Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha adok egy hajléktalannak pl...

Ha adok egy hajléktalannak pl egy kis üveg alkoholt mert kinézi a kezemből és megsajnálom, az jó vagy rossz gesztus?

Figyelt kérdés
Jó mert,adakoztam, vagy rossz mert ezzel hozzájárultam az alkoholizmusához. Szerintetek?

2016. jún. 8. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki nincs tisztába a tettével annak semleges , de aki ezen már filózik az rájön hogy negatív cselekedet . Pénz esetén két esélyes , mert vehet rajta élelmet de cigit és zugfőzdés fagyállós metilt is akár .
2016. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
85%
Annak a szerencsétlen embernek valószínűleg alig van öröme az életben. Kapott egy kis alkoholt, annak örülni fog, legalább segít enyhíteni a kínján meg a rossz életén. Nem arról van szó, hogy miattad kellett kicserélni a máját, vagy valami :D
2016. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kinézi a kezemből és mindenképp segíteni szeretnék, akkor megkérdezem, hogy mire van szüksége. Vagy esetleg bemegyek egy közeli boltba és veszek neki ásványvizet meg zsemlét. (És nem a pénzt adom neki, mert abból akár alkoholt is vehet.)
2016. jún. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikor odaadtam neki, sírva fakadt az örömtől. Más nem volt nálam azért adtam oda neki. Csak elgondolkodtam hogy ez, jó is meg rossz is egyben.
2016. jún. 8. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:
A te szempontodból biztos jó, mert jobban érzed magad az adakozástól. Akikbe meg beleköt az alkoholtól felbátorodott csöves, az meg úgy gondolja, hogy jó nagy genya vagy..
2016. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán adok pénzt hajléktalanoknak. Régen adtam, de amikor többször észrevettem, hogy a megkapott pénz 2 percig sincs a zsebében és nem azért mert elrohant volna piát vagy kaját venni, hanem mert nem sokkal az adakozásom után megjelent két cigány akiknek rögtön oda is adta az összes pénzt ami nála volt. Ezt nagyon sokszor tapasztaltuk. Az egyik hajléktalant meg is kérdeztem, hogy kényszerítik a koldulásra, de közölte, hogy nem..Később tőle is elvették.

Azt is észrevettük, hogy sok nőnél a város különböző kerületében ugyanaz a plakát van a kezében nagyjából olyan szöveggel, hogy segítsenek rajta mert beteg és egyedül nevel 3-4 gyereket. Szóról szóra megegyezett a szöveg minden nőnél.

De átéltem azt is amikor 2 gyerek koldult, hogy éheznek, a tesómmal bementünk a boltba, kaját vettünk, üdítőt vettünk, sütit vettünk, majd amikor oda adtuk nekik, hogy egyenek, finom mind (meleg pékáruk, szendvicsek) a 10 év körüli fiú a földhöz vágta, és ordenáré stílusban ordított, hogy a pénzt adjuk B+ ne zabát! Majd ők vesznek amit akarnak.


Na azóta nem adakozom. Sőt másoknak is mondom, hogy nagyon nézzék meg kinek adakoznak, mert nagyon sokszor a striciket támogatják jó szándékból.

2016. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is alapvetően jó tett. Persze nem jó, hogy nincs más öröme, mint az alkohol, de ilyen szélsőséges helyzetben az sem érdekel, ha alkoholt vesz valaki a pénzemen. Én a pénzzel lehetőséget adok, még ha kicsit is. Hogy mit csinál vele, az ő dolga. Ha valaki ennivalóra koldul, azt megkérdezem, mit kér, és megveszem, de ha nem mondja, akkor nem bánom az italt. Nem szeretem a meséket, aki ilyennel jön, annak általában nem adok. Ne akarjon becsapni. Csak a pénz tényleg nála maradjon.
2016. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sunshinedoll ***** válasza:
#6 Akkor vegyél neki kiflit? Lol.
2016. jún. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!