Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha valakit meglátok és tetszik...

Ha valakit meglátok és tetszik az öltözéke és próbálom leutánozni, úgymond irigylem azt a személyt az gond?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm aki mindig mutat valami újat és én meg próbálom őt követni, de mire utolérem addig kimegy a divatból. Olyan érzésem van, mint hogyha próbálnék neki megfelelni, hogy tekintsen engem is az ő rangján. Együtt nőttünk fel kicsike korunk óta együtt voltunk és most lett egy társasága és az megváltoztatta az egész személyiségét, ami viszont nagyon tetszik nekem és azért próbálom őt követni, de nem megy. Az baj hogy próbálok neki megfelelni?

2021. márc. 18. 23:34
 1/8 anonim válasza:
76%
Igen, baj. Milyen lett ő?
2021. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj.
2021. márc. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha másoknak akarsz megfelelni az régen rossz. Magadnak akarj megfelelni, senki másnak.
2021. márc. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
nem is fog menni, mert mindenki más, ne neki próbálj megfelelni, hanem önmagadnak. Olyan dolgokat vegyél fel ami tényleg Te vagy, persze lehet inspirálódni máshonnan. Az már rég nem jó ha egy barát elvárja hogy megfelelj neki, a barátok azért szeretnek, aki valójában vagy!:)
2021. márc. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, baj. Legyél eredeti, legyél önmagad.
2021. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem baj ha hasonlítani szeretnél rá, példaképeddé teszed. De az igen ha megfelelni is neki szeretnél. Ott önértékelési gondok vannak sajnos, próbálj beszélni egy harmadik féllel, és kérd meg hogy adjon tanácsot, egy belsős ember valószínűleg jobban tudni fogja hogy miért érzel így mint mi.
2021. márc. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok 2 személlyel.

Nem kéne foglalkozni igazából azzal, hogy más milyen. De az önbizalom az oka mindennek.

Keresd meg, mi van benne amit te el akarsz utánozni.


Én esetemben nem őket akarom utánozni, mert ők emberileg nem jók... Korábban nem öltöztem nagyon változatosan. Nem volt ennyi színes, vidám ruhám, nem volt annyi táskám, nadrágom stb., szóval nem volt változatos, de akkor nem is zavart annyira. Meg is híztam. Egy ideig nem zavart se a ruha, se a kilók... Ők persze mindig tettek megjegyzést rám. Persze ők mindig tökéletesek voltak, szerintük. Nem miattuk, magam miatt, amikor már zavart - elkezdtem később diétázni és lefogytam vissza. Vettem ezt azt magamnak, csinos ruhákat, cipőt, táskát. Hajamat befestettem. Ezzel akartam új lapot nyitni magamban, lezárni azt az énemet magamban akit eltaposhattak.


Őszintén szólva az örökös lenézésükkel igen csak elment a maradék önbizalmam, és a ruhák által is próbáltam visszaszerezni. Eléggé gallyra tettek ők engem lelkileg. Azt tudom, hogy mindegy mit veszek fel ha valaki nem szeret, akkor sem fog, sehogy... Így hogy jobban öltözök is kaptam tőlük megjegyzést a dicséret mellé ruhámra, nehogy már jól érezzem magam. De velük szemben és csak velük szemben érzem azt, hogy ha nem érdekli őket akkor is ki kell néznem jól, ha muszáj találkozni. A kisebbségi érzés hát igen... Ők mai napig semmibe néznek engem és talán van bennem is ez a dolog, hogy ne tekintsem magam hozzájuk képest kevesebbnek, mert nem jobbak... mert éppen jobb kocsija van vagy nagyobb a ház, igaz nekünk lakás van ugyanolyan értékben... Nem jó emberek, mert tönkre tettek lelkileg, holott én csak azt akartam hogy elfogadjanak engem amilyen vagyok és szeressenek, ami nem történt meg. De mivel férjemnek fontosak ők, ezért olyan mély bennem a dolog és hogy egyedül kellett megküzdenem velük és saját magammal... Amikor velük találkozunk, felveszem magamra a páncélt és megtartom a kellő távolságot. A ruha egy eszköz abban a helyzetben.

2021. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akit nem szeretek, nem tisztelek, arra nem áldozok plusz időt és figyelmet. Más dolog, hogy mindig tisztán, rendesen öltözöm, és mindenkinek megadom a mindenkinek járó emberi hangot és bánásmódot.
2021. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!