Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 2012-ben tényleg pánikhangulat...

2012-ben tényleg pánikhangulat uralkodott az emberek körében a maja világvége jóslat miatt?

Figyelt kérdés

Én még fiatal voltam akkor. Az egyik ismerősöm mesélte, hogy volt valami maja világvége jóslat, ami körül forgott akkoriban a beszédtéma. Asszem filmet is készítettek róla.

Mi igaz ebből? Vagy csak ugratni akar?

Tényleg napi szinten beszédtéma volt a világvége? Az emberek aggódtak a vég miatt, a kormányok is világvége- tervekkel álltak elő, a dúsgazdagok is bunkereket építettek maguknak emiatt, vagy csak hülyeség az egész?


18/F



2021. nov. 28. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy volt világvége-hangulat. poénból röhögtünk rajta egyet, ennyi. egy-két elborult ezós vette csak komolyan.
2021. nov. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszédtéma volt, de inkább 1999-ben. Arról beszéltek, hogy mivel évszázad és évezred váltás is történik ha az év átfordul 2000-be, leállhatnak a számítógépek számítógépes rendszerek. Ez természetesen mindenféle katasztrófákhoz vezetett volna. Pl repülők zuhantak volna le, betegek haltak volna meg a kórházak intenzív osztályain, leállt volna a közlekedés, összeomlott volna a tőzsde stb. Ezek a dolgok fogkalkoztatták akkor az embereket.

2012-ben senki nem vette a világvégét komolyan. Beszédtéma volt, de csak humor szintjén.

2021. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt valahol egy csoport (szekta?), akik ezt teljesen komolyan vették. Mindenüket eladták a pénzt a vezetőjük lenyúlta, ők meg várták a világvégét.
2021. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem voltál olyan kicsi, hogy ne emlékezz, hogy a szüleid hisztiztek-e.
2021. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem rohant a boltba wc papírért.

2012 ről 7-8 filmet készítettek ha a zs kategóriásakat is beleszámoljuk.

Már 3 világvégét túléltem, első után elvesztette a varázsát.

2021. nov. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy évvel vagyok idősebb nálad, de erre még én is emlékszem... A tévében mutatták, hogy valami ázsiai pasi túlélő bunkert vagy mit tudom én mit épített.:D Nem hiszem, hogy akkora pánik volt az átlag emberek körében.
2021. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
2012 december 22-én lettem 17 éves. Elképesztő bulit csaptunk 21-én, hogy ünnepeljünk "még egyszer utoljára" egy jót. Természetesen mindenki poénra vette, hogy itt a világvége, de megadta rendesen a buli tematikáját. Igyál még egyet, úgy is meghalunk, meg hát szülinapom is van:)
2021. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam 18 éves. Beszédtéma volt inkább, de mindenki csak poénkodott rajta. Volt pár idióta akik bekerültek a hírekbe hogy bunkert építenek meg eladják mindenüket és körbeutazzák a Földet hogy még láthassák a vég előtt.

Film is készült természetesen, 2012 címmel. Haverral meg is néztük a moziban. Hát nem szartuk össze magunkat utána sem.


Idén is felröppent mém oldalakon hogy egy diszgráfiás maja írta a naptárat és igazából 2021 a pontos dátum :D

2021. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es, az 1999-2000-es problémára én is emlékszem, úgy hívták: Y2K.

Az volt a lényege, hogy amikor beindult a számítógépgyártás az őskorban, akkor ugye senki nem gondolt rá, hogy valamikor majd 20-szal kezdődő évszámokat írunk, hiszen addig még rengeteg idő volt. Úgyhogy a dátum elejét nem programozták, hanem fixen beírták, hogy 19. Akkoriban még sokkal kisebb tárhelyek voltak, rengeteget számított, hogy a gép nem kiszámolja, hogy 19.. van, hanem fixen megkapja az első két számjegyet.

Csak aztán teltek-múltak az évek, és hirtelen a 90-es évek végét írtuk, az informatikusok megkongatták a vészharangokat, hogy baj lesz. Ugye még nem volt KRÉTA vagy okosotthonok, de úgy nagyjából minden más számítógépvezérlésű volt, mint pl. repülők, atomreaktorok.

Szóval elkezdődött az aggódás, de az okos informatikusok megoldották időre a feladatot.

Akkoriban terjedt el egy vicces mondás: A sötét középkort az Y1K probléma okozta.

2021. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es, úgy emlékszem, erről is készült valamilyen film, de nem jut eszembe a címe. Te tudod esetleg?

Egyébként ez akkor sokkal komolyabb dilemma volt, mint a 2012-es világvége.😀

2021. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!