Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idős emberek többsège...

Az idős emberek többsège mièrt nem èli a sajàt èletèt? Mièrt telepszik rà a gyerekekre, unokàkra?

Figyelt kérdés
Nem a 85 èves nènikre, bàcsikra gondolok. De pl. egy 60 èves ember mèg annyi mindent csinàlhat. Sport, utazàs, sèta, kutyàzàs, baràtkozàs, kiràndulàs, tanulàs stb.
2021. nov. 28. 20:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
LOL. Es idosebb emberek miert nem elhetik a sajat eletuket? Miert telepszik rajuk a csalad, bebiszitterkedes, penzlehuzas? Halalra epites, sajat penz koltesenek olyan szemmel nezese, mintha a csaladjat lopna meg?
2021. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt a megbeszélés lehet a döntő. Össze kell ülni, megbeszélni a közös igényeket, gyereket is belevonva, hisz ha szivesen van a nagyszülönél, akkor miért ne?.

De úgy kell beosztani az együttléteket, hogy meglegyen az egészséges középút és mindenki elégedett legyen. Értelmes emberek között ez teljesen megoldható és akkor nem lesz sértődés remélhetőleg senki részéről.

Én lányommal voltam hasonlóan. Amíg nálam élt, úgy érezte, rátelepszem. Talán kicsit igaza is volt. Mióta elköltzött, kialakult egy újfajta rend. Én nem lógok rajta, ő viszont magától is rengetegszer jön, vagyis mikor ráér és kedve van. Mindenki akkor megy a másikhoz, mikor ráér és mindkettőnknek megfelelő. Tökéletesen működik. Beállt egy aranyközpút és mindenki elégedett. Bár nálunk még nincs unoka, ha lesz, már megkaptam, hogy készüljek fel, mert rám lesz passzolva :D

Nyugodtan, már alig várom, hogy jöjjön egy újabb mókás időszak az életemben.

2021. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én az alábbi okokat látom:


- főleg nőknél, ez még egy olyan generáció, ahol a nőket úgy nevelték, hogy ők elsősorban anyukák, aztán majd nagymamák lesznek, az kell, legyen az elsődleges identitásuk... ha unoka, anyuka mellett van életük, nem lehet azonnal csicska hoppra ugrasztani őket bébiszittelésre meg miegymásra, akkor a női nem szégyenei

- nem mindenkinek vannak barátai, akikkel elmászkálhatnak ide-oda... sokuk nem is tartotta a régi barátokkal a kapcsolatot, mert inkább a gyerekekre meg a párjára koncentrált, vagy a barátok szintén a párjukkal meg a gyerekekkel voltak / vannak elfoglalva... aztán egyszerűen unatkoznak és magányosak

- szintén hasonló okokból egyszerűen nincsenek hobbijaik, amikkel le tudnák magukat kötni

2021. nov. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!