Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért fizetnek még mindig...

Mért fizetnek még mindig sokan kézpénzel és nem bankárgyával?

Figyelt kérdés
2021. dec. 17. 19:35
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
3%
mert érezni akarják a pénzt hogy ott van, szánalmas
2021. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
34%

Bár ezt mondhatnám, hogy azért, mert nem dőlnek be a globalista törekvéseknek, az új rabszolgatartás előkészítésének.

De csak megszokásból.

2021. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%
Mert nincs bankkartya?Nekem nincs es nem is kell pedig nem regimodi 70 eves vagyok
2021. dec. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Mindig van nálam valamennyi készpénz is ha pár ezer forintért veszek valamit kisboltban minek a bankkártya?
2021. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

Leküldöd a gyereket a boltba tejér. Hogyan adsz neki pénzt? Átutalsz a bankszámlájára minden egyes alkalommal? Vagy odaadod neki a kártyádat, de mivan ha te is használnád?

A kézpénz még mindig folyékonyabb, mint a virtuális. Ha a virtuális pénzzel csinálni akarsz valamit, mindig banki procedúrához kell folyamodni. Ez netbankon is időígényes a soklépéses folyamatok miatt. Ötszáz forintért felesleges bankkártyához folyamodni. Bármilyen folyósítást regisztrálni kell. A kp - t meg csak elosztod és odaadod. Nesze itt van 5000Ft, menj el festékér, neked itt van 1500, hozz nekem addig egy pecsételő patront. Kártyával nem tudod ezt megcsinálni.

A kézpénz tárolása pedig csak a te felelősséged, ha nem vagy hülye, biztonságosabb, mint a banki tárolás.

Továbbá a kézpénzt nem tudják sarcolni. A virtuálisból mindig megy egy szelet a pénzintézetnek, bármit is csinálsz.


Röviden folyékonyabb, biztonságosabb és olcsóbb.

2021. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
80%
Mert nincs bankkártyám azért. És nem is lesz. Se kártya se számla.
2021. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
57%
A készpénzzel fizetők reménykednek még titkoltan abban, hogy egyszer megtanulsz helyesen írni!
2021. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%
Többek között az is az oka, hogy sokan zsebbe kapják a fizetésük egy részét, azt meg csak úgy nem lehet a bankba berakni
2021. dec. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
26%
A bankkártyához bankkártya kell, ami ugyanolyan, mint a személyi, a lakcímkártya, TAJ kártya, oltási igazolvány stb.: könnyű és csúszós, ha nincs a zseben gomb vagy cipzár, akkor lehajlásnál kicsúszik, kiesik, elvész. De ha csak az egyik ilyet akarja kihúzni a zsebből az ember, akkor több is jön együtt, keresgélni kell melyik is az. De zsebbe visszatétel is olyan, hogy könnyen mellécsúszik az ingzsebnél és leesik, elvész. Én ezért utálom ezeket a kártyákat. Nem szeretek táskát vinni, mert azt is fogni kell és az embernek többnyire mindkét kezére szükség van, vagyis ennek a rengeteg mindennek egy vagy két zsebbe kellene beleférnie, ami szinte lehetetlenség, különösen, amikor az ember túl van egy bizonyos életkoron és már szemüvegre is szüksége van, zsebkendőre, viszi magával a kulcsait, a mobilját stb. Oldalsó nadrágzseb nem jó, onnan kicsúszhat, ha nem megfelelő a zseb fazonja, farzsebben összegyűrődik, ha leül az ember, vagyis marad az ingzseb. Még csak 76 éves vagyok.
2021. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

Páromnak pl. nincs bankszámlája, pedig nem idős, 29 éves. Egyszerűen sose érezte szükségét. Vagyis egyszer pont rászánta magát, bementünk a bankba, közölték hogy lehalt a komplett informatikai rendszerük, akár még órákig is tarthat, annyit nem ért hogy ott üljünk. :D

A magam részéről nem tudom elképzelni az életet kártya nélkül, de neki meg jó így.

¯\_(ツ)_/¯

2021. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!