Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok dagadt ember, miért...

Sok dagadt ember, miért takarózik mindig betegséggel?

Figyelt kérdés
Nem vagyok előítéletes, ezt szeretném leszögezni. Viszont mostanában egyre több a kövér ember, és egyszerűen nem értem, miért jó ez nekik, vagy ha nem jó, miért nem tesznek ellene? Én elhiszem, hogy vannak betegségek, ami miatt valaki túlsúlyos, de erősen kétlem, hogy annyi sokan lennének, csak ezzel takaróznak. De miért nem vallják be, hogy szeretnek zabálni, és kész? Talán még önmaguknak sem vallják be, pedig lehetne rajta változtatni. Nem kell éhezni, meg minden nap az edzőterembe járni, elég lenne tudatosabban táplálkozni, kevesebbet enni, hetente kétszer tornászni. Ez olyan marha nehéz? Jobb zsírdisznónak lenni, mint tenni kicsit az egészségért, jobb kinézetért?

2021. dec. 3. 09:32
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert az ember alapvetően gyenge, sokkal kényelmesebb picsogni, meg ráfogni a pajzsmirigyre meg hormonokra, mintsem leállni a zabálással, ami egyébként sokaknak "élvezeti cikk". Sokaknak csak ennyi örömük van az életben. Sz@r a munkályuk, sz@r az életük, otthon sincs rendben minden, nem úgy alakultak a dolgaik mint szerették volna, és egyetlen jó dolog az életükben az ízek élvezete. Ezt nevezzük érzelmi evésnek, sokan ezért nem képesek lefogyni sem.
2021. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb ember gyáva és nem vállalja a felelősséget saját tetteiért, gondolataiért, és inkább a könnyebbik utat választják, a hárítást, a kifogáskeresést.

Hazánk Európa egyik legelhízottabb országa, a világon is az élbolyban vagyunk ezzel.

Sokaknak inkább egyszerű sokat enni és semmit mozogni, aztán meg sírnak, mert az a könnyebb.


A felelősségvállalás nem divat Magyarországon. Viszont a kifogáskeresés, hárítás az már inkább.

2021. dec. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
70%

Mindenkinek a maga dolga a teste. Pont.

Nem kell "takaróznia" vagy "bevallania" vagy "mentegetőznie" hiszen saját magáról van szó.


Pl te is stresszelheted magad ilyen durván vadidegen embereken, hogy aztán 30 évesen agyvérzésben halj meg, ami a te dolgod. Szerinted érdekel bárkit is? Szerinted ki fog valaki írni ilyen kérdéseket arról, hogy az embereknek (*neked*) meditálniuk kéne, és ovakodni a stressztől, mert a stressz a legnagyobb gyilkos?

Ugyan kérlek. Felnőtt ember el tudja dönteni hogy mit akar, a többiek pedig szintén felnőttként el kell hogy fogadják.

2021. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
21%

#3

"Felnőtt ember el tudja dönteni hogy mit akar"


Tehát akkor a legtöbb ember öngyilkossági hajlammal rendelkezik, amiért nem vállalja a felelősséget, pedig nagyon jól tudja, hogy az ártalmas, amit tesz és így csak saját magát köpi akkor szembe.


Hát végül is, túlnépesedés van. Nem ártana kicsit, ha csökkenne a népesség, hogy a Föld fellélegezzen.

2021. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
89%

Az életmód szinte mindig az akarat függvénye...

Azért nem fogynak le, mert nem akarnak. Gondolj bele, hogy vannak akik úgy lettek felnevelve, hogy kisgyerekkoruk óta csak a zabálás megy otthon. Miért változtatna? Neki ez a természetes.

Tisztelet a kivételnek, akik valamilyen anyagcserezavarral, vagy genetikai rendellenesség általi hízáshajlammal rendelkeznek.

Ez a "nem akarom" dolog olyan, mint hogy sok alkoholista nem tudja letenni a piát, vagy sok bagós nem tudja letenni a cigit. Pedig elméletben mennyire könnyűnek tűnik. Nem?!... :,D

2021. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
58%

#4 Továbbra sem a te dolgod beleszólni, pláne ha nem kérik ki a véleményedet. Nem értem hogy ez miért olyan nehéz koncepció.


Arról meg nem is beszélve hogy ha egy információ olyan elterjedt, hogy még te is ismered (pl hogy a kövérség egészségtelen) akkor garantált, hogy mindenki más is tud róla. Az is, akinek beszélnél róla.

2021. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
80%

#6

Én nem szólok bele senki életébe, itt egy kérdés alatt fejtettem ki a véleményemet erről. Remélem ez nem bűn.


Hiába tudják az emberek, hogy a kövérség egészségtelen, akkor miért van annyi kövér ember hazánkban és egyre többen? Ja, mert leszrják. Az, hogy valamiről tudunk, az nem egyenlő azzal, hogy alkalmazzuk is.

2021. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez nem a mi dolgunk. Én sem teszek egy csomó dolgot, ami bassza mások csőrét (pl. gyerekvállalás), de nem érzem úgy, hogy meg kellene indokolnom. Nekem így jó, kész, lehet csinálni mindenkinek magának a bajt meg a programokat, majd csinálom, ha akarom. A legtöbb ember azért gyárt kifogást, mert mások olyan dolgokba ütik az orruk, amihez qrvára semmi közük. Hadd kövesse már el mindenki a saját hibáit, nem lesz attól másnak rosszabb, ha valaki máshogy hoz meg egy döntést az életében.


Mondjuk azokat én sem értem, akik maguktól hozzák fel a témát, rinyálnak rajta egy sort, aztán mikor megoldást javasolnál, az már nem kell, arra már folyamatosan van egy frappáns válasz.


De amíg nem az illető vergődik, addig mondjuk nem kellene faggatni és akkor nem kellenének kifogások, amikkel betömheti a szádat.

2021. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
10%
Zárasd be az összes mekdonálcot és börgerkinget, mert elsősorban ezek tehetnek erről.
2021. dec. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
81%
fúúú, amikor valaki elkezd edzeni, és így bekattan tőle. elveszti minden emberségét
2021. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!