Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vágyom emberek közé,...

Tímea7612 kérdése:

Nem vágyom emberek közé, mondhatni nem szeretem az embereket. Normális ez?

Figyelt kérdés
Nap mint nap tömegközlekedéssel utazom, a munkahelyemen is emberek vesznek körül, de egyre inkább azt érzem, hogy irritál az emberek többsége. Társaságba nem járok, barátaim nincsenek. Nem is hiszek abban, hogy két nő között létezik igazi, őszinte, irigységmentes barátság. Van egy gyermekem és egy párom, meg egy cicánk. Nekem ők éppen elég. Ha lehetne, otthonról dolgoznék, de nem olyan a munkám, ami ezt megengedné. Nem hiszek az embereknek, nem bízom bennük, meg sem próbálok barátkozni (fentebb írtam is, hogy miért). Mások is vannak így?
2021. dec. 14. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. dec. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen
2021. dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én fogalmaztam rosszul, de egy kicsit bővebben kifejthetnétek a választ. :)

Miért érzitek így? Belőletek mi váltja ki az emberek utálatát? Mit tesztek, vagy próbáltok tenni, egyáltalán lehet-e tenni ellene?

2021. dec. 14. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. Nem szeretek szomszédokkal se elmélyülni, kivagyok kakikavarástól...
2021. dec. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát amikor heti 5 nap iroda volt, ugye tömegközlekedéssel utazva, és főleg, hogy én amióta dolgozom, tanulok is, tehát heti párszor valami suli is - nagyon éreztem, hogy túl sok az ember. Nem volt kedvem baráti programokhoz sem, én alig kezdeményeztem, másokét pedig többször is lemondtam.


Én például nagyon igénylem az egyedüllétet, az énidőt, hogy a közelemben ne legyen más. Az énidőben pedig főleg szabadjára ereszthessem a gondolataimat vagy olvashassak a neten arról, ami épp nagyon érdekel. Esetleg hobbizzak. Ha mindez nincs meg, minden bajom van, még testi is.


Az állandó emberek között lét pedig leszív. Tömegközlekedésen vadidegenek az intim szférámban, néhol a járdán, zebráknál is tömeg, boltban is tömegnyomor. Ráadásul a viselkedésük is szörnyű, amolyan ősi ösztönöktől vezérelt és kevésbé tudatos, ilymódon többek között nem udvarias. Vagy például nem tudok 5-10 percet egyenes vonalban és egyenletes sebességgel gyalogolni, mert egész egyszerűen úgy viselkedik a többség. Szemből nem enged el, nálam lassabban gyalogolva bevág elém stb. Boltban ha az ember udvarias és vár a sorára a termékek előtt, nem engedik oda, bezzeg amíg ő nézelődne, bejönnek és szabályosan kitúrják mondjuk a samponok elől...


Nem tudom, pszichológiai értelemben mennyire "való" az embernek vagy bármilyen élőlénynek, hogy folyamatosan vadidegen egyedek vannak baromi közel és baromi nagy mennyiségben. Bolt, tömegközlekedés, utca, munkahelyi konyha, menza.



Ha heti pár nap home office van, távoktatás van és a tömegközlekedés egy részét ki tudom váltani mondjuk bucajjal, valamint a vásárlást online (ami tanulás mellett az időigény miatt se mindegy), akkor nálam beáll az egyensúly. Akkor hajlandó vagyok barátokkal találkozni, be lehet vinni engem a belvárosba, elviselem a zsúfolt helyeket (ha az pl egy látnivaló).



Én magamnak amúgy egy erdő közepén levő tanyát tudnék elképzelni.

Leszámítva a problémákat, mint ki segít gond esetén, rendőr, tűzoltó, mentő hogy ér oda, internet van-e, milyen, ugye magamnak nem feltétlen tudok mindent megtermelni, de akkor hogyan járok be dolgozni...

2021. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Én ugyan home office-ban dolgozom, de rosszul vagyok ha nagyritkán felszállok a BKK-ra vagy beülök a kocsiba vagy elmegyek vásárolni. Durva tömegundorom van.


Futni is hajnalban megyek a kutyával, este meg későn megyünk sétálni, amikor kevesen vannak az utcán. Szerencsére a férjem is ilyen. :D a szűk baráti körön kívül mi sem nagyon barátkozunk, jópofizni megy egyikünk sem szeret.


A szomszédokkal jóban vagyunk, max 2 mondatot beszélünk ha összefutunk, de már akkor is szabadulnék.

2021. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mo.-n normális, egészséges lelkületű országban azonban nem az.
2021. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!