Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért vannak oda...

Az emberek miért vannak oda az ilyen semmitmondó idézetekért?

Figyelt kérdés

“Mindenki azt ad, ami a szívében van.”


“Minden úgy jó, ahogy van.”


“Nem kell pénz ahhoz, hogy boldog legyél.”



És a többi kreativitás mentes ökörség, amikre 5-10 ezer lájk megy.


Miért ilyen egyszerűek az emberek?


2021. dec. 6. 09:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazságtalan azt mondani hogy az "emberek" általánosságban oda vannak ezekért, mert ez csak egy réteg. Nyilván azok az emberek vannak oda ezekért, akiknek az érzelmi intelligenciája olyan mint ezek az idézetek. Egyszerű mint a faék.
2021. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%

Igen tipikus nagyokos Facebook idézetek 😀

Kirakja hogy marha okosnak tűnjön és unatkozik is az ilyen

Szánalmas

2021. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1# Igazad van, általánosítottam.


De a kérdést megfordítva, vannak olyan oldalak ahol tényleg olvashatók jó idézetek (pl Mark Twain, Einstein, Karinthy Frigyes)


Fele annyian sem reagálnak rájuk.

2021. dec. 6. 09:31
 4/27 A kérdező kommentje:
2# Elsősorban oldalakra gondoltam, de igen, nagyon sokan kirakják a profiljukra, és nem értem. Mégis mi érdekeset talál ezekben?
2021. dec. 6. 09:32
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok oda. Sőt, kifejezetten irritál a neten, fb-on látható sok semmitmondó, Paulo Coelho stílusú idézet.
2021. dec. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

5# Nem ismertem, rákerestem:


“Ha valami ingyenes, az valahogy finomabb is.”


Kár volt. 😅

2021. dec. 6. 09:36
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

#3 "De a kérdést megfordítva, vannak olyan oldalak ahol tényleg olvashatók jó idézetek (pl Mark Twain, Einstein, Karinthy Frigyes)"

Azért, mert az a réteg kevésbé szokott Facebookon csüngeni, és idézetek lájkolásra pazarolni az idejét. Ez is az intelligencia része. :D

2021. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7# Ez is egy nézőpont, de magamból kiindulva, ha szeretem ezeket olvasni, követem az efféle kreatív tartalmat, és nemcsak könyvekből olvasom, telefon viszont mindig kéznél van, egyszerűbb.


Persze jogos amit mondasz.

2021. dec. 6. 09:40
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy bűn, vagy ciki csinálni, hanem azt, hogy ezeket olvasni egyfelől egyáltalán nem "kreatív tartalom", ahogy ezt többször is írtad mert csak idézeteket másolnak be, legyen az semmitmondó, vagy tartalmas.


Azok az emberek meg akik ezeket igazán értékelik, lehet, hogy a lyukas félpercükben nem a facebookon vagy a telefonon lógnak, még akkor is, ha kéznél van, hanem pl. könyvet olvasnak, netán beszélgetnek... vagy az e-mailjeiket nézik...

2021. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Mert a felszínes emberek is vágyódnak a bölcsességekre, és nekik ez már magas bölcsességnek számít. Ők még nem látják az értelmetlenségeit, alacsonyságait ezeknek. És amint látod, a lakosság többsége ilyen emberekből áll. Ebből következik, hogy ők építik a rendszerünket, és emiatt ilyen szopás itt élni. Miattuk.
2021. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!