Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha túl érzékeny...

Mit csináljak, ha túl érzékeny vagyok, és mindenkit megsajnálok?

Figyelt kérdés

Kicsit megpróbálom kifejteni, hogy mire gondolok😊 Szóval, az a “problémám”, hogy rettentően érzékeny vagyok, és nagyon meg tudom sajnálni azokat az embereket, akiket valamilyen balszerencse ér, még ha nem is ismerem őket. Tudom, ez valamilyen szinten mindenkiben benne van, de nálam már kezd túlzássá válni. Ha például tanúja leszek annak, hogy valakivel udvariatlanabbak akár boltban, akár máshol, rögtön megsajnálom, és képes vagyok egész nap azon gondolkodni, hogy őt ez hogyan érinthette, túltette-e már magát rajta. Vagy ha valaki elesik előttem, miután segítek neki, megint csak azon gondolkodom utána minimum egy napig, hogy jól van-e, nem-e sérült meg jobban. Mikor a netre felkerül egy felvétel, ahol valaki vét egy véletlen bakit a például a közúton, mindig elszomorodok a kommentek láttán, hogy annyian bántják, annak ellenére, hogy nekem is okoztak már balesetet vezetés közben. Akkor is csak azzal voltam elfoglalva, hogy a vétkező fél nem-e sérült meg, és utána is rengeteget gondoltam rá, egyáltalán nem éreztem dühöt, inkább aggodalmat egy teljesen idegen ember felé.

De a szorosabb kapcsolataimban is ugyanilyen vagyok, túl gondoskodó.

Ha valaki bunkó velem, akkor mindig arra gondolok, hogy biztos rossz napja van, biztos stresszes az élete/munkája, lehet hogy őt is valaki bántja stb, és ahelyett, hogy haragudnék rá, ilyeneken gondolkozom, és képes vagyok még elsírni is magamat, hátha én csináltam valamit rosszul.

Mikor régen a suliban atrocitások értek, akkor is rögtön a harag helyett szomorúságot éreztem a másik felé, hogy mi lehet az oka a gonoszkodásoknak, vagy esetleg nem-e velem van a baj.

Most biztosan sokan fogják azt írni, hogy biztos nem csinálok semmit, és azért van időm ilyeneken gondolkodni, de igazából már 2 éve dolgozom, és jövőre már egy másik városba is lesz lehetőségem elköltözni, ahova egyetemre is be tudok iratkozni. Sajnos a szüleim anno nem támogatták azt a szakot, ahova menni szeretnék, ezért is dolgozom most. Szóval amúgy elég tevékeny vagyok napközben is, de ezek sokszor motoszkálnak a fejemben, és most kezdem már tényleg betegesnek érezni ezt😅

Tudom, ez most ilyen kicsi, jelentéktelen dolognak tűnhet mások problémáihoz képest, de viszonylag sok energiát felemészt ez az egész.

Valaki tudna valami tippet adni? Nagyon szépen köszönöm, és hálás vagyok érte!🥰

Bocsánat, ha néhol csapongó, és túl hosszú az irományom, de jól esett kiírni egy kicsit magamból.

21/L



2021. dec. 7. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló voltam ennyi idősen és még utána is egy jó ideig.

Nem kell semmit tenned, majd az embertársaid jóvoltából megedződsz és nem szívod ennyire mellre a másokkal történteket.

Ehhez persze az kell, hogy jobban megismerd az embereket és elmúljon az idealizmusod feléjük!... de ezért fognak is tenni bőségesen, ne aggódj!

2021. dec. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 éves vagyok, és nem nőttem ki. Szorongóvá váltam, és annyira képes vagyok mások problémáit magaménak érezni, hogy testi tüneteket produkálok.

Ha pl. valaki elmeséli, hogy idegesíti valami, ami alapvetően engem nem zavar, akkor átveszem az idegességet, néha túl is reagálom.

Hozzám közel állók betegség tüneteit is átveszem.

Nem bírok olyan filmbeli jeleneteket megnézni, ahol bántanak valaki, vagy szenvedést ábrázol.

Sokat rágódok azon, hogy az élet mennyire igazságtalan.

Olvastam valahol, hogy ez a fajta hiperérzékenység mekkora áldás. Hát nem tudom, én átoknak érzem.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem ez nem kortól, hanem inkább személyiségtől függ. Lehet, hogy Te szerencsés vagy, és a javadra tudod ezt fordítani.

2021. dec. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 2-es, neked nagyon javasolnám pszichológus felkeresését, ha nálad noname idegenek ilyen-olyan gondja a saját szervezetedben rombol, legyen az akárcsak egy film, fizetett szereplőkkel!

Az majd közreműködik, remélhetőleg sikerrel, hogy helyére kerüljenek nálad a dolgok! Isten látja lelkemet, nem rosszindulatból mondom!

A Kérdező meg még fiatal, remélhetőleg nála az 1-es által leírtak normális mederbe terelik a dolgokat és nem fajul el betegessé, mint nálad, mert csak a saját életeteket rongyoljátok!

2021. dec. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Amikor valakit megsajnálsz, és egíteni szeretnél neki, kérdezd meg magadat, hogy pl.: "Tényleg nekem kell segítenem?", "Csak én tudok neki segíteni?", "Életveszélyben van? Nem? Akkor nem az én dolgom".
2021. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Azok ilyen kényszeres segítők, akiket a szüleik gyerekkorukban parentifikáltak, kis felnőttet csináltak belőlük, hogy csinálják meg a dolgokat szegény, fáradt anyuka-apuka helyett (akik lehet, hogy részegen aludtak).
2021. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az mindenféleképen pozitívum szerintem, ha nem utalkozol.

Kezdj el hinni a karmában,igy minden okal történik.Azért szenved ha szenved, hogy tanuljon belőle fejlődjön a lelke. Lehet túl dokmatikus ez így neked.

Van egy jó olvasmány is. Ha érdekelne az élet utáni végső igazság keresès.

2022. júl. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Egy cukor ember vagy, sorozatban kéne Téged gyártani.

Arra vigyázz, hogy ne használjanak ki. :(

Sajnos idővel meg fogsz változni a sok gonoszságot látva, én is teljesen átalakultam. :(

Bár lehet, én csak a rosszra figyeltem, és azért.

A szépet kell látni mindenhol, mindenben.

2022. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!