Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról,ha valaki...

Mit gondoltok arról,ha valaki 30 évesen is "nem megyek el gyárba dolgozni diplomával" mentalitást követi?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm.Állandóan panaszkodik,hogy nem veszik fel sehová a szakmájában,ahová beadja a jelentkezését.


Vagy vissza sem hívják,vagy ha elmegy állásinterjúra,akkor sem őt választják.


Az anyja azt mondja,hogy mindegy,hogy hová,csak menjen el dolgozni akkor.

De ő azt mondja nem fog 3 diplomával gyárban dolgozni.

Meg,akkor csak benne ragadna ebben az állapotban,inkább próbálkozik tovább,és adja be tovább az önéletrajzokat.


De ez már vagy 2-3 éve megy.


Igazából anyagilag nem szorulnak rá,hogy dolgozzon,mert az anyjának jó nyugdíja van,így is megélnek.


Mit gondoltok erről?

Ez mennyire az egyén hibája?

Ez gyakori lehet,vagy csak ő nem talál semmit a végzettségével?

Vagy a személyiségével lehet gond,ami nem szimpatikus az állásinterjún?


Szerintetek meddig érdemes próbálkozni vagy mennyi ideig,és mikor jobb belátni,hogy hát hiába van X diplomád,nem vagy alkalmas bonyolultabb munkára.


2021. dec. 17. 08:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%

Az övé is, meg a szülőé is.

Mert megteheti.

Ha az anyukája meg hirtelen meghal, akkor ott lesz egyik pillanatról a másikra jövedelem nélkül.

Én diplomásan összevissza küldtem mindenhova az önéletrajzot, jártam ezerrel az állásinterjúkra, betanított munkára is, mert dolgozni akartam. Közben lehet állást keresni a végzettségnek megfelelően, és váltani.

Nekem is van ismerősöm hasonló mentalitással, valahogy mindig vagy a leendő főnök a hibás, illetve a kollégák nem szimpatikusak, nem bírja a fizikai munkát stb.

Még nincs harminc. Az anyjának a jövedelme az ápolási díj a nagymama után. A nagymama súlyos szívbeteg, idős. De a gyerek lelkét kímélni kell.

2021. dec. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Mi a végzettsége?
2021. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Azt hiszem közgazdász,valami pénzügyi,a 3-at nem tudom.


Több bankban is volt egyszerű ügyintézőnek interjún,de sehová nem vették fel.

2021. dec. 17. 08:27
 4/30 anonim ***** válasza:
73%

Az ő dolga, meg az anyjae.

Én nem tartanám el a 30 évest, nálam a dolgozik, vagy költözik lenne az opció.

2021. dec. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nála nem az a baj,hogy nem akar,hanem,hogy ő nem akar bármit dolgozni.

Azt mondja nem azért tanult ennyit,hogy gyárban dolgozzon olyanok mellett,akiknek 8 általánosa van.

2021. dec. 17. 08:29
 6/30 anonim ***** válasza:
51%

Majd akkor fog szívni ha anyuka meghal és nem lesz kin élősködni.


Amúgy nekem is van diplomám (jogász), 2 nyelvvizsga de semmire se vittem ezekkel. Egy ideig voltam gyárban, sok műszakvezetőnek, irodistának semmi végzettsége csak haveri alapon vannak ott. Ez azért undorító. Én se mennék már gyárba, inkább lomiznék ha nem lenne más lehetőségem.

Elvégeztem egy vagyonőrit, és azzal lett munkám. Inkább, mint a gyár, legalább fizikai munkát nem kell végeznem.

2021. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Enni akar? Fűtést télen? Ruhazkodni? Stb? Akkor indulás dolgozni. Mindegy hova
2021. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Én azt tanácsoltam neki,hogy menjen el dolgozni,bárhová,ahová felveszik.

Kicsit nőne az önbecsülése,pénze is lenne,és nem az anyjától függene 100%-ban.


És nem kell ennek végleges állapotnak lennie,ráadásul szerencsés,mert nem szorul rá,hogy dolgozzon,ha nem tetszik,akkor ott hagyja pár hónap után.


Közben külföldön is nézelődik,de én nem tartom jó ötletnek,hogy így 0 tőkével csak úgy kimenjen,főleg a jelenlegi helyzetben.

2021. dec. 17. 08:33
 9/30 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

"Mit gondoltok arról" Egy parazita mamahotelbern, hisze egészséges, képzett stb, de nem dolgozik.

Ha már a tizedik helyre nem veszik fel, akkor nagyon gyanús, hogy a személyiségével van baj. De valóban el kellene mennie dolgozni, mert a dologtalan heréket nem szeretik a nők, és az anyja sem lesz nyugdíjas örökké. Az anyja a fő hibás, hogy asszisztál neki. Így nem fog felnőni.

Egyébként a gyárban dolgozás nem tiltja vagy lehetetleníti el, hogy a haver közben állásinterjúkra is menjen.

2021. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Mert megint ott tartunk, hogy csak szakmában, meg gyártósoron lehet elhelyezkedni?

Azt se tudod milyen diplomája van, ráadásul három. Ilyen szerinten (ha igaz lenne), nem is olyan könnyű meghatározni, mi a szakmája és mi számít szakmabeli elhelyezkedésnek.

2021. dec. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!