szemelyisegukrol (ha van) a tomeg mentalitasert, hogy elfogadjak ot, es csatlakozzon a csordahoz.


Ilyenkor veszelyes az ember, mert ilyenkor eldobjak az erkolcsot, moralt meg a sajat velemenyeiket es ebbol nagyon rossz dolgok is ki tudnak sulni - lasd naci birodalom es zsidok kiirtasa.


Ez egyebkent egy nagyon osztonos viselkedese az embernek amin nagyon sokan nem kepesek uralkodni, mert felnek hogy a tomeg nem fogadja be oket akkor, egyedul maradnak, megutaljak oket vagy csak szimplan lesz*rjak oket.


Ezert minden aron csatlakozni akarnak es reszese akarnak lenni a tomegnek.


Sok ember tudja ezt amugy, meg szoktak gunyolodni hogy "en nem vagyok birka mint te" - de igazabol ok is ugyanugy reszese akarnak lenni valamilyen tomegnek minden aron.


A tomeg elemei eldobjak sajat termeszetuket es magukat mar nem mint "szemelyiseggel rendelkezo egyenkent" azonositjak be, hanem mint maga a tomeg. Tehat barmi ami a tomeg mentalitasa ellen megy, azt ugy erzekelik mintha ellenuk menne.


Az erosebb, magabiztosabb szemelyisegeket nem erdekli a tomeg, nem erdekli hogy elfogadjak oket, a velemenyuk akkor is megmarad ha van tomeg es elutasitja oket.


Az ilyen emberekbol nagyon keves van es altalaban ki is utaljak oket mert nem koveti a tomeget.


Nem feltetlen igaz, hogy aki nem resze a tomegnek es eros szemelyiseggel rendelkezik az boldogabb - ez termeszettol is fugg. Valaki kepes a tomeg nelkul elni es valoban boldogabb, valaki viszont beleroskad es megadja magat a vegen mert nem birja elviselni, hogy nem resze a tomegnek, azaz o nem a tomeg.

2021. nov. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Én tökre egyetértek veled, de az is lerágott csont, hogy folyton ezen megy a vekengés minden platformon. Kicsit kezd demagóg lenni.
2021. nov. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

"Nem feltetlen igaz, hogy aki nem resze a tomegnek es eros szemelyiseggel rendelkezik az boldogabb - ez termeszettol is fugg. Valaki kepes a tomeg nelkul elni es valoban boldogabb, valaki viszont beleroskad es megadja magat a vegen mert nem birja elviselni, hogy nem resze a tomegnek, azaz o nem a tomeg."


Nem a tömegről van szó ebben az esetben, hanem arról, hogy mikrokörnyezet szinten talál vagy sem az ember társaságot magának.

Nagyon ritka az az ember, aki valódi remeteként is jól él, és ezt egy neurotipikus ember nem tudja megtenni. Normális esetben ugyanis a közösség erőforrás. Ha pedig nem talál magának közösséget, akkor sajnos akármennyire is klassz ember, csak félkarú óriás marad.



Kérdező! A kérdésedre a válasz benned van. Nézd meg, hogy te kinek a szekerét tolod például. Beköveted az instacelebeket? elolvasod az interjút olyan emberrel, aki nem teremt értéket? Kire/mire szánsz időt, energiát, pénzt? Mész-e tüntetni, ha a tanárok, ápolók, orvosok fizetéséről van szó? Ha igazságtalanságot látsz, kiállsz-e az igazságért, vagy inkább nem keveredsz bele? Ha valaki panaszkodik, akkor türelmesen próbálsz segíteni, vagy "minek ment oda"?

2021. nov. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem ez az érték, csak ez az, ai a legegyszerűbb ember számára is befogadható, ezért, mint a birkák mennek utánuk és csodálják őket. De attól még, hogy valakit sokan bekövetnek az instán vagy sokan pletykálkodnak a magánéletükről, meg sokan irigykednek a kamu-gazdagságukra még nem lesz érték. Neked ez az érték? Vagy miért tartod annak?
2021. nov. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érték. De az ostoba buta csőcseléknek, ennyi az igénye, meg hogy ájfonyja legyen. És már a csőcseléknek is van annyi pénze, hogy megéri számukra celebgyárakat üzemeltetni, mint az rtl vagy a tv2.
2021. nov. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Pedig igaza van a kérdezőnek. A népszerű insta celebek többsége nagyon magas színvonalon ebből él. Aztán előadják, hogy mennyit dolgoztak. Hol van egyensúlyban az a "fizetés" amit ők kapnak, és egy normális dolgozó ember fizetése?

Az is nevetséges, hogy most is sok celebet kiutaztattak a Maldív szigetekre és ott pózolnak napok óta. Az egyiktől kérdezték, mit csinál ott. Válasz: Segítünk, hogy minden rendben menjen. Húha.

De olyan buta azoknak a többsége is, hogy rossz nézni.

Másik kedvencem: Egyiknek mindig arról szól a napja, hogy későn felkel, elmegy lovagolni, takarít otthon. És kitesz egy olyan kérdésmatricát, hogy nektek is nehéz napotok van? Igen, úgy látom neki is.

A Hódi Pamelás interjút én is láttam. Egy vicc, mikor mondja, hogy keményen dolgozott, mikor szerepelt az Édes életben.

Mindenki a semmittevéssel akar pénzt keresni és erre büszke.

Na meg a betanult Mobilfoxos reklámjaik :D Gáz...

2021. nov. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
A celebek nagy része nem hülye, sőt kifejezetten intelligens, csak pontosan tudja, hogy a hülyeségre nagyobb az igény. Egy átlag orvos keres annyit, mint egy átlag celeb. És egy olyan orvos, aki kiépítette a saját magán praxisát az kereshet annyit, mint egy celeb, aki sok munkával elért annál többet is, hogy szerepelt néhány műsorban.
2021. nov. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!