Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ennek valami belső oka,...

Lehet ennek valami belső oka, vagy csak magamat "mentegetem"?

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdtem negatív irányba változni. Először sokat edzettem, diétáztam és fogytam is. Siker volt, bár szenvedésnek fogtam fel. Nem voltam vagy vagyok kövér (magasságomhoz még pont jó) de nem tetszem magamnak. Önbizalmhiány miatt volt az egész. 3 hónappig bírtam, de olyan stressz volt és a végére éheztem. Ez alatt feszült voltam, ugyanakkor kedvetlen, de energikus. Az után jött az éles váltás. Azóta ingadozik a hangulatom, lusta vagyok és nagyon fáradt. Mindig csak aludnék, napi 10 órát is akár. Túl sokat eszem, emiatt híztam is. Nagyon nem jó így, mert egyre jobban utálom magam, viszont, mintha nem lenne erőm újra fogyókúrázni, pedig érzem, hogy kell. Én úgy gondolom lusta vagyok, a párom szerint lelki eredetű a baj.
2021. dec. 16. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem élted meg sikerélménynek, rossz szájízt hagyott, nyögvenyelős volt, ezért nem tartottál ki. Most meg csak simán rosszul érzed magad, mert nem jött össze. 3 hónap "stressz" kikészített.
2021. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza lehet a párodnak, tényleg lelki eredetű bajnak hangzik, nekem is hasonló önutáló tendenciáim vannak, ugyan nekem nem a külsőm miatt, pedig én is elhízott vagyok (dolgozok rajta, van is eredménye és sokkal jobban érzem magam, energikusabb vagyok, stb.).

Próbálj őszintén elgondolkodni, hogy mikor is indult ez az önutálat, mi váltotta ki, hogy elégedetlen vagy magaddal, még az is előfordulhat, hogy nagyon régről hordozol magaddal valamit, ami most felütötte a fejét.

Esetleg érdemes lenne egy pszichológust is felkeresni, ők segíthetnek ennek az egésznek a végére járni, megéri időt és pénzt áldozni az egészségre, legyen az testi, vagy mentális, nagyon le tudja rontani az ilyesmi az életminőséged, mint ahogy érzed is.

2021. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Sikeresnek sikeres volt. Többet fogytam, mint terveztem. Az eredmény tetszett.

#2 A munkám mellett nem biztos, hogy megengedhetem a pszichológust. Kevés az időm és azt szeretném a fontosabb dolgokkal eltölteni.

Valamint ha az a kérdés, mikor kezdtem el utálni magam, a válasz rá, hogy mióta az eszemet tudom. Nem is emlékszem olyan isőszakra, hogy szerettem volna magamat. De ez eddig nem okozott gondot.

2021. dec. 16. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:

És miben nyilvánul meg nálad ez az önutálat? Szorongás, olyan gondolatok, hogy hülye, buta, csúnya, alkalmatlan... vagyok? Vagy köthető-e valamilyen szituációhoz?

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, csak nekem segített sokat, hogy tudtam így elmélkedni, elmondani másnak, hogy mit is érzek és egyrészt könnyített is a lelkemen, másrészt segített is megérteni azt, hogy mi miért van.

Nyugodtan írhatsz privátban is, ha szeretnél!


2-es vagyok.

2021. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!