Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha beszélgetés közben az...

Ha beszélgetés közben az illető a többször a kezemre pillant, hogy tartom, akkor a testbeszédemet akarja olvasni?

Figyelt kérdés
Baromira zavaró...

2021. dec. 7. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Én csak annak nézem a kezét, akinek feltűnően szép, hosszú ujjai vannak.

Vagy akinek nem akarok a szemébe nézni, és inkább nézem a gesztikulációit.

2021. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

1: Meg akarja kérni a kezed.

2. lehetőség: Fél a pofonodtól.

2021. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg igen
2021. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Vagy csak tetszik neki a kezed.
2021. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Vagy csak zavarja, hogy milyen intenzíven gesztikulálsz.
2021. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Kérdezd meg legközelebb, hogy miért nézi a kezed. Én biztos megkérdezném, ebben semmi bunkóság nincs, max neki lesz kellemetlen, de talán abbahagyja.
2021. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
38%
Én is amondó vagyok, hogy tetszik neki a kezed. Egy-egy női kéz gyönyörű tud lenni. Én is imádom a feleségem pracliját.
2021. dec. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem tud hova nezni, nem akar az arcodra.
2021. dec. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Szép kezed, kormod van.

2. Csúnya kezed, kormos van

3. Valamit csinalsz a kezeddel

4. Kicsit izgul, nemtudja hova nezzen, inkabb a kezedre nezett

2021. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nézd annyi minden lehet.


Egyrészt a kezünkkel többnyire illusztrátor gesztusokat adunk le, általában a mondandónkkal és az elmehuzalozottságunkkal szinkronban. Elég gyakori amikor a kezek irányokat, alakzatokat jeleznek, de gyakran közvetítenek egyfajta szinkronjelet. Mi mihez tartozik, néha az emberek például halmazolnak a kezükkel vagy azt jelzik, hogy milyen információs egységekben kezeli az elméjük az infót. ezeket a jelzéseket a tudatalattink veszi és a jobb megértéshez használja.


Haonló funkciója van a szemmkontaktusnak is, ott is egyes funkciókhoz, páldául a vizuális képzelethez, vagy az emlékezéshez, adott irányokba néz a szem. Emiatt a másik ember tudatalattija nagyjából érti, hoghy a másikunk elméje éppen mit csinál az információval. Ez is a jobb megértést segíti.

Mivel különbözőek vagyunk, van aki mereven erőlteti a szemkontaktust, ami mások számára kényelmetlen, van aki pont ezért esetle a kéz mozgásokból szeretne információt kinyerni. De ezek nem tudatosak. Nem arról szól, hogy valaki olvasott egy testbeszéd könyvet vagy megnézett egy sorozatot és mindjárt átment szakértőbe és tudatosan beléd akar látni, ő csak ilyen, így szerezz a megértéshez plusz infót.


Nos ez csak az egyik ok.


Megint írok olyasmit ami nincs a testbeszéd könyvekben, de egyébként ez főleg a nők szokása. A gyűrűt keresik a szemükkel, főleg azt, hogy van-e és hogy meg van-e még.


De kismillió másik oka lehet amúgy. Még akár az is hogy egyszerűen valamilyen kognitív funkcióhoz pont arra kell néznie.

2021. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!