Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzékeny adatnak számít, ha...

Érzékeny adatnak számít, ha valaki egy bizonyos kor után még a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Sokan vízválasztónak tartják ezt (függetlenül attól hogy semmi közük hozzá) és nem csak párválasztás szempontjából, hanem már munkahelyen is. Ezek után minősül ez legalább olyan érzékeny adatnak, mint a politikai nézet vagy a hovatartozás?
2021. dec. 7. 13:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Igen, mivel látszat világot élünk. Lehet ezzel károkat okozni rendesen.
2021. dec. 7. 13:36
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Engem nem érdekel mit mondanak, a szüleimmel nagy házban élünk, ha párkapcsolatom volt akkor sem volt probléma, felesleges lenne házat vennem még akkor is ha lenne rá pénzem. Innentől kezdve mindenki azt gondol ami jól esik neki.
2021. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ügyesen megválaszoltad a kérdésedet XD
2021. dec. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen ugyan miért érdekelne ez bárkit is?

Állásinterjún sem szoktak rákérdezni, de utána meg már az embert a munkája alapján ítélik meg.

2021. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


"Az érzékeny adatok törvényben értelmezett fogalma tág: adatnak minősül minden olyan információ, ami az adott személyt jellemzi, rá vonatkozik, vagy vele kapcsolatba hozható. Ilyen adatok például a természetes személyazonosító adatok (név, lakóhely, születési hely és idő stb.), illetve a családi állapotra, a szakképzettségre, a vagyoni helyzetre, munkahelyre, ismerősökre, barátokra, utazásokra, vásárlásokra és a banki ügyekre, … vonatkozó adatok. Különleges szenzitív adatnak számít: szexuális élet, egészségügyi állapot, vallási/ világnézeti meggyőződés, érdekképviseleti szerv tagság, káros szenvedély, bűnügyi személyes adat, nemzeti/ etnikai hovatartozás."


Szóval ha nagyon akarjuk ráfoghatjuk hogy igen, "érzékeny adat".

2021. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennél sokkal érzékenyebb adat, hogy van-e autód. És ha van, akkor ráharapnak, hogy saját autóddal menj el ide-oda-amoda.

Amit te piszokul nem szeretnél, mert munkába alapesetben busszal járnál. És nem kötelezhetnek arra, hogy az autódat a cég érdekében koptasd, akkor sem, ha megfizetik.

2021. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

3# Köszönöm szépen. :)


Valóban leírtam a véleményem én is, mert miért ne? :D

Természetesen ettől függetlenül mindenkiére is kíváncsi vagyok, hisz azért írtam ki. :D


4# A munkahelyen? Látszat világot élünk, kiközösítés, kirekesztés, stb. Mert van ám ilyen. De ez még csak az idegesítő része a dolognak, hisz a rendszerváltás előtt megtanították felmenőink, hogy a munkahelyre pénzt keresni kell bejárni, nem bratyizni, ebből kifolyólag nem szeretni kell, hanem pénzt keresni.

A veszélyesebb része, amikor a munkáltató ez alapján szelektál, hogy kit tartson meg. Mert ilyen is van. :(

2021. dec. 7. 13:56
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Elfelejtettél profilt váltani, és túl gyorsan írtad a választ 😃
2021. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szinte sejtettem, hogy valami ilyesmit fogsz reagálni. :D
2021. dec. 7. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Azoknak akik ez alapján "diszkriminálnak" kötelező érzékenyítő tréninget írnék fel. Azok iránt, akik nem tudnak egy bizonyos kor után sem elszakadni otthonról, természetesen nem kényelmi hanem rajtok kívülálló okokból.
2021. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!