Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit neveztek semmirekellő,...

Kit neveztek semmirekellő, felkapaszkodott, mondhatni ""értéktelen"" embernek?

Figyelt kérdés

Nekem például a "sztereotíp prolik" ilyenek. Dolgozik amennyit szükséges, elkölti minden pénzét, majd mikor lát egy 2-3 millió körüli értéket képviselő Audit mondjuk, hangosan elkezd fröcsögni, hogy rohadna meg, miből lehet neki, biztos strici, meg mit tudom én milyen drogdíler, ilyenek.


Nyilván vannak senkiházi, gátlástalan csalók és bűnözők, de ezek minden "luxusautóra" azt mondták, hogy bűnözőé, fel kéne gyújtani, és így tovább. A kivétel fogalmát, az önerőt, meg efféléket nem is ismerték. Tehát a szemellenzős, csőlátású fröcsögőket rühellem.


VOlt több ilyen "barátom" is, de szerencsére elfelejtettek engem mikor pár találkozót lemondtam.


Nektek mi ez az embertípus? Kíváncsi vagyok ki milyen példákkal találkozott, ami kiakaszotta.



2020. jún. 24. 19:41
 1/7 A kérdező kommentje:
jaaa, és NEM vagyok pénzes. Nem azért tettem a luxusautót idézőjelbe. De szerintem a luxus kategória alja is a 8-10 milliónál kezdődik, az is jószándékkal. Csak nekik minden luxus volt ami az övékénél többet ért, jobb, kényelmesebb, könnyebb volt.
2020. jún. 24. 19:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A "felkapaszkodott" jelentése teljesen ellentétes az általad körülírt, csóró és tudatlan prolival.
2020. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden aranyásó, celeb és netes személyisegek 99%-a, akik csak mutogatják magukat az instán.
2020. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Magamat. Nem szidok másokat, de gyűlölöm a világot és tudom magamról, hogy értéktelen vagyok. Nem hiányoznék senkinek.
2020. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk amit te csinálsz a kérdésedben, az a fröcsögést mint olyat, tökéletesen kimeríti...

Szóval tipikusan az az amit szabad Jupiternek, nem szabad a kis ökörnek kategória.

De ha nem vagy "pénzes", akkor miért zavarnak a luxuskategóriát kritizálók tábora?

Gondolom megvettél valami lefingott öreg audit, és zavar a hozzá nem értők fikázása. Pedig ha tudnák, hogy ér kb 300 ezer forintot, meglepődnének, igazam van?

Apropó, miért nem vettél ugyanannyi pénzből legalább egy normális autót? Csak nem passzol rád a sztereotíp proli jelző, aki minden spórolt pénzét autóra költi?

2020. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál, plusz a mindenféle celeb, egy filmes sztárocska, egydalos énekes, dj, zenész, stb.
2020. jún. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt kívülről lehetetlen megmondani.

Aki sok pénzt szerez legális úton, arra nehéz rásütni azt, hogy "értéktelen", hiszen az értéket (pénzt) nyilván értékért cserébe szerezte - valamit nyújtott érte, amiért busásan megfizették.


Hogy morálisan te milyen "értékesnek" tartod, mint embert, az pedig baromi szubjektív.

2020. júl. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!