Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a mai szülői...

Mit szóltok a mai szülői mentalitáshoz?

Figyelt kérdés

Ha a gyerek sikeres, akkor az én nevelésem, az én érdemem.

Ha kevésbé tudja az életben megállni a helyét, netán hibákat követ el, az az ő bűne.



2015. jan. 24. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így vagyok vele, és sokan mások sem. nem tudom ez mennyire kezd általánossá válni, ha igen az baj. nem vállalják a felelősséget, hárítanak, amit egy hangyányit meg is értek, mert annyira zavaros a mostani értékrend, hogy a szülők is el vannak ítélve minden piszlicsáré ügy miatt, sok a kritika a bántás, mind családilag, mind a munkahelyen, sőt az egész társadalomban. Az igazság az, hogy vág egy pofát az 5 éves gyerekem, és görcsbe rándul a gyomrom, mert kapásból jön 10 szúrás, hogy na, ez a mi hibánk... Ez csak egy sarkított hasonlat, de remélem érthető. Ettől függetlenül az általad írt viselkedés rossz.
2015. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%
Mit szóltok a mai általánosító, értelmetlen kérdéshez?
2015. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanazt, mint arra a mérhetetlen baromságra, hogy a lánygyerek az anya hibája, a fiú meg az apa erénye.


A szülők, a család elindít valahonnan az életben. Ha jó a családi körülmény, akkor magasabbról indulsz, ha rossz, netán bántalmazó, akkor alacsonyabbról. DE! Innentől minden rajtad múlik. TE csak magadnak köszönhetsz mindent, hiszen a hozzáállásod a problémákhoz rajtad múlik. Ha kirúgnak, akkor hónapokig lézengsz, szomorkodsz, és utálod a világot, vagy egyből nekiállsz munkát keresni, esetleg átképzed magad egy tanfolyamon? Keresed a lehetőségeket, vagy állsz és várod a sült galambot? Vagy valahol a kettő között vagy?

Egy idő után nem lehet a családra fogni a sikertelenséget.

2015. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!