Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik egyből rohannak leutánozn...

Akik egyből rohannak leutánozni másokat azok mindig irigyek is közben?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Igen valószínűleg irigyek vagy nincsenek saját gondolataik/ ötleteik, ezért mennek mindig mások után.
2021. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kései Sirató ***** válasza:
69%

Nem feltétlenül.


A divatnak is az a lényege, hogy bejön valami divatba és elkezdjük utánozni.

2021. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem feltétlenül, én pl. azért követek 2-3 illetőt, mert nagyon tetszik, amiket hordanak és én magamtól nem találok olyan jó ruhákat, de amikor látom, hogy mondjuk a Betti megint milyen jó kabátot talált, akkor én is szerzek. Nem igazán értem miért kellene irigyelni bárkit, főleg ha neki a zöld áll jól, nekem meg a piros és ugyanúgy lehetőségem van hasonlót venni. A fordítottja is előfordul egyébként, egyszer pl. kék tincseket festettem a hajamba csak úgy és pár nap múlva az egyik csaj ismerősöm is hasonló hajat csináltatott,de ilyen nem szokott zavarni.
2021. dec. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem vèletlenül nem a divat rovatba tettem
2021. dec. 15. 08:58
 5/5 Kései Sirató ***** válasza:

Az utánzás és az irigység között nincs logikai összefüggés, a 2 különbözik annyira, hogy az egybeesés csak véletlenszerű és esetleges.


A divat csak egy példa volt és az emberek 90 %-a követi a tágabb értelemben vett divatot, nézd meg, milyen frizuradivat volt 10 éve, 20 éve, 30 éve 50 éve 80 éve és meglátod, hogy összességében majdnem mindenkin érződik a trend.


Ha valaki egy szakmát tanul, akkor is le kell utánoznia a szaktanárait, oktatóit, az utánzás az élet minden területét átszövi.

2021. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!