Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőtt korban miért veszítik...

Felnőtt korban miért veszítik el olyan sokan a képzelőerejük nagy részét, meg a gyerekekre jellemző meseszerű gondolkodást?

Figyelt kérdés

Persze, sokaknak marad a fantasztikus irodalom meg a filmek, képregények iránti rajongás, közöttük azért akadnak szép számmal, akik "sose nőnek fel" (ezt pozitívan értsétek), meg a művészi vénával megáldottak is izgalmas fantáziával rendelkeznek. De mégis rengeteg felnőtt olyan végtelenül unalmassá válik, képtelenek elengedni a képzeletüket, képtelenek eljátszani gondolatban meseszerű/fantasztikus helyzetekkel, lehetőségekkel. Sőt, sokan közülük negatívan értékelik azokat az embereket, akik viszont képesek erre.

Elmúltam már bőven harminc, de én az a kategória vagyok, aki "sosem nő fel". Bármikor bármiből kreálok egy fantasztikus helyzetet, és ezt igénylem is. Akárcsak gyerekkoromban. Persze, én is felnőttem, tisztában vagyok a valósággal, a lehetőségekkel, és imádom a tudományok egy részét is, de annál inkább szükségem van ezek mellett a "mesékre".

Annyira ebben vagyok elmerülve, hogy nem értem, sokakból miért veszik ki ez a dolog, ami viszont minden gyerekben megvan? Hova tűnik? Miért múlik el? Tudom, ahogy öregszünk, az agyunk is változik, na de ekkora különbségekkel? Vagy ez inkább amolyan "civilizált világunk velejárója" dolog?


2018. júl. 13. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Mert a legtöbb ember, előbb- utóbb eléri azt a kort, amikor már nem hisz a mesékben...
2018. júl. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Persze, ettől meg lehet álmodozni, de az meg "állítólag", az élet megrontója.
2018. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én sem _hiszek_ a mesékben, hanem élvezem őket. Kikapcsolnak, feltöltenek, rávilágítanak más szemszögből hétköznapi helyzetekre stb-stb.
2018. júl. 13. 23:05
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem hogy elvesztenék a fantáziájukat. Viszont ahogy felnövünk rájövünk hogy az ötleteink annyira nem is eredetiek, hogy sokkal többet kell tudni mint hinnénk hogy meg is valósítsuk őket, és sokan ebbe ölik a kreativitásukat. Ahelyett hogy feleslegesen álmodoznának tényleges problémákat oldanak meg a fantáziájuk használatával.

Szerintem ez egy elhasznált klisé hogy a gyerek fantáziája elhal felnőtt korra. Szerintem ellenkezőleg. Specifikus lesz, és gyakorlati tudás és tapasztalat birtokában felhasználható. Csak az már fel se tűnik mert természetesnek vesszük.

2018. júl. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
#3: Oké, de a legtöbb embert, talán más kapcsolja ki, más tölti fel.
2018. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Ez attól függ, milyen társaságban vagy. De alapvetően, ha eredetibb vagy másabb vagy, mint a többiek, kiútálnak, rád sütik, hogy prostituált vagy. Tanács: Légy egyforma, ne tűnj ki a tömegből, ha nem vesznek észre, nem te leszel a célpont.
2018. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

hát ennek a szomorú jelenségnek sok oka van, foglalkoztam/foglalkozom ezzel. Röviden, csak azt figyeld meg: az ember úgy születik, hogy a megismerés és (később) a kifejezés igénye benne van. A csecsemőnek minden érdekes, mindent meg kell fogni,forgatni,szagolni, rágni- hatalmas energiával veti bele magát a világ megismerésébe - és senki sem mondja ezt neki, hogy ezt tegye. Később rajzol, fest, táncol énekel, beszél ezekről a tapasztalatiról - alkot. Kreatív. És szereti. Ilyen az óvodás. Azután valahol az iskolás évek során ez összetörik... Weöres írja egy levelében: 'A gyereklélek spontaneitását és ragyogó tüzét kellene valahogy átmenteni a felnőttkorba.”

[link]

A "teremtő képzelet" sorsa korunkban, Pilinszky tanulmánya

[link]

2018. júl. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

hát itt a válasz....

a megkeseredett emberek sajnálják a mosolyt az arcodon, és a csillogást a szemedben, mert nekik már nincs, vagy talán nem is volt, vagy ha lett volna, ő is azt kapta, amit most ő ad tovább másoknak. Okoskodást, lehúzást.

2018. júl. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%
Az is igaz, hogy ha kicsit kitűnsz a tömegből, észre fognak venni. Ha észrevesznek, beléd fognak esni. És felnőtt korban az embereknek családjuk van. A egy közösségben pedig nem szeretik az ilyen potenciális veszélyforrásokat. Ezért hordtak régen a nők fejkendőt. Mindenki csúnyát és egyformát. Ez érthető, szerintem.
2018. júl. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Manapság kicsit megváltozott, azt veszik észre, aki csúnya fejkendőt hord. Mert mindenki kihívóan öltözik, abba esnek bele, aki nem. Tehát a lényeg az, ne tűnj ki a tömegből. Ha mindenki kihívó, te is legyél az, és minden oké lesz. Jó, ezt csak úgy mondtam, nem úgy, mint keresztény ember. Inkább legyél csak rendes, de számíts rá, hogy ki fognak utálni.
2018. júl. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!